Bulvár

Z deníku ŠÍLENÉ divačky


Nedávno kolem mne proběhla nenápadná zprávička o jakési mé německé kolegyni. 

Pětadvacetiletá ŠÍLENÁ divačka z Berlína prý vyhodila televizní přístroj z okna svého bytu v pátém patře. Na otázku, co ji k tomu vedlo, odpověděla: “Nebylo tam vůbec nic zajímavýho!“

Před časem jsem si na „televizní vrhačku“, se slzou v oku, vzpomněla. Bylo už dost pozdě, ale nemohla jsem spát, takže jsem pustila televizi. Nevím, který čert mi to napískal! Na ČT 2 dávali komedii, která by se klidně mohla jmenovat ,,U nás v Kocourkově“ nebo „Ani jeden statečný“, nesla však název „Záznam z jednání schůze PS PČR“. Netuším, kolik práce dalo některým poslancům propracovat se k tak vybroušenému komediálnímu projevu, ale musím uznat, že jejich úsilí neslo opravdu chutné ovoce. Ve chvíli, kdy jeden z našich zákonodárců předčítal svůj příspěvek, aniž při tom dokázal dát dohromady holou větu, jsem příval třeskutého humoru nevydržela a přepnula jsem na konkurenční komerční kanál.

Běžel tam film americké produkce. Bylo jich mnoho a byli buď mutanti nebo ufoni. Nevím. Utržené nohy, mozky tekly po litrech. Mezi nimi se přískoky, se samopalem v ruce, pohybovala dlouhonohá krasavice, která nejspíš dorazila z kosmetického salónu. Momentálně si dávala překážkový běh mezi vyhřezlými střevy a malebně poházenými utrženými končetinami.

Propadla jsem panice a na okamžik mi přišel „německý model“ šílené kolegyně jediným důstojným řešením. V tu chvíli jsem se sama před sebou projevila jako totální „béčko“. Zmohla jsem se jen na prosté vypnutí televize. Kam se hrabu na německou hrdinku! Na druhou stranu mě však hřálo vědomí, že si dokážu stát za svým. Televizní přístroj jsem už nezapnula. (Oproti mladé Němce, která prý po chvíli vyměkla, svého vrhu zalitovala a na zbytek programu se dodívala u sousedů.)

Abych se trochu uklidnila, otevřela jsem skvělý román Věry Noskové „Bereme, co je“, přelouskala několik kapitol a po chvíli jsem se, konečně s dobrým pocitem, uchýlila do Morfeovy náruče.

A jak je to s vámi? Irituje vás občas televize? Sledujete někdy noční vysílání? Jaké s ním máte zkušenosti? A jak řešíte nespavost? 

   
19.05.2006 - Kultura - autor: Markéta Breníková

Komentáře:

 1. avatar
  [13] Misorp [*]

  jedno je fakt, že už to není telovize,ale debilizátor.(protože jen debil se snad může xx krát koukat na jednu a tu samou stupidnost)nebo někdo v poslední době v normálním čase něco viděl naco by se koukl znova? já tedy né na to je můj život nějak krátký abych ho trávila u takových kravin jaké tam poslední dobou dávají.

  superkarma: 0 20.05.2006, 15:08:19
 2. avatar
  [12] Meander [*]

  Od té doby, co jsem si nechala zapojit kabelovku a zakoupila novou televizi, které rozumí snad jenom pánbůh a můj drahý, si radši čtu.

  superkarma: 0 20.05.2006, 10:23:09
 3. avatar
  [10] Vivian [*]

  Teď koukáme na MS, ale jinak taky radši rádio a knížky . A internet

  superkarma: 0 19.05.2006, 21:58:22
 4. [9] Hanule [*]

  Anai: naprostý souhlas. Já také začala číst někdy se docela těším zalezu do postýlky a čtu do bezvědomí.

  superkarma: 0 19.05.2006, 13:23:30
 5. [8] Anai [*]

  Já tyhle situace, které v poslední dobou nějak přibývají, řeším také knihou. Nejvíce mě štve neustálé opakování pořád stejných filmů! Jakoby neexistovaly jiné, které neopakuje jedna TV za druhou pomalu každý kvartál!

  superkarma: 0 19.05.2006, 13:18:01
 6. avatar
  [7] V.Nováková [*]

  ahojky zlatíčka, v telce si vždycky něco s mužem vybereme,máme v provozu dvě televize a k tomu kabelovku, tak to jde! Sledujeme "rodinná pouta" a VV2 i v našem věku!! A tak nás ti dva blbouni "Hranáč a Jalovec" někdy vytočí..... já tedy noční vysílání sleduju, jelikož jsem bez práce a vstávám až se vzbudím a někdy si najdu i docela pěkný film. Ale jsou dny kdy na televizi kašlu a raději si čtu a luštím křížovky .

  superkarma: 0 19.05.2006, 10:42:22
 7. avatar
  [6] Ťapina [*]

  Víc než televizi teď užiju rádio. Třeba zrovna ten román Bereme, co je jsem vyslechla na Vltavě v četbě na pokračování před spaním

  superkarma: 0 19.05.2006, 10:25:55
 8. [5] Matelka [*]

  My máme doma kabelovku, takže si skoro vždy nějaký pořad vyberu. A když v televizi není nic zajímavého, mám v zásobě internet, nějakou knihu, křížovky, sudoku, vyšívání nebo jiné ruční práce... A když je úplně nejhůř, vrhnu se na mou noční můru - žehlení. Nudu fakt neznám.

  superkarma: 0 19.05.2006, 09:54:03
 9. avatar
  [4] sigi [*]

  Já sleduju fotbal, jinak je bedna vypnutá a raději čtu, abych živila svůj mozek

  superkarma: 0 19.05.2006, 09:30:37
 10. avatar
  [3] Suzanne [*]

  Já si v televizi vyberu, pravda, ne každý den. Mně se líbí Stefanie nebo To je vražda, napsala, Perry Mason, Mash, Ordinace v růžové zahradě a občas zprávy. Kdybych se mohla celý den válet, sjela bych tohle všechno A brala bych jeden kanál, kde by vysílali jenom komedie.

  superkarma: 0 19.05.2006, 08:52:13
 11. avatar
  [1] Lesana [*]

  Televize mě neirituje, ale pravda - nejsem masochista, abych zapínala jednání sněmovny Nespavost neznám, spíš nedostatek spánku v důsledku nespavosti harantů. Tu bych nejraději řešila dřevěnou narkózou, leč jako milující matka se většinou snažím vřeštící děcko umlátit vlastním prsem.

  Jinak televize mi vcelku nic neříká... ale šňůru od netu by mi měl občas někdo přestřihnout

  superkarma: 0 19.05.2006, 00:43:39

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme