Nové bydlení za pár týdnů

Je pondělí 17. září 2012 něco málo před šestou hodinou ranní a nad Bolaticemi u Opavy se začínají prodírat první sluneční paprsky. Vše nasvědčuje tomu, že nás čeká krásný slunný podzimní den. Ale nebude to obyčejný den, bude to den, který se zapíše do historie Bolatic. Právě dnes zde totiž přibude nový dům, ano dnes (respektive zítra), protože stavební firma z Kravař DK1 si dala předsevzetí, že postaví hrubou stavbu, včetně střešní krytiny a oken za pouhých 24 hodin! Asi logicky se ptáte proč taková výzva? Cílem je dokázat, že rychle se dá stavit nejen z montovaných materiálů, ale i z tvárnic. A povedlo se, projekt „Dům za 24 hodin“ se vydařil ke spokojenosti všech. Pojďte se s námi podívat, jak to celé probíhalo:

Majitelé domu si zvolili stavební materiál Ytong, protože manipulace s ním je rychlá a přesná, což šetří nejen finance, ale také čas. A samozřejmě také díky svým výjimečným tepelněizolačním vlastnostem.

ytong

Jak to celé probíhalo?

Ve zkratce, byl to šrumec!
Na stavbě pracovalo pouze 20 dělníků, kteří se střídali po směnách po osmi lidech a jeden stavbyvedoucí. Práce byla předem rozdělena a každý, kdo se na stavbě pohyboval, přesně znal svůj úkol a věděl, co má dělat. Pracovní rozpis byl rozložen do půlhodinových intervalů a na stavbě to celý den a celou noc vypadalo opravdu jako v mraveništi. Obzvláště napínavé bylo osazování oken a pokládání střechy.

ytong

ytong

 

Obhlédnout Bolatický unikát přišla snad celá vesnice včetně pana starosty i dětí z mateřské školy. Děti velmi rychle zjistily, že se se zbytky Ytongu velmi dobře maluje a tak podporovaly zedníky svými obrázky na chodníku.

ytong

A kolik domek stojí?

Každého asi bude zajímat cena tohoto domu, takže:
1. RD 1 600 000 s dph 14%
2. Přístřešek pro auto od cca 100 000 kč
3. Zpevněné plochy od cca 100 000 kč
4. Inženýrské sítě od cca 100 000 kč

Celkem bez pozemku vyjde dům do 2 mil. Kč.
Topení v tom domě vyjde do 10 000 kč za rok.
Podlahová plocha cca 75 m2.

Hrubá kalkulace k dnešnímu dni: bez přípojek je za cca 500 000 Kč.

ytong

ytong

A nakonec otázka, kdy se budou moci majitelé nastěhovat?

Pokud vše půjde podle plánu, mohli by se noví majitelé nastěhovat už začátkem listopadu.

Podívejte se na video:

Více informací je k dispozici na www.ytong.cz.
Rádi vám poradíme také na bezplatné informační lince 800 828 828; zdarma pondělí až pátek 8.00 - 16.00 hod.

Reklama