.

Z Deníčku moderního fotra 2: „Mít dítě je super. Jenom já jsem z toho vytáhnul to nejhorší a ještě to zveličil.“

Bulvár

Z Deníčku moderního fotra 2: „Mít dítě je super. Jenom já jsem z toho vytáhnul to nejhorší a ještě to zveličil.“

Přibližně před rokem jste si mohli u nás přečíst rozhovor s Dominikem Landsmanem (klikni ZDE), který je autorem knihy Deníček moderního fotra, která se stala bestsellerem. Před pár dny vyšel druhý díl s názvem Deníček moderního fotra 2 aneb Pánbůh mi to oplatil na dětech. Vy si nyní můžete přečíst nový rozhovor s Dominikem a zároveň vyhrát tři tyto knihy.

Dominiku, co to, že jste se rozhodl napsat pokračovaní Deníčku moderního fotra? To měla kniha takový úspěch, nebo máte více volného času, když Čeněk trochu odrostl a rozhodl jste se věnovat čas psaní?
V době, kdy šla na pulty jednička, jsem už měl materiál zhruba na tři čtvrtiny druhého dílu. Tím pádem to zase žádná extra práce nebyla. A taky samozřejmě měla kniha úspěch. To je potřeba napsat, aby se to jakože vědělo.

Je podle vás druhé vydání lepší než to první? V čem?
Jsem přesvědčen o tom, že je lepší. Neříkám to jenom proto, aby si to lidé kupovali, ale vlastně ano. Jinak konkrétně ve druhém díle najdete i recept na výborné jídlo, protože jsem zjistil, že recepty prodávají. Jako zdatný obchodník jsem tedy na tu vlnu laciných receptů naskočil a šel tomu štěstíčku trochu naproti. Do knížky jsem dal jeden recept. Uvidíme, jak tato skutečnost zahýbá s prodejem. Pokud se to osvědčí, tak do příští knížky dám ty recepty dva.

Shledal jste se s nějakým negativním názorem na vaši knihu?
Samozřejmě. A není jich málo. Ze začátku jsem to nesl špatně, byl zamlklý, zádumčivý, chodil jsem do lesů, kde jsem skládal tklivé verše, ale s přibývající kritikou jsem se již otrkal. Docela častým argumentem negativní kritiky je, že to dítě pořád jenom blije a posrává se a že to je pořád dokola. Nevím, jestli dotyční kritikové měli někdy dítě, ale takové mimino jenom blije a posrává se, a to pořád dokola.

Já osobně dítě nemám, ale po přečtení vaší knihy, kdy jsem teda občas brečela smíchy, až lidi v tramvaji na mě koukali jako na blázna, jsem usoudila, že přeci jen dítě možná ani raději nechci, byl to váš záměr? Odradit budoucí matky a otce od pořízení potomka?
Ba ne. Mým záměrem bylo pobavit. Vydat knížku. Prodávat knížku po milionech a pak si koupit ostrov nebo menší stát (Vatikán a podobně). Mít dítě je super. Jenom já jsem z toho vytáhnul to nejhorší a ještě to zveličil.

A je to tu. Vyvěste vlajky, spusťte ohňostroj, nechť hudba hraje, obětujte kozu a vypusťte Krakena. Čeněk dneska nastoupil do školky. Sice jenom na dopoledne, ale od příštího týdne tam bude již napořád. Původně jsem myslel, že před školkou přespíme, jak jsem se nemohl dočkat, ale nakonec z toho sešlo. I tak už jsme před školkou o půl osmý stepovali a dychtivě očekávali úder osmé. Přemýšlel jsem, že bych Čeňka přehodil přes plot na zahradu a zdrhnul, ale asi po pěti minutách jsem zjistil, že školka je už hodinu otevřená (bylo mi divné, že dovnitř vcházejí rodiče s dětmi a vycházejí ven bez nich.) Tím pádem jsme vniknuli dovnitř. V šatně jsem předal mladýho první paní, u které jsem tušil, že by to mohla být učitelka (bylo to tak padesát na padesát), prozradil jsem jí, že od teď už je to její problém a slastně rychlostí větru vystřelil ze školky vstříc novému životu.

V rámci svého nového života jsem doma uklízel, žehlil a vařil oběd. Dopoledne uplynulo jak voda a byl čas zajet pro mladýho do školky. Samozřejmě, že mě napadlo, že bych tam pro něj už nikdy nejel a že by se pak vidělo, co by bylo dál, ale nakonec ta rodičovská zodpovědnost u mě zvítězila. Prozíravě jsem nedal do školky nikomu na sebe kontakt, takže jsem se blížil ke školce s hrůzou, co se mohlo stát.

Přemítal jsem, zda je možné, aby ani ne tříleté dítě podpálilo školku a nebo ubodalo učitelku dětským leporelem.Když jsem dorazil před školku, povzbudila mě skutečnost, že jsem nikde neviděl žádné hasičské auto. Dokonce ani policii a ani pohřební vůz. To sice ještě nemuselo nic znamenat, jelikož mladej mohl zohavené tělo učitelky zakopat na hřišti pod houpačku, ale já byl pln optimismu. Uvnitř školky to taktéž vypadalo, že nikdo nezemřel a náhradní slipy, které měl mladej pro všechny případy na své poličce, zde stále byly. „Hmmm, takže se neposral a ani nepočůral. Zajímavé“, pomyslel jsem si, když jsem vcházel do třídy. Mladýho jsem vůbec nezajímal. Učitelka mi řekla, že hodnější dítě snad nikdy nezažila. Poslouchá na slovo, uklízí si po sobě a dětem rozdal bonbony (nevím, kde je vzal. Patrně šlohnul nějakému nebohému dítěti). A to můžu říci, jakože zcela bez příkras a na rovinu – To jsem fakt čuměl. Mladej nejhodnější dítě v historii? No kde to jsme? To ho tady jako zdrogovali?

Cestou domů mě nejhodnější dítě pokousalo, když jsem ho přidělával do autosedačky a doma rozbil několik talířů a hodil po mě bramboru. To jsem si oddechl. Vše je, jak má být.
Více si můžete přečíst ZDE.

Podle vás, bylo lepší, když byl Čeněk miminko, nebo teď, když už je to „chlap“ :-)?
Jak se to vezme. Když byl mimino, tak byl nudnej. Nic neuměl. Teď umí spoustu věcí, je zábavný a je s ním sranda. Na druhou stranu, když byl mimino, tak neodmlouval, nezlobil, jenom ležel a občas se poblil. (Vidíte? Zase to poblití. To si opět kritici smlsnou.)

Jak váš úspěch vnímá vaše paní, případně Čeněk?
Těžko říct, jak to vnímá mladej. Jsem pevně přesvědčen, že je mu to úplně ukradený. Má paní mi určitě fandí a drží palečky. O tom nemůže být pochyb.

Co si myslíte, že řekne Čeněk, až mu dáte jednou přečíst vaše knihy?
Mno, buď se tomu zasměje, a nebo mi rozbije hubu. Možnosti jsou dvě, tak se necháme překvapit.

Na co jste u vašeho synátora nejvíce pyšný? Na jakou dovednost?
Chodí na nočník. Sám si o to říká. To je největší progres od doby, kdy začal pást koníčky a je to můj největší rodičovský úspěch. Mám od toho i diplom.

Když se porozhlédnete zpět, šel byste znovu na mateřskou?
Samozřejmě. Pokud bude další dítě, tak patrně už nepůjdu, ale znovu s Čeňkem bych šel znovu.

Teď se podíváme na matky, které jsou na mateřské, co vás na nich nejvíce štve?
Já se na matky kolem nedívám. Mám to od manželky zakázané.

Na závěr se jistě hodí se zeptat, plánujete ještě další pokračování své knihy?
Aktuálně ho neplánuju, ale třeba, jednou, kdo ví.

sd

Chcete vyhrát jednu ze tří knih Deníček moderního fotra 2 aneb Pánbůh mi to oplatil na dětech? Napište nám do diskuze pod rozhovor nějakou vtipnou hlášku dítěte, která vám utkvěla v paměti. Tři nejlepší od nás získají tuto knihu, u které se zaručeně pobavíte. Své příspěvky vkládejte do neděle 8. 11. do 24.00hod.

Čtěte také:

   
06.11.2015 - Rozhovory - autor: Markéta Škaldová

Komentáře:

 1. avatar
  [29] Saarah [*]

  Rikina — #8Také bych se přiklonila k nározu, že jsou to zbytečně vyhozené peníze a marnění času, čtením rádoby vtipného textu. Sice jsem tu slátaninu nečetla, jen poslouchala v rádiu, ale už teď musím říct, že jsem četla a slyšela mnohem vtipnější a inteligentnější kousky. Tohle je ostuda pisálka. Jinými slovy, dneska už může psát kdekdo.

  superkarma: 0 13.11.2015, 08:29:33
 2. avatar
  [28] Yasminne28 [*]

  Moje mamka jako malá bydlela na vesnici. Jejich soused se jmenoval Adamus. Když viděla přijíždět autobus, volala-adamus už jede.

  superkarma: 0 08.11.2015, 21:02:12
 3. avatar
  [27] LudPa [*]

  Jo, chození na nočník. Dcera chodila dělat šišu. Jednou měla průjem a vyjeveně volala, "šiša není, co to je?"

  superkarma: 0 08.11.2015, 20:36:24
 4. [26] Boros [*]

  Deta — #13 Moje děti taky z nepochopitelných důvodů na otázku, kam se uhodily odpovídaly : do skříně, do stolu, do pračky a pod

  superkarma: 0 08.11.2015, 18:23:50
 5. [25] Boros [*]

  Synovi bylo 3,5 roku a dcerce 2,5 a právě začala chodit do školky- na rozdíl od syna velice nadšeně. Té nejmladší bylo 0,5 roku a spali jsme všichni v jedné místnosti. Večer jsme je všechny uložili a děti celkem v klidu usnully. ale když jsme šli spát my, tak se tahle prostřední dcera posadila v postýlce a pravila "tatínek má velkýho pinďu". Pak si v klidu lehla a spala dál.S manželem jsme se řehtali pod dekou a měli strach, že nějaké dítě probudíme. ráno mne bolelo celé tělo, ale trnula jsem hrůzou, že to vybalí ve školce

  superkarma: 0 08.11.2015, 18:22:23
 6. [24] Rikina [*]

  Vona to ale žádná sranda není. Sml15 Sama jsem si dávala velký pozor, abych se nesmála mým dětem, když něco plácly. Protože si dodneška pamatuju, jak to bylo nepříjemné mně, když jsem bylo dítě, a jak jsem nechápala a byla zmatená. Sml80 Už v nějakých cca 6 letech jsem si to přebrala tak, že - řekla jsem něco špatně, lidi se smějou = smějou se mně, že jsem hloupá. Nelíbí se mi být hloupá a nelíbí se mi být terčem posměchu. Ale protože jsem ještě dítě a hodně věcí neznám, nemůžu vždycky říkat všechno správně. Takže bude lepší neříkat nic. Aby se mi nesmáli. A už tady máme zamlklého introverta s nízkým sebevědomím... Jo, dneska je mi jasné, že tak chytrá, abych nikdy neplácla nesmysl a lidi se tomu nesmáli, to nebudu nikdy. Takzvaně jsem se otrkala. Ale jako malé dítě tohle nevíte. Sml80

  superkarma: 3 08.11.2015, 08:13:07
 7. avatar
  [23] kobližka [*]

  martasko — #21 Teď jsi mě zbořila smíchy Sml67Sml67Sml67

  superkarma: 0 07.11.2015, 23:26:05
 8. avatar
  [22] denkas [*]

  Šli sme s dcerou ,naproti nám stará babička,ohlá do pravého úhlu. Dcera nahlas : dobrý den a zrovna tak nahlas povídá,já sem ji pozdravila,to byla baba jaga,viď.

  superkarma: 2 07.11.2015, 11:44:33
 9. [21] martasko [*]

  vím přesně, smáli jsme se tomu asi před měsícem. Má starší dcera při pochůzkách po městě zastavila před výlohou obchodu, kde mimo dětských prstýnků byly vystaveny i věci pro věříci a za nimi velký obraz Ježiše Krista ... moudře se do výlohy na obraz zadívala a prohlásila: "Hele mami, tady je Josef Krystal" .... já a mnozí okolojdoucí jsme padli smíchy Sml52

  1. na komentář reaguje kobližka — #23
  superkarma: 1 06.11.2015, 23:32:11
 10. avatar
  [20] helikoptera [*]

  Mě se jako první vybavila hláška malého chlapečka z filmu Policajt ze školky: "Kluci mají penis, holky vaginu" Sml30

  superkarma: 0 06.11.2015, 19:28:00
 11. [19] bábovka [*]

  Sml59

  superkarma: 0 06.11.2015, 17:59:52
 12. avatar
  [18] peetrax [*]

  danca79 — #16 ten měl za ušima! Sml52 Sml52 Sml67

  superkarma: 0 06.11.2015, 17:21:29
 13. [17] bobani [*]

  nečetla jsem a podle článku a dalších indicií to bude bída Sml68

  superkarma: 0 06.11.2015, 17:12:48
 14. avatar
  [16] danca79 [*]

  I kdyz vlastne jednu hlasku mam...delala jsem au-pair v zahranici, a kdyz jsem na misto dorazila, na letisti me vyzvedl otec rodiny s nejmladsim synkem - tehdy mu bylo pet.

  Asi po tydnu prace, kdy jsem malemu neco zatrhla a tim ho ukrutne nastvala, se na me vazne podival a prohlasil "Myslim ze by ses mela vratit na letiste"

  Sml32Sml52Sml52Sml52

  1. na komentář reaguje peetrax — #18
  superkarma: 1 06.11.2015, 15:56:15
 15. avatar
  [15] danca79 [*]

  Neni to hlaska, ale jako mala jsem si vynutila jit do skolky v ve svitive zelenych gumakach a svetru s jelenem, i kdyz byl kveten a dobrych 25C...Tatka usoudil ze se nebude hadat....Sml57

  Babicka ktera me ze skolky vyzvedla se za me tak stydela, ze jsem musela jit pet kroku za ni....

  superkarma: 0 06.11.2015, 15:54:12
 16. avatar
  [14] gerda [*]

  I já jsem kdysi ze svých ratolestí dolovala slůvka. Dotírala jsem "pověz, pověz".... a odpověď zněla "nepověsím!"

  superkarma: 4 06.11.2015, 14:47:45
 17. avatar
  [13] Deta [*]

  VTIPNÁ HLÁŠKA

  Kája spadla a děda se ptal: "Kájo, když jsi spadla, padala jsi nahoru nebo dolů?" Kája: "Na beton."

  Mamka nosívá paruku, naše Kája na mladší Adélku: "Řekni očičko. Řekni ouško. Řekni vlásky. Babička si sebou přivezla vlasy, víš?"

  1. na komentář reaguje Boros — #26
  superkarma: 0 06.11.2015, 14:45:07
 18. [12] patricia077 [*]

  Knížku jsem četla a těším se na tohle pokračovaní...vtipných hlášek je tolik, že si je ani nepamatuji, ale dnes říkám své malé dceři, maminka má tady mimi a ona ukáže na své bříško a povídá taky tady mami mimi :-)..

  superkarma: 0 06.11.2015, 13:35:53
 19. avatar
  [11] peetrax [*]

  To dítě jednou Dominikovi pěkně "poděkuje". Sml34

  superkarma: 2 06.11.2015, 12:35:55
 20. [10] kozeluhova [*]

  úžasné

  superkarma: 0 06.11.2015, 11:23:59
 21. [9] cilani [*]

  Saarah — #4upřímně, raději si přečtu s nadsázkou, zveličené a humorně napsané příběhy, než suchou nudu o tom, jaké jsou mimina a malé děcka.. Miluji příhody Martina Macka Cabicara a čekám, že mi Ježíšek nějakou jeho knihu přinese pod stromeček..Sml80

  superkarma: 0 06.11.2015, 10:39:15
 22. [8] Rikina [*]

  Nechala jsem se nachytat a ten první díl koupila pro syna, an byl čerstvým otcem. A kus jsem si přečetla. Čímž jsem dospěla k názoru, že je to konina a vyhozené peníze. Pán se tak moc snaží být vtipný, až je to hloupé a trapné. Nicméně jsem tu knihu synovi přece jenom dala, ne tedy jako původně zamýšlený dárek, to jsem nahradila něčím příhodnějším, ale proto, že jsem byla zvědavá na jeho názor. Konstatoval, že jsou tam asi tři až pět vtipných míst, kde se je čemu zasmát, zbytek je slátanina. Takže druhý díl už mě nechává naprosto v klidu Sml80

  1. na komentář reaguje Saarah — #29
  superkarma: 1 06.11.2015, 10:33:55
 23. [7] iřka [*]

  Nějak mě to nechytlo.Sml80

  superkarma: 0 06.11.2015, 10:01:28
 24. avatar
  [6] gerda [*]

  Saarah — #4Kniha patří do kategorie Deník Ostravaka, či jak se to jmenovalo - ono to v určitou chvíli pobaví, ale je to skutečně jen chvilková módní záležitost. Kategorie "spotřební výtisk".Sml30

  superkarma: 3 06.11.2015, 09:55:24
 25. [5] sonizna [*]

  Knihu jsem četla a dobře jsem se u ní pobavila. Nejde přece o to věrně popisovat událost, ale u některé knihy vypustit. Tato kniha se prostě musí číst, nemusíte u ní až tak přemýšlet. Prostě se nechat bavit.

  superkarma: 0 06.11.2015, 08:55:51
 26. avatar
  [4] Saarah [*]

  Ano, také poslouchám každé ráno v rádiu. Mám pocit, že tento člověk si procesem ranného rodičovství ani neprošel, protože pokud plácá takové nesmysly, že tříměsíční dítě balí pětiměsíční holčičku nebo, že je schopno uchopit a polknout jehlu, tak nás Bože ochraňuj. Větší snůšku hovadin by asi jen tak někdo nevyplodil. Nicméně, řekla bych, že kniha se neprodávala, tak je třeba ji zviditelnit. Ovšem nevím, jestli je to něco, po čem by člověk toužilSml80.

  1. na komentář reaguje gerda — #6
  2. na komentář reaguje cilani — #9
  superkarma: 4 06.11.2015, 08:12:02
 27. avatar
  [3] gerda [*]

  Přiznám se, že ač vím, že se knížka pro chvilkové pobavení nebo třeba jako vtipný dárek hodí, jako stálé vybavení knihovny bych ji nechtěla. Autor má svatou pravdu v tom, že zveličuje. A když je celá kniha pouze v tomto stylu, unaví svým stereotypem.

  superkarma: 3 06.11.2015, 07:46:53
 28. avatar
  [2] kaba [*]

  každej den v rádiu, strašný Sml15

  superkarma: 1 06.11.2015, 06:57:39
 29. avatar
  [1] Eva_CZ [*]

  Sml14

  superkarma: 0 06.11.2015, 02:35:23

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme