.

Workoholik, cholerik, puntičkář, sobec a alkoholik v jedné osobě :(

Vztahy

Workoholik, cholerik, puntičkář, sobec a alkoholik v jedné osobě :(

Moc Vás všechny zdravím!!

 
Na výše uvedené vlastnosti, povahové rysy nebo závislosti se tu vedlo již spoustu debat. Co ale dělat, když se tohle všechno sejde v jednom človíčkovi?!!?

 
Je to na dlouhé povídání, ale pokusím se to nějak shrnout na konkrétních příkladech.
Jsem se svým drahým necelé 4 roky. Před 2 roky jsme si pořídili pejska, nedávno se přestěhovali do našeho vysněného domečku - konečně sami - bez ostatních členů jeho rodiny. Svatbu neplánujeme.

 
On pracuje jako TOP manager a stále stoupá výš a výš. Žijeme si, dá se říct, dobře.
To, že nic není zadarmo a spoustu času tráví v práci, na služebkách nebo věčným telefonováním, musím prostě zvládnout. Koupil mi přece pejska, abych nebyla tak sama. Dal mi auto, abych byla nezávislá na jeho čase, plná nádrž taky není vyjímkou. Boty a oblečení asi začnu darovat charitám, dovolené, atd... Co se tohoto týče - nic mi nechybí...
 
Fain, workoholika škrtám - něco za něco.

 
Co takhle cholerik - vím, že jeho práce je velice náročná na nervy, ale já mám taky jen jedny a můj plat se s jeho srovnávat opravdu nedá :) Dokáže se během minutky vytočit doruda kvůli naprostým prkotinám, pro které se svět nezboří - což si on nemyslí. Třeba nevytřepané koberečky v autě ho přivádějí k naprostému šílenství. A to už se vlastně dostávám k dalšímu - puntičkář. Nevím, jak mám popsat, co se stane, když vše není na svém místě a pokud možno vodorovně - např. TV ovladače na stolku. Kdo nezažil - neuvěří. Sprosté slova, urážky, vyčitky a obviňování neberou konce. Ani vzpomínat, když najde smítko na koberci, ale svůj talířek si do myčky nedá. Neustále něco leští - keramickou desku, dveře, židličky, krbové dvířka, ale kečup nedá zpátky do ledničky.
Sobec: každého jednou za čas přepadne migréna nebo ho zkolí chřipka nebo prostě něco -  myslíte, že zajde vyvenčit našeho chlupáče, když sotva stojím na nohou - ani náhodou. On je taky unavený, on má hlad, on vydělává. To, že když náhodou vstává dřív - dupe jako kůň, tříská dveřma nebo prostě začne vysávat a vůbec ho nezajíma, že někdo ještě spí, snad nemusím dál komentovat. 

 
Napíšu Vám takové dva příklady toho všeho dohromady  a nakousnu i ten poslední a pro mě největší problém.

 
Sobota večer - že je ples mi oznámil v pátek - jen tak mimochodem. Odmítla jsem jít, protože jsme měli celý den doma řemeslníky, kteří odešli až k večeru a pořádek po nich rozhodně nezůstal. A taky - nemusím se dívat jak se zase opíjí, chvástá a má ten svůj nechutný, nepřítomný pohled. "Můj" tedy odešel sám. Uklidila jsem největší nepořádek a zbytek že nechám na zítřek - přece nebudu vysávat a všechno drhnout - zítra je taky den. Ale ouvej - ustlala jsem si v obývacím pokoji, spím tam docela často, to chrápání a nelibou vůni vypařujícího se alkoholu už prostě nesnesu. Připlazil se někdy po půlnoci a jak já říkám jako "mrtvá liška" - opět. V obyváku rozsvítil vše, co se dalo - no a co, že už spím, on se chce mazlit - mě se zvedá žaludek. Odmítla jsem - průšvih. Následuje scéna a pak další, když zjistí, že se vše neleskne čistotou. Vzal vysavač a začal vysávat. Několikrát jsem ho slušně poprosila, ať toho nechá, že chci spát a že všechno zítra uklidím - nepomohlo. Nakonec jsem ho vyhodila, zhasla, zavřela dveře a šla si znova lehnout. Za chvíli se vše opakovalo a pak znova a znova, sprosté slova lítaly vzduchem - teď už i z mým úst. Po druhé v noci ho to přestalo bavil a šel konečně spát. Po tomhle zážitku, který nebyl ani první a asi ani poslední, už to došlo tak, daleko, že když se měl vrátil ze služebky, vzala jsem si ten den dovolenou a od rána prostě uklízela, drhla a leštila, aby nemohl říct ani slovíčko, ale stačila žehlička na stole, se kterou jsem se právě chystala žehlit a veškerá má snaha byla ta tam a doma byl (podle jeho slov) bordel - všechno se lesklo až nepřirozenou čistotou - ale stačila ta blbá žehlička na stole ...

 
A dovolte ještě jednu "story" - po půl roce jsem si chtěla vyjít se svou nej kámoškou, která po dlouhé době přijela domů. Poprosila jsem ho, ať mě odveze a přijede pro mě. Já sice nepiju, ale cesta byla jedno velké kluziště. Jeho odpověď - jestli jsem normální, že on nebude doma sám, pozve si kámoše na DVD a budou popíjet, ať si jedu třeba taxíkem. Moje námitky, že snad po něm nechci tak moc a že jsem ho taky (a velice často) vozila, než jsme se přestěhovali, nebyly vyslyšeny - on bude pít! Zase ten chlast!!!

 
Jediné přecevzetí, které jsem si letos dala, bylo, že si budu zapisovat všechny jeho odchody a přichody z hospod a taky služebky, protože to je to samé, jen né v místě bydliště. Konečně jsem se odvážila to spočítat. Leden má 31 dní, že. Takže v lednu byl můj drahý 6 slovy šest dní střizlivý!!! :(

 
Všechno, co jsem napsala se dá nějak zvládnou - nikdo nejsme dokonalý. Ale alkohol je na mě moc velký soupeř. On takový nebyl ze začátku -vše se vyvíjelo a stupňovalo, ale já mu chi pomoct. Prosím, neraďte mi, ať vezmu nohy na ramena. Já ho miluju, záleží mi na něm, umí mě rozesmát, překvapit, je chytrý, umí poradit, umíme si spolu pěkně povídat a spřádat naše sny, nenudím se s ním a prostě to nechci vzdát!!! Ale síly mi ubývají. Jak mu mám vysvětlit, že chlast neničí jen náš vztah, ale že mám o něj velký strach. Vždyť s jeho povoláním, životosprávou, věčným rozčilováním se a s tím pitím, ho brzy "trefí" !!!!

 
Tak co s tím? Je vůbec možná nějaká "záchrana" nás obou?

 
hibinka
 

Milá hibinko, nemáš to jednoduché a hlavně se domníváme, že většina rad bude typu běž od něj.
Děkujeme za tvůj příběh a doufáme že ti ty čaje od firmyMegafyt nazvané Energy, Relax a Anti stress přijdou k duhu.
   
17.02.2005 - Láska a vztahy - autor: Radek Kříž

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [122] ema [*]

  Hibinka- 104: Tvé argumenty jsou jen o penězích.Já myslela, že Ti jde o něj . Spousta žen se sebere i s dětmi a jdou pryč, když vidí, že to nejde. Ty bys musela jít na pracák, no a co ? Vždyť živíš jen sebe.
  Možná je problém v tom, že nevím, kolik Ti je let.
  Dřív mi připadaly problémy, které jsem měla ´strašně´důležité, V roce 1999 se mi rozváděla starší sestra, má 2 děti - tehdy 5 a 7let - bez práce, bez bydlení, bez peněz...Nastěhovala se k mamce, s jejíž partnerem si nerozuměla. Tehdy mi řekla, o co Ti jde, když je celá rodina proti Tvé svatbě, a mým problémům se vysmála.
  Tobě stojí na stole óbrovská kytka od partnera, a co když Ti řeknu, že já jsem žádnou nedostala, protože na ni manžel neměl, museli jsme zaplatit školku za naše dvě děti.
  Moje rada :prober vše s partnerem, buď chce svůj postoj změnit, nebo ne. Pokud ne, anebo ještě horší varianta, pokud se ho bojíš zeptat, tak nemá Váš vztah smysl !!!

  superkarma: 0 18.02.2005, 16:31:55
 2. [121] janina01 [*]

  Jestli nechce od tebe pomoci, nech ho jít...

  superkarma: 0 18.02.2005, 14:13:17
 3. avatar
  [120] marta-b [*]

  Proboha, to nemyslíš vážně? O čem přemýšlíš? Jsi na něm úplně normálně závislá a máš přesně ten blbej ženskej pocit, že tenhle ubožák (a hovado, jak napsala pohodarka) tě potřebuje, abys ho zachránila?! Když se k tobě chová jako k hadru a svým způsobem tě šikanuje (viz. jeho úklidy v noci apod.), tak asi sotva vyslyší třeba tvoje naléhání, aby šel do protialkoholní léčebny. Promiň, jestli tohle není přesně to, co jsi chtěla slyšet, ale na jeho prachy a finanční blahobyt se vykašli, na to je život moc krátkej, abys ho promarnila s něčim, co se takovým tempem mění ve zrůdu ...

  superkarma: 0 18.02.2005, 12:00:45
 4. avatar
  [118] pohodarka [*]

  necetla jsem prizpevky, tak se mozna budu opakovat, nechces radu, aby ses odstehovala, no, tak ji nedostanes, tak dostanes jednu hnusnou a uprimnou, nakup si hodne alkoholu, tentokrat pro sebe, protoze, co te nezabije, to te posili a ty budes sakra potrebovat posilu a utopit zal a otupit bolest, az te tvuj :milacek" pro me uplne obyc. hovado, zacne mlatit, protoze k tomuhle to speje, k normalnimu fyzickemu nasili, protoze uz ted je to nasili psychicke (i to stridani svetlych chvilek sem patri) takze, jestli to doopravdy chces vydrzet, tak to vydrz, ale necekej, ze ho zmenis, mozna v pohadce z hollywoodu ale na to my holky z cech moc nedame, ze jo

  superkarma: 0 18.02.2005, 11:32:08
 5. avatar
  [117] catcat [*]

  Hibinko, no jasně, šéfík, který se stará... A Ty ho nezištně miluješ... Tak si tu "čistou lásku" vystav na zeď a koukej se učit i nadále držet hubu, bude jen hůř

  superkarma: 0 18.02.2005, 11:15:58
 6. avatar
  [116] Avilka [*]

  Hibinka: Ja fakt neviem holka, čo riešiš? Chceš, aby sme ti rú roľu spasiteľky odklepli? Fajn, Hibinka, od teraz si spasiteľka prvého rádu, druhého stupňa a piata žena! Stačí?
  Kup si nový kýbel, do ktorého bude zvracať, nový vysavač, aby mal čím luxovať, slnečné brýle aby si si zakryla monokle. A deníček do ktorého si v duchu tvojho príspevku 104 budeš zdôvodňovať, aká si svätica.

  Skutočne zlého muža netreba krotiť. Treba ho opustiť.

  superkarma: 0 18.02.2005, 11:15:17
 7. avatar
  [103] Esťa [*]

  Souhlasím se Žanetou...buď trp ve své zlaté kleci, nebo mazej ryyyyyyyyychle pryč od něj!! Já jsem žila s alkoholikem 17 let..až děti mi otevřely oči..již téměř dospělé..a dnes lituji, že jsem se nerozvedla dřív. Byly to ztracené roky, marné čekání...alkoholik se NIKDY nezmění. Pamatuj NIKDY!!!

  superkarma: 0 18.02.2005, 08:25:05
 8. avatar
  [98] Avilka [*]

  Mahara: Feng- holky, nepripomína vám hibinka niekoho? Mne ano. Len toho chlastu bolo menej.

  superkarma: 0 17.02.2005, 22:18:06
 9. avatar
  [97] Avilka [*]

  hibinka ty máš rada sado-maso, priznaj sa!
  Podľa tvojho opisu na Vašom vzťahu nevidím nič pozitívne . Nechcem ti kaziť radosť, ale zvládnuť alkoholika má problém fundovaný lekársky tým psychiatrov a nie útlocitná holka, čo má problém ustáť sama seba.

  superkarma: 0 17.02.2005, 22:14:15
 10. avatar
  [96] evusche [*]

  aby ti ve finále nerozbil hubu

  superkarma: 0 17.02.2005, 21:56:03
 11. avatar
  [93] paní domácí [*]

  No to je šílený, něco takovýho existuje? na to je jediná rada -zdrhat. jak tady radí většina, nemmáte rodinu, tak pryč od něj!

  superkarma: 0 17.02.2005, 21:21:15
 12. avatar
  [90] Andula [*]

  tady bych fakt věděla jen jednu radu

  superkarma: 0 17.02.2005, 20:33:18
 13. avatar
  [88] sara.l [*]

  jestli chceš něco darovat oblečení..dovolená atd. tak se ozvi...bývalý nám nechal jen spoustu dluhů,ale já jsem ráda,že máme od něho klid...a říkám proto hlavně zdraví

  superkarma: 0 17.02.2005, 19:40:57
 14. avatar
  [84] mam-ča [*]

  hibinka : Jestli sem ještě nahlédneš - cituji Tvá slova : "...neraďte mi, ať vezmu nohy na ramena. Já ho miluju.......Vždyť s jeho povoláním, životosprávou, věčným rozčilováním se a s tím pitím, ho brzy "trefí" !!!!"
  Tak k tomu bych měla jednu radu. Rychle se za něj provdej, ať nepřijdeš o tu zlatou klec, a doufej, že ho "trefí" dřív, než Ty budeš muset vyhledat péči psychiatra.

  superkarma: 0 17.02.2005, 19:01:37
 15. avatar
  [80] jiti [*]

  tak ten by hoch letěl mít chlapa co slušně vydělává je jedna věc, mít chlapa se kterým je možné žít je věc druhá. Buďto chceš být luxusní služka tak to trp, nebo chceš normálně žít tak se na něho jednoduše vy*er

  superkarma: 0 17.02.2005, 18:17:57
 16. avatar
  [79] ema [*]

  Feng: Souhlasím,
  o co Hibince vlastně jde?
  Nechci Hibinčiny starosti zlehčovat, ale...
  Hibinko, podívej se na to ze strany nás se "závazky", které mají "opravdové" problémy : nemocné děti, nedostatek peněz, každoměsíční starost, jak zaplatit na poště ty "krávy nenažraný", zaměstnání, MŠ, nemocné rodiče, taky psa atd.
  Ty můžeš sbalit tašku a jít

  superkarma: 0 17.02.2005, 18:17:41
 17. avatar
  [72] mam-ča [*]

  Jo, jo, život je příliš krátký na to, aby sis ho kazila s někým, kdo za to nestojí. Žádná "zlatá klec" ani vděčnost Ti ty ztracené roky mládí a pošlapané sebevědomí nevrátí.
  Ale každý je svého štěstí strojvůdcem...

  superkarma: 0 17.02.2005, 17:23:20
 18. avatar
  [68] ema [*]

  Myslím si, že se Tvůj nezmění, spíš bude vše časem ještě horší. Nejste spolu krátkou dobu, nebyl na začátku Vašeho vztahu ohleduplnější ? Zkus si ho představit za pár let.
  Zatím nemáte děti, snad bys je do takového prostředí nechtěla přivést ?
  Já bych sebou takhle orat nenechala, jsi snad jeho služka ?
  p.s. alkohol není omluva

  superkarma: 0 17.02.2005, 17:15:12
 19. avatar
  [66] Susina [*]

  Hibinka: sado ne, ale maso asi trochu jo..

  superkarma: 0 17.02.2005, 17:14:05
 20. avatar
  [65] Susina [*]

  a taky bych se začala hodně rychle poohlížet po nové práci..

  superkarma: 0 17.02.2005, 17:13:29
 21. avatar
  [63] Susina [*]

  Hibinka: no, já bych to moc neriskovala... nedokážu odhadnout jeho reakci, ale obávám se, aby nevybuchl, že ventiluješ nějaké problémy, o kterých on samozřejmě bude tvrdit, že žádné nejsou, leda tak v tom, že jsi neschopný bordelář, atd... asi bych mu to neříkala, spíš si s ním zkus promluvit o tom, co ti vadí...

  a jinak doporučuju to, co Monina..

  superkarma: 0 17.02.2005, 17:12:33
 22. avatar
  [58] femme [*]

  Susina: připomnělas mi jednu mou kámošku, ta se taky takhle postavila rodičům, ale po 17ti letech jim musela dát za pravdu né, že bych ti přála to samé, to opravdu né

  superkarma: 0 17.02.2005, 17:04:31
 23. avatar
  [57] talenka [*]

  Hibinka: Je snad svéprávný, nebo ne? Ty nejsi zodpovědná za jeho život, ale za svůj. Jestli on se rozhodne, že se uchlastá, tak se uchlastá s tebou i bez tebe.

  superkarma: 0 17.02.2005, 17:01:31
 24. avatar
  [56] Susina [*]

  Hibinka: strašně ti držím palce, budeš potřebovat hodně, hodně síly - ať už se rozhodneš jakkoli... jestli se rozhodneš zůstat, tak té síly budeš potřebovat mnohem víc..

  superkarma: 0 17.02.2005, 17:01:12
 25. [54] Rikina [*]

  Hm - katolík - a co na to pan farář ? Nebo ke komu se to chodí ke zpovědi ? Oni někdy bývají kněží dobří psychologové, a taky leccos vyslechnou, tak třeba by věděl radu, nebo na něj nějak zapůsobil ? Jinak je to snad nejhorší možná kombinace - vzít si člověka s takovouhle povahou, náklonností k alkoholu, katolíka a ještě k tomu je to šéf - tak na tohle musí být buď veliká odvaha, nebo veliká nerozvážnost...

  superkarma: 0 17.02.2005, 16:56:49
 26. avatar
  [52] xantypa [*]

  jezis to je neco podobnyho individu jak davalli v nedeli s chylkovou a nakonec ho no ono si neco takovyho asi nic jineho nezaslouzi.Hibinko nezlob se na me ale kdyz od nej nechces odejit tak snad ani rozumnou radu necej, jedina ode me zni sbal saky paky a miz dokud to jeste jde

  superkarma: 0 17.02.2005, 16:54:35
 27. avatar
  [51] femme [*]

  Hibinka: a ty si snad myslíš, že bys ho dovedla před chlastem uchránit? no to snad nemyslíš vážně? takových už bylo určitě i tady by se našlo několik žen, které by ti tuhle, promiň mi ten výraz, blbost, vyvrátilo

  superkarma: 0 17.02.2005, 16:52:23
 28. avatar
  [50] Susina [*]

  Hibinka: my holky už jsme prostě tak blbě vychovaný - ve stylu ženská má myslet na to, aby udržela rodinu, důležitý je, aby živitel rodiny se cítil dobře, byl opečovávanej... a nějak ty naše babičky a maminky někdy zapomínaj na to, aby naučily své dcerušky vážit si sebe samých, vychovat z nich sebevědomé holky, které budou taky tak trochu potvory (v dobrém smyslu) a budou myslet nejen na ty druhé okolo, ale i na sebe...byla jsem v podobné situaci ve vztahu k rodičům. Nakonec jsem si řekla, že jsou to sice rodiče, musím k nim mít úctu, ale nenechám si od nich diktovat a zkazit život. Takže v momentě, kdy jsem dostala ultimátum - buď oni, nebo přítel - jsem odešla. Dva roky jsem je neviděla. Nemysli si, bylo to těžké, kolikrát jsem příteli brečela na rameni. Ale podržel mě. Ani naši nevěděli o naší svatbě. Doteď si říkám, jak jsem udělala dobře, že jsem si o životě rozhodla sama. Nikdy jsem toho nelitovala, jsme spolu už devět let, máme kluka, ale hlavně, co je nejdůležitější - jsem na sebe tak trochu hrdá, že jsem si nenechala od rodičů všechno líbit a život jsem si zařídila podle sebe.

  superkarma: 0 17.02.2005, 16:51:29
 29. avatar
  [48] evusche [*]

  Hibinka: nesmíš si to vyčítat...to nemá smysl. Chápu, že svým způsobem jsi mu vděčná, psala jsi, že pomohl tvým rodičům, ale co bylo to bylo. Třeba, když by viděl, že i ty máš sílu v sobě, že mu dojde, že o tebe přijde nebo přišel a třeba chlastat přestane. Můj expřítel dneska taky nechlastá a má hezkou půl roční holčičku

  superkarma: 0 17.02.2005, 16:46:05
 30. avatar
  [46] femme [*]

  né "k tomu", ale "k tobě"

  superkarma: 0 17.02.2005, 16:35:40

Další příspěvky

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme