Zdraví

Winnie the Pooh vidí vzor v babičce

Recept na dlouhověkost? Pilná práce, střídmost a pozitivní myšlení. Alespoň já jsem o tom přesvědčená a příklad mám ve své úžasné babičce.

Narodila se v roce 1908 do dost chudých poměrů, bylo jich 5 sourozenců. Moc si přála vyučit se kadeřnicí, ale nedostávalo se peněz, tak musela hned do práce. Skoro celý život pracovala velmi těžce manuálně, prožila obě války a přes veškeré životní karamboly, které ji potkaly (uvěznění jejího manžela Němce po druhé válce, hrozbu deportace, ztrátu všech úspor po měnách), si uchovala neuvěřitelný životní elán a energii, kterými svého času deptala celou naši rodinu, když nás nutila neustále k nějaké činnosti, kterou jsme považovali za neatraktivní (práce na zahradě, řezání dříví atd.).

Už jako penzistka si ještě dlouho přivydělávala úklidem, pak obhospodařovala dennodenně s obrovskou láskou a nasazením velikou zahradu, vypěstované kytičky prodávala trhovkyním, sbírala kde co, aby to pak odvezla do sběrny, v zimě šila a prodávala péřové prošívané deky a radovala se z každé vydělané koruny. A protože byla velmi šetrná (ale rozhodně ne lakomá), dokázala i z mála překvapivě hodně našetřit, na což byla patřičně hrdá. Kvůli penězům se vzdala i své jediné neřesti – kouření. Měla prostě ráda peníze, nicméně sama si z nich nic nedopřávala, všechno střádala pro mé rodiče a ještě více pro nás dvě vnučky a nakonec i pro pravnoučata.

Moc si přála dožít se stovky, vždycky se smála a říkala: „Abych z nich ještě vytáhla nějaké peníze na důchodu!“  Skoro se jí to splnilo. Dožila se 97 let.

Winnie the Pooh

Text nebyl redakcí upraven.

Ještě chvíli nám můžete posílat svoje rady, tipy a triky pro dlouhý život na e-mailovou adresu:

redakce@zena-in.cz

   
11.02.2010 - Alternativně - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. avatar
  [4] malvina [*]

  enka1 — #3 jo to jak  , kdyby  jsem  slyšela  naší babku.  Taky    už v  95 letech  říkala, " bože,  kdy si ten nejvyšší pro mně už konečne   přijde?"

  superkarma: 0 11.02.2010, 19:49:02
 2. avatar
  [3] enka1 [*]

  Moje babička se dožila 93 let a říkávala :"Mně snad budou muset umlátit obecní palicí."

  1. na komentář reaguje malvina — #4
  superkarma: 0 11.02.2010, 15:52:48
 3. avatar
  [2] karlak [*]

    Mám tetu která loni oslavila 90 let a když jí manžel blahopřál a se slovy ať se tady opět všichni  sejdeme na oslavě tvých  stých narozenin předával dárek, poděkovala a dodala: chlapče jen aby si se ty toho dožil.Sml30

  superkarma: 0 11.02.2010, 15:44:53
 4. avatar
  [1] Věrulinka [*]

  Sml79 to je smutné, měla se jí dožít Sml67, moje babička umřela v 91 letech, byla ročník 1882, v roce 1973 umřela, pořád jí vidím před sebouSml22

  superkarma: 0 11.02.2010, 15:11:31

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme