Navštivte westernové městečko v Boskovicích očima čtenářky Eli.Emanuely. Tak trochu mimo dnešní téma o hradech a zámcích, přesto jsem se rozhodl příspěvek uveřejnit, protože o Boskovicích jsme dnes již psali...

V dnešních novinkách jste si mohly, milé čtenářky, přečíst pozvánku na boskovický hrad s upozorněním, že nedaleko je i westernové městečko. Jak toto městečko zapůsobilo na čtenářku Eli.Emanuelu? To si přečtěte níže...

Trochu jiný výlet do historie

Sice jsou dnešním tématem výlety na hrady a zámky, já bych vám ale ráda napsala o jiném místě, kam se můžete vydat. Do jisté míry se také jedná o výlet za historií, i když trochu jinou - na divoký západ a do pravěku. Obojí můžete zažít ve westernovém městečku v Boskovicích. Vydali jsme se tam na rodinný výlet plni očekávání, a mohu říct, že nás městečko nenadchlo.

Během celého dne zde probíhají krátká vystoupení. Ke shlédnutí jsou ukázky zručnosti pistolníků, jízdy na koních či práce s bičem. Ačkoli jsou jednotlivá vystoupení doplněna celkem vtipnými komentáři, brzy máte dojem, že jste to už před chvílí viděli. Práskání s bičem stačí pro ukázku vidět jen jednou, víckrát to není potřeba. Navíc malé děti hlasité rány poměrně děsí. Občasný výstřel z pistole se dá zvládnout, ale 10 minut téměř nepřetržitého práskání je pro prťata už přespříliš.

Když zrovna není představení, můžete se procházet městečkem. K vidění je několik obchodů se suvenýry, dobové restaurace a bary, kde se můžete občerstvit, a pak několik atrakcí (hod oštěpem, rýžování zlata, návštěva koz, jízda na koni, pletení copánků, ...). Za každou atrakci se ale platí, v průměru cca 30 Kč. Rýžování si za jeden poplatek může vyzkoušet více členů rodiny, ale jízda na koni a další atrakce již takto řešit nelze. Stejně tak jsou zpoplatněny „ukázky“ dobových řemesel. Chcete-li si nějakou práci vyzkoušet, musíte zaplatit. Výrobek si ale samozřejmě můžete ponechat. V případě vícečetné rodiny si připravte buď hodně velkou hotovost, nebo hodně trpělivosti, až budete dětem vysvětlovat, že si nemohou vyzkoušet všechno.

V kombinaci s poměrně vysokým vstupným je to opravdu hodně drahý výlet.

Až si prohlédnete městečko, můžete se zajít podívat na dinosaury. Modely jsou umístěny v areálu, na skalách, částečně nepřístupných pro invalidní vozík či kočárek. V Dinoparku ve Vyškově mají modely rozhodně lepší. V Boskovicích jsme narazili dokonce na tyranosaura, který měl jedovatě oranžové tělo a zářivě červenou hlavu. :)

Celkově na nás městečko zapůsobilo jako továrna na peníze. Chcete zážitek? Zaplaťte! Chcete další zážitek? Znovu zaplaťte! Příště asi raději pojedeme na nějaký hrad či zámek. :)

S přáním pěkného dne,
Eli.Emanuela

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne (které jste chtěly) 16. srpna 2011: Hrady a zámky, kde to frčí!

Posílejte mi své tipy na hrady a zámky, kam byste chtěla pozvat ostatní čtenářky na výlet, nebo třeba na nějakou konkrétní akci.

Pozvánka musí obsahovat...

  • Jméno hradu či zámku
  • Stručný popis cesty
  • Důvod, proč tam čtenářky zvete
  • Doušku z historie místa

Otištěn bude vždy pouze jeden tip na jedno konkrétní místo. Zasílat příspěvky na toto téma můžete dnes (16. 8. 2011) do 15.00 hodin.

Vaše pozvánky očekávám na e-mailové adrese redakce (viz níže). Jednu z přispěvatelek ocením krásným dárkem: krásné publikace Na cestě po České republice 1. a 2. díl (nakladatelství JOTA).

na cestěna cestě

Reklama