Sympaťák Xindl X představil dnes novinářům filmový klip k novému singlu Čecháček a totáček. Rád by jeho prostřednictvím připomněl – nejen u příležitosti 25. výročí pádu železné opony - jak je důležité vážit si svobody.

Premiéra klipu byla pojata jako výlet do předlistopadových časů se vším, co k tomu patří - od uvaděček v pražském kině Světozor, přes soudružské projevy, až po retro občerstvení. A dostala jsem na uvítanou červený karafiát ...

Pojďme se podívat, jak se zpěvákovi a jeho týmu exkurze do minulosti, díky které si budeme více vážit přítomnosti, podařila.  

Sám Xindl X k tomu dodává: „Tuhle písničku jsem napsal proto, že jsou tendence se dívat do minulosti skrz růžový brejle, říkat, že to tehdy bylo lepší a zapomínat na to, jak to doopravdy bylo. Takže myslím, že je určitě dobrý si občas připomenout, jak to tehdy doopravdy bylo. A kdy je lepší čas, než na 25. výročí od doby, kdy jsme se zbavili totality.“

Na  Xindla X čekají tři velké podzimní koncerty v rámci turné Čecháček Made. Exkluzivní vystoupení odehraje v doprovodu své kapely 29. října v Brně (Melodka), 5. listopadu v Praze (Lucerna Music Bar) a 6. 11. v Bratislavě (KC Dunaj).

Reklama