Ahoj muži a ženy.

Rozdíly mezi mužem a ženou? Kromě těch viditelných na první pohled? Koukám kolem a zkušenosti let uplynulých říkají – jsme ve své podstatě stejného založení. Všichni máme své cíle a ty se snažíme dosáhnout, pravda každý trochu jinou cestou.

Jak říká klasik „Kolik je na světě lidí, tolik existuje životních cest.“ Jsou čestné ženy i čestní muži a naopak. Jsme lidé různých povah, vlastností a měli jsme různou výchovu a každý chce pro sebe případně pro druhé to nejlepší. Jakou  má podobu to nejlepší, je druhá věc.

Konkrétní vlastnosti mužů a žen nemá smysl vymezovat, základ je a zůstává stejný – pomáháme si na cestě životem (a to i tím, že jsme třeba pasivní, ať se v tom druhý vymáchá).

Jo a nejhorší na světě je čistá kritika a výčitky, pak dochází k tomu, že muži chodí do hospody, ženy si říkají, ať povídá co chce, stejně si to udělám podle svého. Většina vztahů ztroskotává na financích a na kritice. A 100x opakovaná lež se totiž stává pravdou. Když někdo něco pořád omílá, těžko tomu časem neuvěřit, i když první reakce byla opačná.

Mám ráda muže i ženy a je dobře, že jsme různí, aspoň je tu veseleji. Život je velké dobrodružství.  A že to občas společně roztočíme muži a ženy, co?

Jestli jsem naivní optimistka? Jo. A jsem ráda za muže i ženy, kteří jsou v mé blízkosti. A jsem ráda, že jsme takoví nebo makoví, aspoň má život smysl a není nuda. A hlavně je stále na čem pracovat - toleranci apod.
Ahoj
           Harantka  z Harantova


Milá Harantko - díky ti za příspěvek k tématu, jestli jsou ženy a muži různí.

Reklama