Bolí? Nebolí? Vzrušuje? Je nudný? Anální sex je fenomén, který se stává stále diskutovanější, stále populárnější. Kdekdo po něm touží. Kdekomu připadá odporný. Co si o análním sexu myslíte vy?

Co všechno je anální sex
Když se řekne anální sex, každý si hned přestaví průnik mužského přirození do rekta. To je ale jen část celé pravdy. Za anální sex se dá totiž považovat libovolné mazlení s konečníkem partnera. Proto představa, že anální sex může vykonávat jen muž své partnerce, potažmo partnerovi, je vlastně scestná. V ústí konečníku je velké množství nervových zakončení a skrz tenkou stěnu jeho sliznice lze důmyslně dráždit mužům prostatu. Je tedy nutné odlišit dva druhy análního sexu, a to ženský a mužský.

Žena tedy může muži, podobně jako muž ženě, dopřát anální sex. V případě mužského análního sexu pak jde ovšem pouze o dráždění prsty, jazykem a různými pomůckami. U ženského análního sexu a mužského homosexuálního análního sexu se logicky přidává dráždění penisem.

Dva příběhy
Milan vždycky toužil po análním sexu se svou partnerkou Lindou. Nakonec se jí s touto touhou svěřil, jak to celé dopadlo? Co říká Milan a co Linda o jejich prvním análním sexu?

„Vždycky jsme měli otevřený vztah,“ vypráví Milan, „o análním sexu jsme hovořili mnohokrát, ale říct Lindě, že i já po takové věci toužím, bylo trochu složitější. Měl jsem nějaký vnitřní blok, přišlo mi to na jednu stranu normální a na druhou zase zvrhlé. Nakonec jsme se k tomu tématu dostali, když jsme společně sledovali jeden hentai film. Zeptal jsem se Lindy, jestli by to také nechtěla zkusit. Překvapilo mě, když řekla, že jestli po tom skutečně toužím, že to uděláme.

A udělali jsme to hned ten večer. Otevřeli jsme jednu knížku, kde se popisovalo, jak na to. Bylo to možná trochu komické, ale Linda je ten typ, který si chce nejdřív všechno nastudovat, aby to klaplo. Oba jsme si přečetli, jak se při análním sexu zachovat, a musím říct, že jsem měl celou dobu trému, jako bych spal s Lindou poprvé. Bylo to ale skvělé, i když mi zprvu přišlo, že je to vlastně hodně podobné klasickému sexu. Ale od té doby děláme anální sex celkem často. Linda je neuvěřitelně šikovná, takže ta podobnost docela vymizela.“

„Milana představa análního sexu dráždila odjakživa,“ vysvětluje Linda, „bylo mi jasné, že si o něj jednou řekne, protože jsme se o análním sexu často bavili. Chtěla jsem být připravená, takže jsem si o tom leccos přečetla. Navíc jsem měla jednu zkušenost s předchozím partnerem, ale to nedopadlo dobře. Vlastně jsme se potom rozešli. Bylo mi ale jasné, že anální sex chce vyzkoušet většina kluků...

Když k tomu došlo s Milanem, byla jsem připravená. Věděla jsem, že jestli se mi to má někdy s někým líbit, tak právě s ním. Když to bylo poprvé, partner mě k tomu v podstatě přinutil. Rozhodla jsem se proto vzít s Milanem všechno do svých rukou. Pěkně jsem si ho umyla, vysvětlila mu, co ještě ano a co už ne...

Přiznávám, že ta první zkušenost mě pořádně změnila. Nejprve jsem si myslela, že už to nikdy nechci zažít, a vlastně se to i stalo, protože Milan byl neuvěřitelně něžný. Bylo to něco úplně jiného – bála jsem se, že to bude bolet, stejně jako poprvé, ale nebolelo. Prostě jsem se nejdřív dlouho mazlili a dráždili, chvíli se milovali normálně, pak jsem si ho nesměrovala a byl tam. Bylo to nejdřív trochu zvláštní, ale zajímavé. Dneska zkouším různé věci, a musím říct, že mě vždycky baví, když vidím, jak se Milan snaží zadržet orgasmus, aby si ještě víc užil mé svírání – je vždycky celý rudý, prostě k sežrání.“

Zkušenosti ale bývají spíše opačné. U ženského análního sexu většinou nacházíme zábrany na straně žen, u mužů naopak přicházejí často zábrany, jedná-li se o mužský anální sex. Připadá jim, že jde o čistě homosexuální praktiku...

Bezpečné nebezpečí
Při ejakulaci v průběhu análního sexu nemůže přirozeně dojít k otěhotnění. Tento fakt by napovídal, že lze tento sex provádět bezpečně nechráněný. To je ovšem chybná domněnka, protože právě při análním sexu je nesčetněkrát největší riziko sexuálně přenosné choroby, virus HIV nevyjímaje. Hygiena je tedy základ.

Klystýr není úplně nezbytný, ale přirozeně zvyšuje bezpečí. Stejně tak se doporučuje používat kondom, nejlépe kondom speciálně vyrobený pro účely této sexuální praktiky. Poznáte je podle toho, že jsou vyrobeny z mnohem silnějšího latexu než kondomy pro vaginální sex.

V souvislosti s vaginálním sexem je také potřeba podotknout, že sliznice konečníku není oproti sliznici v pochvě tak odolná. Může zde tedy mnohem snadněji dojít k mechanickému poranění, které se velmi špatně hojí. Proto je nutné při análním sexu na dbát zvýšenou opatrnost.

Jak na ženský anální sex poprvé?
Každý má jistě ten svůj správný přístup, takže následující berte spíš jen jako možnost. Určitě ale platí, že by tuto praktiku měli chtít oba partneři. Mělo-li by jít jen o iniciativu jednoho z partnerů, je nutné říct jasné „STOP!" Jste-li tedy rozhodnutí, udělejte si hezký večer. Navzájem se osprchujte, hlaďte se. Připravte se na to, že bude potřeba použít větší množství lubrikantu, než používáte obvykle, sliznice konečníku totiž není při souloži přirozeně zvlhčována.

Buďte na sebe něžní. Jak jsme již zmínili, ústí řitního otvoru je plné nervových zakončení, a je tedy i silnou erotogenní zónou, proto si před samotným průnikem penisu nechte konečník dlouze laskat a hladit prsty, případně jazykem. A pokud se to napoprvé nepodaří, neházejte flintu do žita. Většina žen tvrdí, že když se skutečně uvolnily, pocit bolesti ustal, přišlo naopak nečekané vzrušení. Jde tedy spíše o psychickou zábranu.

Pro uvolnění a lepší požitek se také doporučuje souběžné dráždění klitorisu.

Další díly našeho seriálu:
Masturbace
Orální sex

Přečtěte si:
Zadeček v ráji

Jaké jsou vaše zkušenosti s análním sexem? Chtěla byste ho někdy vyzkoušet? Připadá vám tato sexuální praktika odporná? Zkoušela jste už někdy anální sex? Líbí se vašemu partnerovi mužský anální sex? Poraďte ostatním čtenářkám, jak překonat strach a ostych.

Reklama