Výtvarku měla ráda čtenářka Jukl. A měla to štěstí, že hodiny výtvarné výchovy měla i na střední škole, kde je dokonce učil zajímavý akademický malíř...

Podívejte se na dva obrázky, které zaslala čtenářka Jukl a zavzpomínejte s ní na výtvarnou výchovu...


Dobrý den, posílám krátký příspěvěk na „umělecké“ téma.

Výtvarná činnost mě docela baví. Ve škole, co si vzpomínám, to bylo príma. Výtvarku jsem měla ještě na střední škole, celé čtyři roky. Učil nás akademický malíř, který si nás škatulkoval podle data a hodiny narození. Byl to jeho takový soukromý výzkum a docela to na nás sedělo. Vzpomínám, jak jedna spolužačka kreslila takové ponuré obrázky, občas se tam objevovaly i třeba kříže na hřbitově, a náš profesor měl radost, protože mu to sedělo.
Kreslení a malování mne bavilo, jen jsem nesnášela kreslit postavičky, ty dodnes neumím. Jednou jsme měli malovat spolužáka s koštětem v ruce a každý chtěl být modelem, neboť tento výkres pak nemusel odevzdat. Já ho několikrát předělávala, než byly proporce dokonalé... no hrůza. Výkresy ze střední mám schované u rodičů na půdě, kdybych je měla doma, tak bych je určitě uveřejnila.
Doma mám jen vyšitý obrázek, který mi visí na chodbě. Vyšívala jsem ho ve škole, ale předtím jsme si musela nakreslit návrh. Mám ho na chodbě už 25 let, obrázek přikládám.

vysivka

Můj starší syn studoval stejnou školu jako já, také měl výtvarku na střední. Posílám jeho malé umělecké dílko, které nám také visí na chodbě. Syn dnes studuje vysokou školu, baví ho práce s kamerou a dodnes mi vyčítá, že jako malý nechodil do lidušky na kreslení (chodil na keramiku) - a taky neumí kreslit postavičky. Asi to zdědil po mamince..

maminka vila

S pozdravem a přáním hezkého dne,
Jukl

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

(Foto)téma 3. října 2012: Jaká jste malířka? Pochlubte se!

  • malirstviMáte doma nějaké vlastní obrázky či fresky?
  • Zdobí vaše stěny nějaké vaše výrobky?
  • A co užitné předměty, máte je pomalované?
  • Zavzpomínejte na výtvarnou výchovu ve škole!
  • Kdy jste naposledy kreslila či malovala?
  • Jaký obrázek se vám nejvíc povedl?

Tentokrát máme „umělecké“ téma. Budu rád, když v něm, milé dámy, zavzpomínáte na své výtvarné úspěchy. Jsem hodně zvědavý, jestli si sama zdobíte byt, či třeba hrnečky. K tématu mi můžete posílat nejen příspěvky textové, ale i vizuální – ke každému textu však uveřejním maximálně 3 fotky. Tak se pochlubte a své obrázky nezapomeňte doplnit popisem. Váš příspěvek ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec textu. Čekám ho v naší e-mailové schránce (viz níže) nejpozději 3.10.2012 do 15.00 hodin. Jeden z uveřejněných příspěvků, respektive jeho autorku odměním hodnotnou cenou, totiž krásnou a inspirativní publikací Čínské malířství (vydal Knižní klub).

Reklama