.

Western v Boskovicích nestojí za moc, zato stojí moc

Cestování

Western v Boskovicích nestojí za moc, zato stojí moc

Navštivte westernové městečko v Boskovicích očima čtenářky Eli.Emanuely. Tak trochu mimo dnešní téma o hradech a zámcích, přesto jsem se rozhodl příspěvek uveřejnit, protože o Boskovicích jsme dnes již psali...

V dnešních novinkách jste si mohly, milé čtenářky, přečíst pozvánku na boskovický hrad s upozorněním, že nedaleko je i westernové městečko. Jak toto městečko zapůsobilo na čtenářku Eli.Emanuelu? To si přečtěte níže...

Trochu jiný výlet do historie

Sice jsou dnešním tématem výlety na hrady a zámky, já bych vám ale ráda napsala o jiném místě, kam se můžete vydat. Do jisté míry se také jedná o výlet za historií, i když trochu jinou - na divoký západ a do pravěku. Obojí můžete zažít ve westernovém městečku v Boskovicích. Vydali jsme se tam na rodinný výlet plni očekávání, a mohu říct, že nás městečko nenadchlo.

Během celého dne zde probíhají krátká vystoupení. Ke shlédnutí jsou ukázky zručnosti pistolníků, jízdy na koních či práce s bičem. Ačkoli jsou jednotlivá vystoupení doplněna celkem vtipnými komentáři, brzy máte dojem, že jste to už před chvílí viděli. Práskání s bičem stačí pro ukázku vidět jen jednou, víckrát to není potřeba. Navíc malé děti hlasité rány poměrně děsí. Občasný výstřel z pistole se dá zvládnout, ale 10 minut téměř nepřetržitého práskání je pro prťata už přespříliš.

Když zrovna není představení, můžete se procházet městečkem. K vidění je několik obchodů se suvenýry, dobové restaurace a bary, kde se můžete občerstvit, a pak několik atrakcí (hod oštěpem, rýžování zlata, návštěva koz, jízda na koni, pletení copánků, ...). Za každou atrakci se ale platí, v průměru cca 30 Kč. Rýžování si za jeden poplatek může vyzkoušet více členů rodiny, ale jízda na koni a další atrakce již takto řešit nelze. Stejně tak jsou zpoplatněny „ukázky“ dobových řemesel. Chcete-li si nějakou práci vyzkoušet, musíte zaplatit. Výrobek si ale samozřejmě můžete ponechat. V případě vícečetné rodiny si připravte buď hodně velkou hotovost, nebo hodně trpělivosti, až budete dětem vysvětlovat, že si nemohou vyzkoušet všechno.

V kombinaci s poměrně vysokým vstupným je to opravdu hodně drahý výlet.

Až si prohlédnete městečko, můžete se zajít podívat na dinosaury. Modely jsou umístěny v areálu, na skalách, částečně nepřístupných pro invalidní vozík či kočárek. V Dinoparku ve Vyškově mají modely rozhodně lepší. V Boskovicích jsme narazili dokonce na tyranosaura, který měl jedovatě oranžové tělo a zářivě červenou hlavu. :)

Celkově na nás městečko zapůsobilo jako továrna na peníze. Chcete zážitek? Zaplaťte! Chcete další zážitek? Znovu zaplaťte! Příště asi raději pojedeme na nějaký hrad či zámek. :)

S přáním pěkného dne,
Eli.Emanuela

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne (které jste chtěly) 16. srpna 2011: Hrady a zámky, kde to frčí!

Posílejte mi své tipy na hrady a zámky, kam byste chtěla pozvat ostatní čtenářky na výlet, nebo třeba na nějakou konkrétní akci.

Pozvánka musí obsahovat...

 • Jméno hradu či zámku
 • Stručný popis cesty
 • Důvod, proč tam čtenářky zvete
 • Doušku z historie místa

Otištěn bude vždy pouze jeden tip na jedno konkrétní místo. Zasílat příspěvky na toto téma můžete dnes (16. 8. 2011) do 15.00 hodin.

Vaše pozvánky očekávám na e-mailové adrese redakce (viz níže). Jednu z přispěvatelek ocením krásným dárkem: krásné publikace Na cestě po České republice 1. a 2. díl (nakladatelství JOTA).

na cestěna cestě

   
16.08.2011 - Doma - autor: Jakub D. Kočí

Komentáře:

 1. avatar
  [5] Alenka0010 [*]

  Úplně stejné pocity jsme měli my dva se synem, když jsme přišli k pokladně. Ještě jsem si ani nestačila pročíst ceník a už mi syn sděloval, že jdeme zpátky, že tam nechce, že raději za ty 400, na kolik by nám vyšlo vstupné, koupíme oběd nebo krabici s Legem Sml30

  superkarma: 0 17.08.2011, 07:39:44
 2. avatar
  [4] pajda [*]

  V Boskovicích jsem pracovala první, co mě místní varovali, bylo před westernovým městečkem. Prostě někdo viděl, že na Šikláku se vydělává, tak to zkouší taky...

  superkarma: 0 16.08.2011, 15:27:40
 3. avatar
  [3] Knopper [*]

  Kdyz jsem byla zklamana ze Siklova mlyna, ktery byl desny, osuntely, rozbity, za vse se jeste priplacelo, i po zaplaceni draheho vstupneho, kdosi mi doporucoval Westernove mestecko v Boskovicich. A ted vidim, jeste stesti, ze jsme tam nejeli, bylo by to to stejne v bledemodremSml3

  superkarma: 0 16.08.2011, 15:12:56
 4. avatar
  [2] Mamata [*]

  byli jsme tam předloni a opravdu vyhozené peníze

  superkarma: 0 16.08.2011, 14:50:02
 5. avatar
  [1] ToraToraTora [*]

  Tak to jsem si myslela. Bohužel to tak na těhle atrakcích občas bývá.

  superkarma: 0 16.08.2011, 14:46:33

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme