Za nickem čtenářky Xx-b je zakládání e-mailové schránky. V dobách, kdy ještě moc s počítačem neuměla, poprosila čtenářka Xx-b o založení e-mailu dceru...

Víte, jaký je rozdíl mezi Xx-b a Xx-a? No přece Xx-a je o generaci mladší!


Přeji krásný páteční den všem ženám-inkám i celé redakci :-)

Vznik mé přezdívky není vůbec ničím zajímavý a její počátek se datuje do doby velmi dávné...  V době, kdy začal být internet nedílnou součástí téměř každé domácnosti, pořídili jsme si ho také. Šlo o výhodnou nabídku, kdy se dva činžáky společně rozhodly zřídit jednu anténu na oba domy od místní společnosti, která internet nabízela. A jelikož byly doma 2 děti školou povinné a internet začaly potřebovat jako doplněk do školy, nebylo co řešit a nad čím přemýšlet. 

Dcera si založila mail, a protože ho chtěla mít anonymní (aby tam nebylo uvedeno její konkrétní jméno), založila si ho jako „xx-a“. Časem jsem však potřebovala mail i já a tak jsem ji o jeho založení poprosila - a abych si ho lépe pamatovala, chtěla jsem ho podobný jako ona - a tak vznikl mail xx.bb (xx-b již bylo obsazeno).  No a jelikož jsem se začala registrovat na různé stránky apod., zvolila jsem původní xx-b jako přihlašovací nick všude, kde to šlo - pro lepší zapamatování. A od té doby tak funguji... Někde chtějí ale nick např. bez teček, jinde musí mít alespoň 5 znaků atd., takže vznikají různé obměny jako např. xx.bbb - ale ten základ mi vlastně zůstává od prvopočátku, i když v podstatě nemá žádný smysl :-)

A když jsem nedávno zakládala mail své mamince (protože jsem ji konečně přesvědčila o tom, že v dnešní době se prostě bez internetu fungovat nedá), tak jsem opět zakládala její mail pod „xx“ (xx.hk - počáteční písmena jejího jména) - to pro případ, abych si ho zapamatovala, kdyby ho ona náhodou zapomněla, jak už se to u starších lidí stává :-)

Jak vidíte, nemám žádné „rozumné“ vysvětlení, proč můj nick vypadá právě takhle :-)

Snad jen jedno odůvodnění, proč je můj nick takto „neosobní“: docela se bojím lidí a straním se jich, protože mi bylo hodněkrát ublíženo - nikomu nic ale nezazlívám, jsem pohodář a snad to tak i zůstane :) ...  Ale když už někdo získá mou důvěru, tak své jméno neskrývám a při komunikaci se vždy ráda podepíšu „Hanka“ - tak jako teď vám :-)

Takže krásný den nejen těm, kteří tady dnes na těchto stránkách  jsou,
přeje HANKA  :-)

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 9. listopadu 2012: Vaše přezdívka v magazínu ŽENA-IN.cz

Přispěvky k tomuto tématu již neposílejte. V poslední dnešní novince se dozvíte, kolik čtenářek se bude podílet na speciálním bodovém balíku 321.123 extra bodů do listopadové části naší Věrnostní soutěže a kolik tedy každá znich bodů obdrží...

listopad.jpg

Reklama