Dnešní téma je nejen o školních pomůckách, ale třeba i vzpomínání. Krásně se nad dětskými léty zasnila naše čtenářka s nickem libuno. Zasněte se s ní.

Vážená redakce, milé čtenářky i čtenáři ženy-in, dovoluji si zavzpomínat na svá školní léta. Je to již téměř 48 let, kdy jsem začala chodit do školy. Malé městečko, kde tenkrát byly dvě školy pouze pro první stupeň, dvě školy 1. -  9. ročníku. A já tehdy nastoupila na tu první uvedenou. Moc na toto období vzpomínám. Na spolužáky, na paní učitelku Hrubešovou – Jeriovou, na paní učitelku Ryšavou, na paní učitelku Mayerovou, na pana ředitele Šádka. Škola malá, ale žáků hodně.

A co jsme kromě učení dělali? Nezapomenu například na sbírání mandelinky bramborové na školním pozemku, na celoroční sběr léčivých bylin. Mezi odpoledním vyučováním jsme chodívali do parku a inspirováni „mayovkami“ hráli na indiány. To bylo legrace. Každý rok jsme na závěru všichni jezdívali na školní výlety. Ať to byly Trosky, Bezděz, Doksy, zoo v Liberci. Bylo to za pár babek, nepamatuji, kdy by některý z žáků nejel.

Na druhý stupeň jsem již musela do té větší školy. Tam už to bylo jinačí. Někteří učitelé byli nepříjemní, mnohdy i zlí. Přesto i tyto vzpomínky přebolí. Ale každý rok jsem se do školy těšila. Během prázdnin rodiče neměli žádnou starost, fungovala družina, jídelna.

A jak šel čas, všichni se někam rozutekli. Někdo zůstal ve městě, někdo se odstěhoval. A přesto jsme se setkali. Před několika lety jsme měli sraz po 30 letech. Navštívili jsme školu, současný pan ředitel nás provedl učebnami. Bylo to dojemné. Jednak projít školu, zavzpomínat na lumpárny, průšvihy, na učitele. A hlavně na dětství, bezstarostné období. To mi zůstane v paměti do konce života.

Hezký den přeje libuno

Milá libuno, díky za hezký návrat do dětství. Můžete nám prozradit, ve kterém měste jste chodila do školy? Nebyly to Semily?

Text nebyl redakčně upraven

Jak prožíváte, milé ženy-in, konec prázdnin a přípravu na školu?

  • Také už jen vzpomínáte, nebo je to pro vás téma aktuální?
  • Už máte nakoupené školní pomůcky, nebo to stále ještě odkládáte.
  • Berete děti na nákupy s sebou? Už víte, co budou potřebovat, nebo to necháváte na začátek školního roku?
  • Máte přehled o tom, kolik za pomůcky utratíte? Na čem rozhodně nešetříte a co naopak můžete „ošidit“?
  • Co budete kupovat nového a co jim zůstane z minulého školního roku?
  • Je vaše dítě „ničitel“, nebo si věci šetří?
  • Chystá se u vás nějaká změna? Máte prvňáčka, nebo dítě přestupuje na vyšší stupeň, či dokonce střední školu?
  • Jak se do školy těší?
  • Snažíte se jim nástup do školy nějak zpříjemnit?
  • Vyprávíte jim, jak jste konec prázdnin prožívala vy, když jste byla školačkou? Těšila jste se, nebo byla otrávená?

Napište nám, podělte se o své zkušenosti, zavzpomínejte na své dětství. Co pro vás znamenal začátek školního roku?

Na vaše příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Co můžete získat za svůj příspěvek dnes?

Dárek, který bude možná milou vzpomínkou na prázdniny, ale jistě ho užijete i v nadcházejícím babím létě. Bavlněné tričko a plážový tenis

cena

 

Reklama