Krásné ranko, milá Nionetko,

moc děkuji za Tvůj krásný první díl vyprávění o dovolené. Díky němu se mi mnohem lépe vstávalo.

A k Tvému dnešnímu tématu, co mi leží v hlavě.

Míchá se mi tam vztek, lítost, ale také naděje. Začnu od začátku.

Jako maminka předškoláčka, i já každý rok řeším pokrytí letních prázdnin, neboť opravdu nemám dva měsíce dovolené. Letos se mi to podařilo vyřešit celkem dobře a s velkým předstihem. První týden pokryly z větší části svátky, druhý bývalý manžel, pak byl Matýsek 14 dní na táboře, týden opět se svým tatínkem a celou dobu se těšil, jak spolu vyrazíme na 14 dní k dědovi na chalupu sbírat houby, chodit na výlety, zkrátka budeme sami dva. Jenže!


Minulý týden mi šéf z důvodu problémů firmy dovolenou zrušil. Chtělo se mi brečet, ale hlavně křičet: jak to asi teď vysvětlím malému dítěti?

 

Ale to nebyl jediný problém. Nemám hlídání. Takže od včerejška musí se mnou vstávat v 5 hodin, obléci se a být se mnou skoro 9 hodin v kanceláři. Tady sedí, hraje si na počítači a vyčítavě na mě kouká.

Dnes jsem to nevydržela a vyhádala si, že následujících 14 dní si dovolenou beru i za cenu výpovědi. Přeci malý nemůže trpět za to, že se můj zaměstnavatel neuměl čtyři měsíce dopředu zařídit tak, abych mohla nastoupit na řádnou dovolenou. Šéf viděl v mých očích zřejmě obrovské přesvědčení, neboť mi přislíbil, že snad by to s tou dovolenou šlo, a proto jsem na začátku psala o naději. Je mi o něco veseleji než včera a už se těším, jak zabalím věci a na dva týdny budu jen vzorná máma a kamarádka.

I když nesvítí sluníčko a není zrovna letní počasí, přeji všem čtenářkám i vám v redakci nádherný den a úsměv ve tváři.

Jacquelline


 

Ahojky Jacquell ;o), jsem ráda, že ti můj článeček udělal radost!

A k té dovolené.... Myslím, že toto si asi prožila nejedna maminka ;o(  Moc, moc, moc Ti držím palečky, aby ti ta dovča vyšla.

 

A pokud se šéf bude opět cukat, dej mi vědět. Přispěchám na pomoc a šéfovi něco pořádného vyvedeme ;o))))

 

Krásný – i když deštivý – den nejen tobě, ale všem lidičkám, kteří právě čtou Ž-in, přeje editorka dne

 

Reklama