Bulvár

X Factor má vítěze!

 

Včerejší dramatické klání soutěže X Factor má svého vítěze! Jazzman a romantik od pohledu Ondra Ruml i správnej chlap a rocker Jirka Zonyga předvedli maximum. Co nám o obou finalistech řekl Ondřej Soukup? Tady jsou naše dojmy z finálového večera...

První ročník soutěže X Factor má svého vítěze, stal se jím Jiří Zonyga. Odhad Lubomíra Ježka, mluvčího sázkové kanceláře Tipsport, se tak nevyplnil, když našemu časopisu řekl, že doufá ve vítězství Ondřeje Rumla: „Někdo řekl, že bude záležet na tom, jestli se lidé vyspí rockově nebo jazzově, já doufám, že se vyspí jazzově.“

autor fotografie: Ondřej Pýcha

Co nám řekl o finalistech
Ondřej Soukup?

Čím vás na první pohled zaujme
Jiří Zonyga?

Naprosto ocelovým hlasem, pevnou intonací, charismatickým zjevem a maminkou.

A Ondřej Ruml?
Svou obrovskou muzikálností, velice inteligentním a nestandardním výběrem písní a velmi citlivým zpěvem. Také tím, jak je k němu obrazovka nesmírně laskavá, tedy jak na ní dobře vypadá – a to neříkám, že ve skutečnosti nevypadá také výborně.

Kdo z nich byl váš favorit?
Oba, jsou to dva úplně odlišní interpreti a oba jsou skvělí v tom, co dělají. Favorita jsem mezi nimi neměl.

Složíte pro vítěze X Factoru píseň?
Ne, neplánuji to.

Jirka Zonyga ve finálovém klání porazil Ondru Rumla. Jestli bude mít Jirka stejnou raketovou kariéru, jako měla vítězka první řady soutěže Super Star Aneta Langerová, to se můžeme jenom dohadovat. Jisté je, že předpoklady na to má. Dokonce i ostatní finalisté první řady Super Star se v showbyznysu uplatnili, takže se dá očekávat, že ani finalistům prvního X Factoru nezůstanou vrátka zavřená. I když nutno podotknout, že například porotce a hudební skladatel Ondřej Soukup neplánuje pro vítěze X Factoru sepsat píseň. Doufejme, že to vítěz nebude potřebovat a poradí si v kalných vodách showbyznysu i bez další podpory porotců.

Jak vlastně vypadal finálový večer?

První nevystoupil ani jeden ze soutěžících o milion korun, ale stará páka českého rocku, porotce a plešatá hlava Petr Janda s kapelou Olympik – zahráli hitovku Ajajaj. Nevyhnul se hodnocení ostatních porotců. Gábina Osvaldová mu vytkla směšné pohyby i oblečení, Ondřej Soukup zcela bez pardonu navrhl Olympiku, aby zpěváka vyměnili. Petr Janda strávil krutý soud s úsměvem a zasedl mezi své kritiky – profík každým coulem.

 

Pak došlo na vzpomínání, ale dost o celém pořadu: Nás teď zajímají jen dva finalisté...

 

Jako první předvedl své neuvěřitelné hlasové schopnosti Ondřej Ruml v písni Grace Kelly zpěváka Mika, tu mu vybrali sami diváci. Zvláště pasáže zpívané fistulí byly zvládnuté neuvěřitelně bravurně – chvílemi jsem měl pocit, že poslouchám skutečného středověkého kastráta. Pak jsem se znovu podíval na obrazovku a... nebyl tam kastrát, ale Ondra Ruml. Připravil pro Jirku Zonygu těžké bojiště.

 

Jirka vyrazil do finále s písní, kterou si sám vybral, Krylovkou Morituri te salutant. Snad se bál, že pro něj bude finálový večer osudným...? Vypořádal se s ní více Landovsky než tradičně, předvedl Morituri te salutant tvrdého rockera s parádou a osudovostí, která téhle písni náleží. Jirka Zonyga vstoupil do finálového večera se ctí a zdviženou hlavou jako skuteční gladiátor. Rváč Spartakovského charismatu, který předvedl nejen Petrovi Jandovi, jak se zpívá rock.

 

Ondra kontroval písní Stokrát chválím čas, kterou v 70. letech zpíval Karel Gott. Ondra ji už jednou v soutěži předvedl. Kdo čekal nějaký průšvih, nějakou botu-notu vedle, nějakou nevkusnou kakofonii, ten se nedočkal – Ondra Ruml byl, jako vždy, geniální na piáno i hlasivky, na hlasivky dokonce virtuózní. Vsadil na eso, které už jednou vynesl, a stvrdil ho krátkou ukázkou a capela – dalším esem od Bobbyho McFerrina. Zdálo se, že je vymalováno.

 

Jirkovi Zonygovi diváci vybrali píseň od Metaliky – Nothing Else Matters. Trefili se mu víc než do noty, trefili se mu do pusy i do srdce. S ledovým klidem napálil Metaliku a vysekl poklonu milionu rockových fanoušků a letité metalové tradici. Po téhle vypalovačce ho poprosil Leoš Mareš o jednu krátkou lidovku a Jirka ji zvládl ne na lidovku, ale na výbornou, jako vždy...

 

Poslední sólová akce, kterou v X Factoru ukázal Ondřej Ruml, byla píseň Somebody to Love od věčných Qeenů. Několikrát jsem byl na různých Qeen revivalech, ale takhle vystřiženou hitovku Somebody to Love jsem ještě neslyšel. Tedy pominu-li samozřejmě originál od Freddie Mercuryho.

 

X Factor uzavíral a svou labutí píseň si odzpíval Jiří Zonyga – zatloukl tak hřebíček do rakve pro Ondřeje Rumla. Drsnoškolácký labuťák rozskřípal Husličky na divokých strunách, od kterých srší jiskry a šlehají plameny. Řekl bych, že tahle předělaná Redlova klasika chytla za srdíčko váhající jedince z řad SMSkujících...

 

Tady ho máte... 

Závěrem finálového večera zazpívalo všech dvanáct finalistů We are the Champions, těsně před ukončení hlasování dali Jirka s Ondrou společně, dohromady ještě s další finalistkou Martinou Pártlovou, zbrusu novou píseň O hvězdách a...

 

...i když výkony byly vlastně vyrovnané, a vítěz pokořil svého soka o pouhých pár procent, vybrali jste si – první český X Factor vyhrál Jiří Zonyga.

 

Dlužno ještě dodat, že z mého skrovného pohledu předvedl muzikantsky nejlepší soutěžní výkon finálového kola Ondra Ruml, a to hned jako první skladbu celého večera, tedy píseň Grace Kelly. Ale, stejně jako většina národa, jsem srdcem i duší rocker, takže Jirkovi Zonygovi jeho vítězství moc přeju!

Myslíte si, že Jirku Zonygu čeká stejně hvězdná kariéra jako Anetu Langerovou? Byl Jirka váš favorit? Těšíte se na Jirkovo první album?

   
02.06.2008 - Společnost - autor: Jakub D. Kočí

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [44] Brituš [*]

  Tvrdě jsem fandila , dokonce jsem posílala SMS Jiřímu. Mám ráda chlapský hlas a je TIRák jako můj syn. Věřte nevěřte, ale jsou to tvrdí chlapi s měkkým srdcem, . Ondřej má fantastický hlas a ten se s ním bude živit a také mu to přeji, byla by škoda nechat zahálet takový talent.

  superkarma: 0 04.06.2008, 00:39:02
 2. avatar
  [43] Zoro [*]

  Líbí se mi oba dva interpreti, ale tajně jsem si přála aby vyhrál Ondra:-) škoda, že se to nepovedlo, ale Jirka je taky dobrý vítěz

  superkarma: 0 03.06.2008, 07:58:24
 3. avatar
  [42] Kozarka [*]

  Od začátku mě Jirka chytil za srdíčko,a tenhle kamioňák je dokladem,že vítěz nepotřebuje postavu manekýna ani taneční umění Korna k tomu,aby vás lapil.Jen svůj úžasný hlas a X-factor!

  superkarma: 0 03.06.2008, 05:20:32
 4. [41] Besinka [*]

  Hvězdnou kariéru by si určitě zasloužil,byl super!!!Můj favorit určitě byl a je,a na album se těším

  superkarma: 0 02.06.2008, 20:57:07
 5. avatar
  [40] Simba [*]

  kareta: obkráčí koule

  superkarma: 0 02.06.2008, 11:34:48
 6. avatar
  [39] ToraToraTora [*]

  Oba byli skvělý, ale podle mě má X factor Ruml, to co předvedl bylo vysoko nad rámec soutěže a i když nevyhrál, myslím, že mu to otevřelo dveře a určitě se neztratí

  superkarma: 0 02.06.2008, 11:11:56
 7. avatar
  [38] Solei [*]

  Modré z nebe: tak nic no, stejně jsem si už dlouho chtěla přečíst Moressyova Kedrigerna

  superkarma: 0 02.06.2008, 10:55:35
 8. avatar
  [37] Modré z nebe [*]

  Solei: Jo, začne Euro!

  superkarma: 0 02.06.2008, 10:51:05
 9. avatar
  [36] Solei [*]

  Třeba teď začnou dávat nějaké koukatelné filmy :-B

  Oba finalisti jsou mi putna - to už radši tu babu co vypadla jako poslední, ta byla aspoň hezká. Zoniga - zjev umytého burana, Ruml - sladkej cukrouš pro pubertální holčičky a 4% část obyvatelstva

  superkarma: 0 02.06.2008, 10:37:09
 10. avatar
  [35] Modré z nebe [*]

  Domnívala jsem se, že zvítězí Ruml, protože vedle toho, že pěkně zpívá, je i docela pohlednej. To ale neznamená, že bych Zonygovi nepřála vítězství. Oba byli skvělí.

  superkarma: 0 02.06.2008, 10:36:16
 11. avatar
  [34] Dante Alighieri [*]

  Doufám, že už bude s podobnými soutěžemi na chvíli pokoj. Je to pořád to samé dokola a už je to nuda. Bavila mě jen Superstar 1, pak už se opakovali...

  superkarma: 0 02.06.2008, 10:31:35
 12. avatar
  [33] aiša [*]

  konečně to skončilo ,bude snad chvilku pokoj

  superkarma: 0 02.06.2008, 10:26:09

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [32] Danka22 [*]

  Jirka byl můj favorit Poslala jsem mu hlas.

  superkarma: 0 02.06.2008, 10:15:21
 2. avatar
  [30] lejla [*]

  Fandila jsem Ondrovi , Zonyga asi umi zpivat , ale podle me nema ten clovek ten X faktor, o kterem byla stale rec

  superkarma: 0 02.06.2008, 09:56:32
 3. avatar
  [29] Ch.Z. Kochanská [*]

  Jupíí: No, já jsem přestárlá rockerka, ale tuto soutěž jsem nesledovala, ale asi bych měla být ráda, že vyhrál rocker, he...?

  superkarma: 0 02.06.2008, 09:55:57
 4. avatar
  [28] Juana [*]

  Oba jsou dobří, koukala jsem se na druhou polovinu a dokonce i manžel pak čekal na vyhlášení, zajímalo ho, kdo vyhraje. Přitom podobné soutěže jdou většinou mimo nás, ale tyhleti dva chlapíci ho zaujali.

  superkarma: 0 02.06.2008, 09:55:30
 5. avatar
  [26] Jupíí [*]

  někde psali, že pěvecky jsou oba dobří, ale že to bude souboj vkusu posluchačů. Takže vyhráli přestárlí rockeři.

  superkarma: 0 02.06.2008, 09:30:18
 6. avatar
  [25] kareta [*]

  a....: tak jsem se na to schválně podívala- typově trochu jako Vojtek- sedlák, akorát bez vlasů...může mi někdo vysvětlit, proč si někteří chlapi obkráčí koule?

  superkarma: 0 02.06.2008, 09:23:11
 7. avatar
  [24] Rybulka [*]

  a....: Přesně tak, bohužel

  superkarma: 0 02.06.2008, 09:15:26
 8. [23] a.... [*]

  kareta6:Já teda ne.
  Jen tak naokraj- když se kouknu na fotky těch dvou finalistů s tím, že už vím, kdo vyhrál, napadá mě jen jedno: Češi prostě milují burany

  superkarma: 0 02.06.2008, 09:10:49
 9. avatar
  [22] OlgaMarie [*]

  gentiana: Et semel emissum volat irrevocabile verbum. Promptius est omnibus iudicare, quam facere.

  superkarma: 0 02.06.2008, 09:07:46
 10. avatar
  [21] AnteaX [*]

  Zonygovi to přeju moc, ale myslím, že Ondra má před sebou daleko slibnější kariéru, protože je všestrannější a mladší

  superkarma: 0 02.06.2008, 08:52:33
 11. [20] gentiana [*]

  Nu što. Mně nevadí ani jeden, zvlášť když mi je šoubyznys jarním vánkem.

  Redakce by ovšem měla exhumovat korektora. Nebo aspoň vysvětlit, co je to ta moritura.

  superkarma: 0 02.06.2008, 08:42:06
 12. avatar
  [19] OlgaMarie [*]

  Jsem ráda, že je konec. Porota mě popudila výslechem Pavlíny Vagnerové, čí je dcera a odměnou 2000,-Kč jednomu soutěžícímu z domova důchodců. Zveřejněno pro vyšší atraktivitu pořadu? Vlastně to nebyla vina poroty ale režie.

  superkarma: 0 02.06.2008, 08:35:55
 13. avatar
  [18] Evikus [*]

  kareta: evelyn: No jo, ještě Olympiáda, na tu jsem zapomněla. Tak to abych se už vypravila do knihovny, tolik knih ani doma nemám

  superkarma: 0 02.06.2008, 07:57:35
 14. avatar
  [17] evelyn [*]

  Jupíí: bonzaku. Ja nebyla nestastna, ja to jen konstatovala, ze musej byt nekde nejake bourky

  superkarma: 0 02.06.2008, 07:48:01
 15. avatar
  [16] Jupíí [*]

  evelyn: a kdopak byl včera neštastný, když mu bouřka odstřihla Koperníka, či co to bylo .

  Já to moc nesledovala, rozhodně ne od začátku, ale Zonyga mi nesedl. Pevně doufám, že z něj bude nový Eva a Vašek, pro starší generaci, proběhne několika pořady a potom dá pokoj.
  Ruml je sympˇaťák a chtěla bych, aby mu smlouva s Novou moc nesvázala ruce a mohl jít za svým cílem, bez povinného objíždění okresních estrád.

  superkarma: 0 02.06.2008, 07:45:14
 16. avatar
  [15] evelyn [*]

  Evikus: pak jeste bude Olympiada. Aspon se zkulturnime

  superkarma: 0 02.06.2008, 07:41:38
 17. avatar
  [14] kareta [*]

  Evikus: no tak jsem to myslela i já .

  superkarma: 0 02.06.2008, 07:41:23
 18. avatar
  [13] Evikus [*]

  kareta: Teď jak bude Euro, to zase já přečtu knížek

  superkarma: 0 02.06.2008, 07:39:03
 19. avatar
  [12] evelyn [*]

  kareta: ja mam bednu spis jako zvukovou kulisu, ale X faktor jsem nezvladala ani jako tu kulisu

  superkarma: 0 02.06.2008, 07:37:21
 20. avatar
  [11] kareta [*]

  evelyn: já ne, co já přečetla knih...ale vlastně teď bude Euro Já bych tu kysnu zrušila

  superkarma: 0 02.06.2008, 07:27:01
 21. avatar
  [10] evelyn [*]

  kareta: asi ano, ja osobne jsem rada, ze uz je konec

  superkarma: 0 02.06.2008, 07:21:10
 22. avatar
  [9] misa.35 [*]

  Oba byli dobří, byla jsem sama zvědavá , kdo bude ten první

  superkarma: 0 02.06.2008, 07:17:23
 23. avatar
  [8] Evikus [*]

  Jelikož jsem soutěž nesledovala, oba dva jsem si poslechla jen ze záznamu, který tady na ž-in byl v pátek a teď tuhle písničku Husličky.
  Líbí se mi oba, oba zpívají výborně a podle mě je úplně jedno, kdo vyhrál, protože prosadit se mohou oba. Záležet bude na tom, s kým budou spolupracovat, kdo jim napíše písničky a hlavně JAKÉ pak budou zpívat.

  superkarma: 0 02.06.2008, 07:14:43
 24. avatar
  [7] Kahomar [*]

  Jirka Zonyga se nám líbil od samého začátku soutěže, takže jsme rádi, že vyhrál. Jen doufáme, že nezapadne jako většina rádoby hvězd z předchozích Superstárů a také, že zůstane i nadále takovým obyčejným srdečným moravským chlapíkem a že mu sláva nestoupne do hlavy.

  superkarma: 0 02.06.2008, 07:07:50
 25. avatar
  [6] kareta [*]

  on to někdo sledoval?

  superkarma: 0 02.06.2008, 07:06:41
 26. [5] Rikina [*]

  Jste najednou nějací puristi. Dobře si pamatuji, jak mi tady na ž-in fůra lidí vykládala, že u zpěvu text písně vůůůbec není důležitý, natož pak jakým jazykem se pěje.

  superkarma: 0 02.06.2008, 06:55:06
 27. avatar
  [4] Valíčková [*]

  Myslím, že vítězství si zasloužili oba. oba byli vynikající.

  superkarma: 0 02.06.2008, 06:53:45
 28. avatar
  [3] Dux [*]

  tyrkys: mne se delalo zle u Somebody To Love

  superkarma: 0 02.06.2008, 00:58:12
 29. avatar
  [2] tyrkys [*]

  Při angličtině u Nothing else matters se mi kroutily palce u nohou a celkem mě překvapilo, že to nikdo z poroty nezmínil. Jinak fajn .

  superkarma: 0 02.06.2008, 00:14:46
 30. avatar
  [1] Dux [*]

  to je dobře

  superkarma: 0 02.06.2008, 00:05:25

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme