.

YAMAHA  A YÁ

Cestování

YAMAHA  A YÁ

Sonyczech nám popsala největší dobrodružství svého života. Již z názvu je poznat, že za něj považuje svůj vztah s motorkou.


Ten nápad se klubal dlouho.Proč mám neustále jako spolujezdec klofat čelem do manželovy přilby,hrabat nohou ve vzduchu,když bych JÁ už řadila,tři mašiny v garáži tak akorát pucovat...A vůbec,papíry na všechno možné už mám,vyježděná z různých vehiklů jsem taky,takže rozšíření na AA(rozuměj silné motocykly) bude pro mě hračkou.Jdu do toho!
Na první hodinu autoškoly nakráčelo pět namakaných mladíků,jeden postarší exhibicionista,jeden řidič z povolání a já.Koukli na mě s despektem jako na vetřelce a jeden ucedil:“Vy jdete na bééééčko,ale to jste si spletla místnost!!!“ Našpulila jsem namalovanou pusu a s úsměvem povídám:“Kdepak,já jsem tady taky na ááááčko!“ Sklapli,ale úplně jsem viděla,jak jim šrotuje v hlavě: ta baba se snad zbláznila.
Natrénovat testy nebyl až tak velký problém.Do zblbnutí jsem zadávala na počítači a,b,c,dokud nezačaly špatné bodíky ubývat.
A pak přišly jízdy.Když jsem uviděla černou YAMAHU málem větší než já,myslela jsem,že mě omejou.Instruktor mi navlékl oranžovou vestu s velkým L,nastartoval mašinu a řekl:“Tak a jedem“.Hm,jedem,to se to řekne,já měla problém se na ni se svými 160cm už jen vysápat.Nohy mně blembaly ve vzduchu,manžova velká helma na hlavě...má odvaha mě hódně rychle začínala opouštět.A okolo vysmátí „spolužáci“-tak se teda ukaž! Šoupla jsem tam jedničku a nečekajíc tu sílu,doslova vystřelila do stotisícového města.Ukrajinci na sousedním baráku s otevřenýma pusama málem spadli z lešení,jak koukali.
Když to jelo,tak to jelo,paráda.Problémem se ukázalo zastavení.Všude vyjeté koleje,jednou nohou na špičce,druhou ve vzduchu,balancovala jsem tu těžkou černou krávu a čím dál tím víc ji nenáviděla.Instruktor byl milý a trpělivý,prominul mi i to,že jsem na něj na jedné frekventované křižovatce lehla i s motorkou :-)
Zkoušky jsem dělala ještě ke všemu třináctého.Testy jsem měla hotové jako první.Na plnej, Hujer.Na jízdy jsem uvažovala o plíně a něčem na kuráž,to by ale bylo dost troufalé,že jo.Spravilo to kafe a povýšené řečičky manžela a spolužáků,které nabudily moji ješitnost.Zachránil to zkušební komisař,který měl dva metry a když viděl mou hrůzu v očích,jen tak zlehounka mi to těma dlouhatánskýma nohama vyvažoval.Já ty zkoušky udělala napoprvé!!! Připadala jsem si jako bych zdolala Mount Everest!
Od té doby jezdím na všem,co je k mání,nabyla jsem sebejistoty a samozřejmě se už nebojím.
Co dodat k mému dobrodružství? Dva kluci neudělali jízdy,onen řidič z povolání testy.A já? Pár dní po novém řidičáku mi bylo PADESÁT.

Motorka


Děkuji Sonyczech za příspěvek k tématu dne. Gratuluji, závidím a obdivuji. Miluju motorky, ale žádnou nemám. Ale díky Vám vím, že ještě není všem dnům konec. Nejdřív piloťák, pak kapitánskej a nakonec na motorku a koupím si brumlavého čopra… mám se na co těšit. A dnes to rozhodování, komu dát cenu, budu mít těžký…

Pište i vy dnes na krásné téma:

Největší dobrodružství mého života

redakce@zena-in.cz

A pro jednu z vás, jejíž příspěvek se mi bude nejvíc líbit, mám připraven dárek: Vichy Liftactiv Derm Source Denní krém pro normální a smíšenou pleť 50 ml v hodnotě 750 Kč. Abyste při vašich dobrodružstvích byly krásné...

Vichy

   
18.05.2011 - Doma - autor: Radek Kříž

Komentáře:

 1. [9] pinokio [*]

  Sml59Sml59Sml59

  superkarma: 0 18.05.2011, 17:19:57
 2. [8] pinokio [*]

  Sml59Sml59Sml59

  superkarma: 0 18.05.2011, 17:19:56
 3. avatar
  [7] tlustoprdka [*]

  Letos jsem nadělila příteli motorku k narozeninám - jeho tajný sen. Už v mládí měl motorku, ale pak jí musel dát pryč. No a tak si ten sen se mnou splnil. Vybrali jsme ji spolu a už si na ni koupil novou bundu,helmu, ale kalhoty má ze sekáče. Třeba jednou bude i na nový.

  Ale hned jsem mu řekla, že na ni musí jezdit opatrně a jen se kochat krajinou.

  Když jsme byli na předváděčce, tak ho prodejce vyvezl kousek za město a prý to frčeli 160km/h. Odpich na světlech. A prý kdyby byl sám, tak by určitě jen na zadním kole. Bylo na něm vidět, že je to opravdu fanda a borec.

  superkarma: 0 18.05.2011, 14:03:47
 4. avatar
  [6] denkas [*]

  Sml59Sml67

  superkarma: 0 18.05.2011, 12:41:36
 5. avatar
  [5] Eliana [*]

  Sml67Sml67 miluju toulání se na motorce, je to pohodička, kochání se....

  superkarma: 0 18.05.2011, 12:41:28
 6. avatar
  [4] Makova_panenka [*]

  super článek, celou dobu čtení jsem se bavila Sml30Sml59

  superkarma: 0 18.05.2011, 12:17:43
 7. avatar
  [3] Dante Alighieri [*]

  Vystřelila... Sml52

  superkarma: 0 18.05.2011, 11:41:38
 8. avatar
  [2] gaba23 [*]

  Sml30Sml30 já když dělala řidičák na velkou motorku, jsem musela zastavovat u patníkůSml30 Měřím 156cmSml22 A udělala také na poprvé Sml22Sml67

  superkarma: 0 18.05.2011, 11:32:46
 9. [1] CityCat [*]

  Gratuluju, taky mám ráda "vítr v xichtě", je to kvalitní adrenalin, srovnatelný (pro mě) jen s lyžováním. Přeju hodně šťastných kilometrů a žádný "srážky s blbcem" na silnici.

  superkarma: 0 18.05.2011, 11:23:31

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme