Diskuze

vztahy mezi sourozenci

Myslela jsem si, že mám se sourozenci dobrý vztah. Je nás 6 dětí, nejstarší a nejmladší bratři a uprostřed 4 sestry. Já jsem v pořadí 3, od starších, a tedy 2, sestra.

Myslela jsem si, že mám se sourozenci dobrý vztah. Je nás 6 dětí, nejstarší a nejmladší bratři a uprostřed 4 sestry. Já jsem v pořadí 3, od starších, a tedy 2, sestra. Bydlela jsem daleko od domova, vidávali jsme se občas, bylo vše vpořádku. Nyní bydlím 3 km od maminky (naší babi) a další sourozenci bydlí blízko také, takže jsme se častějí , pravidelně 1-2x týdně vídali. Vše vypadalo být dobré až do doby, Kdy nejstarší br. měl slavit 50ku. Slavil by to u sebe doma , ve stejné obci kde babi bydlí akurát pár metrů dál. Ke mě se choval vždy odtažitě, nikdy mě a některé z nás na nějaké své dřívější oslavy nezval. Od 1.sestry v poř (má bratra jeho manželky, jsou v úzce spjaté rodině, častějí se navštěvují), jsem se dozvěděla, že oslavu žádnou dělat nebude, zemřela jim Tchýně. Nikoho na 50ku nezval. Po dni jeho velkého D jsem se od ní dozvěděla, že zastává názor" kdo přijde, příjde".

4.sestra v pořadí, nejmladší, s ní jsem měla pěkný přátelský vztah. Hodně pomáhala babí (mamince) a nakonec si koupili chalupu vedle babi, aby byli s jejím manželem blíže v případě potřeby. Jinak oba dojíždějí z města 30 km vzdáleného. Tak tedy ta 4tá chodila k bráchovi běžně na oslavy. Mě mrzelo, že oni tam mohli být a já ne.4tá vždy říkala, že taky nikdy nebyla pozvaná, ale že pokažde slouží jako doprovod naší babi.Nechávala jsem to být.

Následně slavila 50let 1.sestra (v pořadí druhé dítě) a protože ona bydlí moc daleko, oslavu chtěla mít tradičně u babi, dovezla si vše potřebné, pozvala písemné všechny sour. i mě. Domluvili jsme se se 4tou sestr. a babi ,že pro ní a jejího postiženého syna pořídíme víkendový zájezd do lázní. Já to vše zajistila, 4tá s. oslovila ještě mladšího bratra, který za babi dost často chodí, protože bydlí v paneláku , hned za 4té s. chalupou a tudiš vedle babi. Nejml. br. souhlasil, a následující týden donesl pětset. Kč s vítězoslavným výrazem, na darek . V té době dlužil splátky manželovi za auto, tak sem mu připoměla, že to může dávat takhle po měsíčních splátkách do úplného zaplacení . Vše vypadalo být dobře, Víkend se uskutečnil.

Po něm však následovali splátkové termíny, na které ani jeden z uvedených sourozenců nereagovali. Čekala jsem, že se přihlásí sami, že tzv. dárek ještě nedoplatili, ale nic. Po dvou měsících, jsem si zavolala 4tou s. do obyváku u babi, at´nerušíme ostatní . Snažila jsem se jí v klidu říct, že ještě dluží doplatit za lázně. Nevím, asi jsem to nějak špatně řekla. Ta vybuchla, že co si to o nií myslím, že ona přece žádné dluhy nedělá, že sem jí to měla připomenout dříve, začala křičet, šla do kuchyně, kde byli i ostatní a nepřestávala. To mi bylo trapně jako nikdy. Totéž jsem časem řekla i ml. bratrovi, že je třeba doplatit a zároveń vyrovnat dluh. To byl další sršeň. Nejdřive, plno výmluv, že nemá peníze, že výplata byla malá, že se nepůjde pást atd. Celého půl roku jsem mu nedala pokoj pravidelně 1x měsíčně jsem ho oslovila, ale zbytečně. Vždy jsem odcházela, jako ta nejhorší , co to vlastně po něm chci. Zkoušela jsem o tom promluvit s 4tou s. , ta mě však odbyla, že má jiné starostí, než řešit moje problémy. Od té doby jsem se ztáhla a s nimi se nebavim. Jen je vidím ,je mi z nich špatně. Návštěvy k babi jsem omezila na minimum.

Ted´je řada na mě. V říjnu budu mít 50let. 1.nejstarší s. ode mně očekává oslavu tradičně u babi. Jí já musím pozvat v každém případě, ta se ke mně chovala vždy dobře. U ostatních váhám jak to udělat. U babi však slavit nechci, chci to mít v mistě svého bydliště např. v kulturáku, aby se tam sourozenci vešli. Unás doma je to malé. 4tá s. říká, že mi tam nikdo nepříjde. Já ji na to odpověděla, že  aspoň se pozná kdo o mě stojí, že mi to nevadí.  Mám z toho obavy. Přetvařovat se nechci a vnucovat taky ne. Nevím co s tím . porádite mi někdo? Jáké máte zkušenosti vy? Prosím napište.

05.08.2011 - Rodinu máme všichni.. tak diskuse o ní.. - autor: Micka1

Nutná registrace

Pro přispívání do diskuzí je nutná registrace.

Příspěvky:

 1. avatar
  [5] ladouch [*]

  Já mám dvě sestry a vycházíme spolu velmi dobře, každý rok jezdíme na dámskou jízdu na dovolenou k moři. Já bych Ti radila pozvat jen ty lidičky se kterýma je Ti dobře, je to Tvoje oslava a užít by sis jí měla především TySml79Sml79Sml79

  superkarma: 0 18.12.2011, 21:34:02
 2. avatar
  [4] marta-b [*]

  Taky bych nezvala celé široké příbuzenstvo, když se k tobě chovají takhle. Oslavy kulatin jsou fajn, vlastně oslavy narozenin obecně, ale jen tehdy, pokud si pozveš lidi, který máš ráda a ne takový, kterých přítomnost ti hýbe žlučí jen na ně pomyslíš. Je to TVŮJ DEN, TVOJE OSLAVA, tak se na to podívej trochu sobecky a oslav si to po svém. Držím palce, ať se ti oslava vydaří Sml79

  PS: příbuzný si bohužel nevybereš, ale můžeš si vybrat, jaký chceš mít život (oslavu, vztahy, ...).

  superkarma: 0 09.08.2011, 14:40:11
 3. [3] Lojen [*]

  Já bych nedělala oslavu protože se to ode mě čeká.Sml23 Pozvi si jen ty příbuzné, které ráda uvidíš. Jsou to Tvoje narozeniny !

  superkarma: 0 09.08.2011, 09:02:35
 4. avatar
  [2] átéčko [*]

  Nechápu, pro vůbec někdo oslavuje 50Sml80

  superkarma: 0 08.08.2011, 08:50:30
 5. avatar
  [1] SNÍŽEK [*]

  vykašli se na oslavu,pozvi domů jen mamku.Jak jde o peníze,pozná se charakter.Sml68

  superkarma: 0 05.08.2011, 20:26:51

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Rubrika: Rodina

Novinky

Dnešní vydání

Doporučujeme

Nově založené

Nejprohlíženější

Nejdiskutovanější

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme