Rady, doporučení a užitečné informace o tom, co může každý z nás udělat pro svůj zdravý život, jsou nyní k dispozici na nových internetových stránkách www.zijzdrave.cz. Stránky vás seznámí poutavou formou se stále aktuálními tématy – zdravý život, pohyb a stravování, jejichž důležitost však mnoho lidí podceňuje. Veškeré publikované texty pocházejí od lékařů a odborníků.

 

Pokud navštívíte nové internetové stránky  www.zijzdrave.cz, můžete se těšit na spoustu zajímavých věcí! Najdete tady kromě rad a doporučení odborníků také recepty na zdravé pokrmy, tabulky nutričních hodnot potravin, tabulky výdeje energie, přehled vhodných sportovních aktivit, zajímavé rozhovory a názory odborníků na známé mýty a pověry spojené se zdravým životním stylem. Pravidelně zde budou probíhat on-line diskuze s lékaři a odborníky a chystá se diskusní fórum, ve kterém budou moci návštěvníci probírat s ostatními své úspěchy i neúspěchy na cestě za zdravým životem.

O těchto akcích vás budeme na žena-in pravidelně informovat, aby vám něco neuniklo.

 

Proč vznikly tyto stránky?

„Jedním z největších společenských problémů v celé Evropě je obezita. V České republice trpí nadváhou 35 % dospělé populace, obezitou pak 17 % a tato situace má vzrůstající tendenci. Proto oceňuji, že vznikají internetové stránky, které ukazují lidem čtivou formou, jak žít zdravě, a přitom je do ničeho nenutí. Jsem rád, že se jsem se mohl podílet na jejich vzniku,“ říká MUDr. Martin Matoulek, Ph.D., z III. interní kliniky 1. LF UK.

 

Internetové stránky jsou součástí celostátní edukační kampaně Žij zdravě, která je připravována ve spolupráci se Všeobecnou zdravotní pojišťovnou ČR. Cílem projektu je zvýšit povědomí veřejnosti o obezitě jako celonárodním problému, přispět ke změně chování českého obyvatelstva a napomoci k dodržování tzv. Rovnice zdravého života, která říká: lépe jíst + více se hýbat = zdravě žít.

Reklama