Na naši redakci se obrátila čtenářka Michaela, která se svým partnerem Martinem plánuje rekonstrukci bydlení. Michaela s Martinem si koupili na hypotéku rodinný domek, ve kterém potřebují nově zařídit kuchyni a zřídit šatnu. Rozpočet na kuchyňskou linku, včetně spotřebičů a na vestavěné skříně se vyšplhal na 250 000 korun.  Domek už nemohou zatížit další hypotékou.

Cítí se bezradní, nemohou se zorientovat v nepřeberné nabídce různých úvěrových společností a vybrat si pro sebe tu nejvýhodnější nabídku.

dkdkdddkddDůvěru naší čtenářky jsme samozřejmě nechtěli zklamat, a tak jsme se při hledání řešení bytových potřeb její rodiny obrátili přímo na stavební spořitelnu Wüstenrot. Na naše otázky ochotně odpověděla Ing. Dagmar Náhlíková, vedoucí úseku vývoje bankovních produktů finanční skupiny Wüstenrot.

Jaké možnosti, co se týká bydlení, nabízí Wüstenrot? Máte pro Michaelu s Martinem řešení přímo šité na míru?
Určitě. Nabízíme Půjčku ProBydlení, která je snadným řešením financování jejich bytových potřeb. Díky své rozmanitosti a výrazně zjednodušeným podmínkám přijde vhod jak při úhradě větší úpravy a rekonstrukce bydlení, tak při dodělávkách na míru. Navíc lze ke smlouvě o stavebním spoření získat státní podporu až 2000 korun ročně.

Čím je tato půjčka specifická?
U Půjčky ProBydlení je to volitelná doba splatnosti. U Půjčky ProBydlení Expres si klient může volit mezi 6 a 8 lety. Pomalejší Půjčka ProBydlení nabízí dobu splácení 12, 14 nebo18 let. Výše měsíční splátky této půjčky je stále stejná, takže lze postupovat i obráceně. Vyberete si, kolik chcete nebo jste schopni měsíčně platit a podle toho se určí doba splácení.

Otázka, která Michaelu s Martinem a jistě i další klienty bude zajímat – potřebují zajištění k tomu, aby jim byl poskytnut úvěr?
Bez zajištění Wüstenrot poskytne úvěr do výše 500 000 korun, ale např. manželům až na částku 700 000 korun. Zajištění zástavním právem k nemovitosti bude stavební spořitelna požadovat až u úvěrů přesahujících 900 000 korun.

Poskytujete nějaké slevy z úrokové sazby?
U Půjčky ProBydlení se klienti mohou těšit ze tří slev ze základních úrokových sazeb, a to na slevu Wüstenrot, slevu za naspoření 40 % cílové částky a slevu za zajištění úvěru zástavním právem k nemovitosti. Slevy se samozřejmě sčítají a mohou tak úvěr zlevnit až o 2,4 % ročně.

A jak je to s poplatky spojenými s uzavřením úvěrové smlouvy?
Pokud si do konce letošního roku uzavřete smlouvu o stavebním spoření a požádáte k ní o Půjčku ProBydlení, nebudete platit žádné poplatky. Půjčka ProBydlení je zdarma i k již uzavřené smlouvě o stavebním spoření.

bydlení

Máte možná nějakou radu, jak se snáze orientovat v nepřeberné nabídce úvěrových společností? Kdy obzvlášť zpozornět?
V posledních letech jsou díky velmi nízkým úrokům „in“ hypotéky, ale ne každý v bance se svou žádostí uspěje. Někdo nepotřebuje tak vysoký úvěr, jiní, a to především nájemci družstevních a nájemních bytů, nemají nemovitost, kterou by dali bance do zástavy.

A spotřebitelský úvěr není zrovna nejlevnějším řešením. Stačí, abyste si pozorně přečetli nejen úrokovou sazbu, ale především RPSN (roční průměrnou sazbu nákladů), která vyjadřuje, kolik vás ročně takový úvěr skutečně stojí. Takže právě proto je tu Půjčka ProBydlení, kterou vám stavební spořitelna poskytne už od částky 50 000 korun.

 K jakým účelům se Půjčka ProBydlení nejlépe hodí?
Ideální je pak především na opravy a rekonstrukce vlastního domu nebo bytu v případech, kdy vaše finanční potřeba nedosahuje dolní hranice hypotéky.

Díky vysoké částce poskytované bez zajištění je nejvýhodnějším úvěrem na úhradu nákladů na opravy nájemního nebo družstevního bytu. Jednoduše ve všech případech, kdy banka žadateli hypoteční úvěr nedá, protože jej nemůže zajistit nemovitostí.

 Co si můžeme představit pod pojmem vybavení na „míru“?
Půjčku ProBydlení Expres uvítají jistě všichni, kteří dosud museli z „nouze“ sáhnout po dražším spotřebitelském úvěru. Díky ní si nyní levněji pořídíte vybavení domácnosti na míru, např. kuchyňskou linku včetně spotřebičů a osvětlení, vestavěné skříně nebo centrální vysavač. V rámci terénních úprav lze tímto úvěrem financovat i zabudovaný bazén nebo garážové stání.

Je možné Půjčku ProBydlení kombinovat s hypotékou?
Půjčka ProBydlení poskytovaná bez zajištění přijde vhod také v kombinaci s hypotékou. Díky ní totiž získáte dodatečné prostředky, které vám umožní využít levnější a z hlediska podmínek výhodnější hypotéku do 70 % zástavní hodnoty nemovitosti

bydlení

Když Půjčku ProBydlení použijete na nákup pozemku a následnou výstavbu rodinného domu budete financovat z hypotéky, nemusíte už k žádosti o Půjčku ProBydlení předkládat projekt na výstavbu domu ani finanční plán této výstavby.

Půjčí Wüstenrot i na družstevní byt?
Na pořízení družstevního bytu poskytuje Wüstenrot Půjčku ProBydlení ve výši až 2 miliony korun bez zajištění zástavním právem k nemovitosti.

Týká se Půjčky ProBydlení rovněž státní podpora, která může činit až 2000 korun ročně?
Půjčka ProBydlení je úvěr poskytovaný ke smlouvě o stavebním spoření, na které stát přispívá částkou až 2000 ročně. Státní podpora je poskytována po dobu spoření, a to je v případě Půjčky ProBydlení po dobu trvání překlenovacího úvěru, kdy ještě tzv. dospořujete. Státní podpora se vypočítává jak z  vkladů, tak z připsaných úroků, a to nejvýše z částky 20 000 korun ročně. Činí 10 % z této částky. Maximálně vám stát tedy každý rok přispěje 2000 korunami.

A jaké konkrétní řešení bytových potřeb našel Wüstenrot pro Michaelu s Martinem?
Martin s Michaelou si spočítali, že mohou měsíčně splácet dalších přibližně 3500 korun. Proto jsme jim vybrali Půjčku ProBydlení Expres ve výši 250 000 korun s 8letou dobou splatnosti a měsíční splátkou
3 476 Kč. Velmi uvítali, že jim Wüstenrot vyřídí úvěr zdarma a že nebudou platit žádné poplatky za správu úvěrového účtu.

Překlenovací úvěr (na 5,6 roku) budou mít úročen sazbou 5,5 % p. a. a následný úvěr ze stavebního spoření (na 2,4 roku) 2,99 % ročně. Celkem za 8 let zaplatí 331 895 Kč, RPSN (roční průměrná sazba nákladů) bude činit 7,68 %.

Wüstenrot

Reklama