Bulvár

Z cizího krev neteče. Vážně?

Zamyšlení nad důchodem a sociální reformou zaslala k dnešnímu tématu čtenářka Ondrasek74. Sama je v invalidním důchodě již třináctým rokem...

Ostrou filipiku na téma důchody a sociální reformou zaslala k dnešnímu tématu čtenářka Ondrasek74...


Dobrý den ženy-in, tak se pokusím napsat něco na přísloví „Z cizího krev neteče“. Ne že by to bylo moje oblíbené, ale v poslední době se domnívám, že se tím řídí spoustu lidí, hlavně našich volených zákonodárců, soudců ale také posudkových lékařů.

Pravidelné čtenářky asi vědí, že sama jsem v invalidním důchodě již 13 let a příští rok bych měla mít nové posouzení. Stejně tak moje osvojená holčička Anička je těžce postižená /chybí ji část mozku, která spojuje jednotlivé mozkové polokoule. V rodině se Anička vyvíjí velmi dobře, dělá veliké pokroky, kterých by v ústavní péči asi těžko dosáhla.

No a co se mi nelíbí? Nynější systém posuzování invalidních důchodů, kdy došlo k výraznému procentnímu snížení u jednotlivých nemocí a tak ne zřídka se stane, že člověk, který bral léta invalidní důchod III stupně (dříve plný), se najednou zázračně uzdravil a je mu přiznán pouze I stupeň, popř. důchod úplně odebrán. Co pak má takový člověk dělat? Ne jen že základní onemocnění trvá, ale za tu řadu let mohla přibýt další onemocnění. Takový člověk není schopen obstát na současném trhu práce. Kolikrát mi to připadá, jak kdyby to posudkoví lékaři platili ze svého!! Ale ono to bude asi trochu jinak, prémie jsou za odebrané důchody, a že toho člověka odepsali a bude živořit na pokraji, resp. za pokrajem chudoby, je vůbec nezajímá.

A připravovaná sociální reforma? Ano, souhlasím, že je třeba se stávajícím systémem něco udělat. Ale na za každou cenu! Opravdu si dovedete všichni představit, jak ve výplatní den důchodu se ráno zaplní nádraží na všech vesničkách, kde nezrušili vlakové spojení, lidmi o berlích a na vozíku (další vlak pojede až odpoledne) spolu se svými příbuznými se budou soukat do vlaku (popř. si budou navzájem pomáhat) a cestovat desítky kilometrů k prvnímu bankomatu, který jim vydá z jejich sociální karty hotovost? Babička, která pro svou nemohoucnost již několik let je upoutána na lůžko tak bude muset podniknout každý měsíc tuto „smrtící“ výpravu, jinak přijde smrt hladem!!! O tom, kdo je naučí s bankomatem zacházet, již ani nemluvím. Hlavně že stát ušetří miliardu na poštovném. Zeptejte se páni poslanci těchto lidí a uvidíte, že si rádi poštovné zaplatí, jen aby to bylo jako dosud, kdy k nim přijde „jejich“ pošťačka, promluví s nimi pár hezkých slov a předá důchod popř. jiné dávky. Všude ji bude čekat vřelé přijetí, leckde i teplý čaj a slova porozumění.

Ale jak říkám z cizího krev neteče, naši páni poslanci a senátoři ještě nejsou ve věku, kdy by nebyli schopni pro svou nemoc opustit domov, tak je nezajímá, jak si to zařídí ostatní. Stydím se za ně všechny!!!

Ondrasek74

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 31. srpna 2011: Přísloví, která frčí!

Toto téma jste si vybraly samy, milé čtenářky. Posílejte mi své historky s příslovími...

 • Stala se vám někdy situace, jako ušitá na nějaké přísloví?
 • Které přísloví je vaše nejoblíbenější a proč?
 • Máte s příslovím nějakou dobrou či špatnou zkušenost?

Vaše příspěvky očekávám na e-mailové adrese redakce (viz níže). Jejich délka musí být minimálně rovna tomu odstavci textu, tedy pokud chcete mít šanci na uveřejnění a zároveň také na dárek, který získá jedna z přispěvatelek. Jaký to bude dárek? Tentokrát jsou to knížky Jak získat sebedůvěru z nakladatelství GRADA a Tři kruté příběhy z nakladatelství EPOCHA.

Své texty posílejte nejpozději 31. 8. 2011 do 15.00 hodin.

kniha tri krute pribehy

   
31.08.2011 - Společnost - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [3] enka1 [*]

  Máš až moc pravdySml15

  superkarma: 0 31.08.2011, 15:50:10
 2. avatar
  [2] Jindriska8 [*]

  .....souhlasím s názorem pisatelky,jsem též v invalidce,posudková mě čeká příští rok,ale nic dobrého nečekám.Sml80

  superkarma: 0 31.08.2011, 15:30:12
 3. avatar
  [1] SStream [*]

  ...tady to přísloví sedí tak moc až to není hezké. Je mi z toho smutno...

  superkarma: 0 31.08.2011, 15:08:01

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme