Někdy jsou skvělé, jindy jsou zase hrůzné. Ale všichni se shodují na tom, že patří k těm nejdůležitějším vztahům vůbec. Jsou tak důležité, že vám nejen mohou pěkně otrávit celý život, ale také zničit zdraví.

Vztahy na pracovišti. Kapitola sama pro sebe, každý z nás to zná. Udílení sociálních rolí ve skupině, každý v podstatě dostane hned na začátku předurčeno, jakou bude mít roli a jak se k nám budou ostatní chovat.

Ve škole to bylo trochu jiné, v práci nastupujeme na určitou pozici, kterou musíme plnit a která určí vztahy podřazenosti a nadřazenosti daleko striktněji než vztahy v kolektivu třídním. Ale i tady jsou lidé oblíbení a oblíbení méně. Někteří jsou přímo neoblíbení a to oběma směry – ti podřízení i ti nadřízení.

Nebojím se napsat, že být neoblíbený šéf je ještě daleko snesitelnější než být neoblíbený podřízený. Tedy pokud jste v té situaci vy. Velení je, jak známo, osamělé a šéf to nikdy neměl lehké, protože on musí dělat všechna ta nepříjemná rozhodnutí, na které podřízený pouze nadává a o nichž nemusí vůbec přemýšlet.

Ovšem mít šéfa kreténa… To je vždycky radost. Zvláště odejde-li jeden, se kterým jste nikdy neměli problémy, a nahradí jej někdo, kdo snad musel spadnout z Marsu. Znáte takové situace?

Určitě se ale najdou kolektivy, kde to funguje dobře až skvěle. Zrovna teď v jednom takovém pracuji. Je to tak skvělý kolektiv, že se mě až po měsíci od úkonu pan ředitel zeptal, zda nejsem ostříhaný. Tak dlouho jsme se neviděli! No není to báječné?:)

Zkrátka a dobře vztahy na pracovišti jsou rozmanité. Někdy jsou to ale zcela jistě příšerné horory. Budu rád, když mi o nich napíšete. Večer přijde Radim a téma rozvine i o vztahy milostné. Sex na pracovišti je také téma zajímavé, tak nám také pište, tyto příspěvky zveřejníme v noční editaci!

Jaké jsou vaše vztahy na pracovišti?
Jste šéf, nebo podřízený?
A jste oblíbený, nebo vás nemají rádi?
Měnili jste někdy místo kvůli vztahům?
Je v práci někdo, koho nesnášíte?
Nebo někdo sprostě nesnáší vás?
Máte nějakou vtipnou historku se šéfem?
Jak by měl vypadat váš vysněný kolektiv?

Pište mi na adresu redakce@zena-in.cz
Nejlepší příspěvek pochopitelně odměním!

Reklama