Vztahy

Vztahy ztroskotávají na kritice a penězích

Ahoj muži a ženy.

Rozdíly mezi mužem a ženou? Kromě těch viditelných na první pohled? Koukám kolem a zkušenosti let uplynulých říkají – jsme ve své podstatě stejného založení. Všichni máme své cíle a ty se snažíme dosáhnout, pravda každý trochu jinou cestou.

Jak říká klasik „Kolik je na světě lidí, tolik existuje životních cest.“ Jsou čestné ženy i čestní muži a naopak. Jsme lidé různých povah, vlastností a měli jsme různou výchovu a každý chce pro sebe případně pro druhé to nejlepší. Jakou  má podobu to nejlepší, je druhá věc.

Konkrétní vlastnosti mužů a žen nemá smysl vymezovat, základ je a zůstává stejný – pomáháme si na cestě životem (a to i tím, že jsme třeba pasivní, ať se v tom druhý vymáchá).

Jo a nejhorší na světě je čistá kritika a výčitky, pak dochází k tomu, že muži chodí do hospody, ženy si říkají, ať povídá co chce, stejně si to udělám podle svého. Většina vztahů ztroskotává na financích a na kritice. A 100x opakovaná lež se totiž stává pravdou. Když někdo něco pořád omílá, těžko tomu časem neuvěřit, i když první reakce byla opačná.

Mám ráda muže i ženy a je dobře, že jsme různí, aspoň je tu veseleji. Život je velké dobrodružství.  A že to občas společně roztočíme muži a ženy, co?

Jestli jsem naivní optimistka? Jo. A jsem ráda za muže i ženy, kteří jsou v mé blízkosti. A jsem ráda, že jsme takoví nebo makoví, aspoň má život smysl a není nuda. A hlavně je stále na čem pracovat - toleranci apod.
Ahoj
           Harantka  z Harantova


Milá Harantko - díky ti za příspěvek k tématu, jestli jsou ženy a muži různí.

   
07.08.2005 - Láska a vztahy - autor: Radek Kříž

Komentáře:

 1. avatar
  [14] kemy [*]

  Nyotaimori: tak to já bych přijala jakoukouli. udělá mi radost cokoliv, co mi přinese. ale on ví, že si mě líp získá cígama nebo hamburgrem

  superkarma: 0 07.08.2005, 19:27:13
 2. avatar
  [12] kemy [*]

  Harantka: uplně super nenapsala bych to líp!
  Beruška1: a to je právě to, o čem harantka psala! proč pořád určovat rozdíly mezi chlapama a ženskejma? každej chlap je jinej a každá hokla taky!
  Susina:
  jeruna: debil
  Julča:
  Juli: ale to neni rozdíl pohlaví. to je v člověku. já sem taky rychle mimo. protože dyž piju po ňákejch časovejch intervalech, tak už mi to nechutná..
  Nyotaimori: holt materialistka. já bych teda radši tu ganju i vechno ostatní jako ty

  superkarma: 0 07.08.2005, 17:54:27
 3. avatar
  [9] L_B [*]

  julca:
  a jinak s tou pochvalou...kdyz me chlap nepochvali, tak si o ni reknu sama...u nas to tak funguje a je to obcas docela sranda...

  kytku dostanu tak 1x za rok, kdyz si vzpomene (pripadne je mu pripomeno tchyni), ze mam narozeniny...

  superkarma: 0 07.08.2005, 13:40:51
 4. avatar
  [8] Julča [*]

  jeruna: když seš stydí přijít s kytkou,tak ať koupí zlato

  superkarma: 0 07.08.2005, 13:17:43
 5. avatar
  [7] Beruška1 [*]

  Jak jsem napsala, to není ani můj názor ani můj příběh, jenom jsem o takovém případě slyšela. Fakt je, že já se řídím spíše tím, ať si mužský kecá co chce, stejně si to udělám po svém. A kytku dostanu tak jednou za rok prý pro radost, a to raději nepřemýšlím, zda je skutečně pro mě pro radost, nebo si tím miláček něco dokazuje.

  superkarma: 0 07.08.2005, 13:15:12
 6. avatar
  [4] Susina [*]

  Beruška1: ale takhle jednoduchý to není... a ženská, která si radši najde milence, zatímco by řekla manželovi, aby si laskavě příště nakupoval sám, si teda toho moc životě nevyřeší..
  hele, nevím, jak dlouho jsi vdaná, já asi deset let, a většinou neslyším furt slova chvály a uznání - chlapi to prostě neumí, v tomhle jsou jiní, než my...myslím ve smyslu vysloveného... ale prostě přijde s kytkou, že už mi jí dlouho nekoupil, a že si to zasloužím, protože to všechno zvládám... tak to mi udělá větší radost, než kdybych měla každodenní vyslovování uznání za vypraný košile a připravenou snídani...

  superkarma: 0 07.08.2005, 12:00:54
 7. avatar
  [3] Beruška1 [*]

  Jo jo, ale co se chlapů týká, nevděk světem vládne. Taková ženská uklidí, vypere, vyžehlí, uvaří, dotáhne těžkou tašku s nákupem a místo pochvaly a uznání, jak to všechno zvládla, dostane vynadáno, že koupila jenom jedno pivo a ne tři. Takže příště po nezasloužené kritice se na všechno vykašle a hledá si milence. A dělá dobře. PS: tímto nepíšu o sobě, to je jenom příběh ze života.

  superkarma: 0 07.08.2005, 11:31:27
 8. avatar
  [2] evita_ij [*]

  Nyotaimori to mi hlava nebere

  superkarma: 0 07.08.2005, 10:55:22

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme