Na každé dovolené si neodpustíme návštěvu hlavního města, takže jsme se jednoho dne vydali i do hlavní města rajského ostrova, česky „Ludvíkova přístavu“.

Na „výpadovce“ nás upoutal hadr, kterým ozdobil řidič nadměrný náklad - aneb Baťa je prostě všude:

Mauricius

První fotku z hlavního města jsem věnovala frontě obyvatel na luxusně vyhlížející bus - hrozně mě baví jejich barevné oblečky:

Mauricius

Jak název napovídá, jedná se o přístav - a že tam kotvily pořádné kolosy!

Mauricius

Mauricius

Jejich dávné předchůdkyně, kterými kdysi připluli první kolonizátoři ostrova, můžete coby makety zakoupit v prodejnách suvenýrů na nábřeží:

Mauricius

Důkladnou pěší procházku městem jsme začali i skončili právě na nábřeží s výhledem na přístav, kde jsem si zaslouženě pochutnala na salátu z mořských plodů a růžovém víně.

Město bych rozdělila takto:

Turistická čtvrť

Mauricius

Dům v asijském stylu, toť muzeum známek, které v sobě ukrývá slavného Modrého (ale také zeleného) Mauricia. Přísně zakázáno fotit cokoli uvnitř, natož pak toho pravého, který sevždy jednou za hodinu osvítí (aby nevybledl) a můžete se pokochat. Vášnivým filatelistkám se omlouvám, že jsem nezvládla zvěčnit něco více....

Mauricius

Hned vedle muzea jsme byli svědky zajímavého procesu výroby nápoje z cukrové třtiny - chutná báječně, zvláště s některou z nabízených přidaných příchutí, trošku jako ovocný koktejl:
Mauricius

Mauricius

Mauricius

Mauricius


Obchodní čtvrť

Mauricius

Mauricius

Mauricius

Lidová čtvrť

Mauricius

Na tržišti jsem se skoro bála - příliš mnoho lidí, hluku, prchala jsem dál...

Mauricius

...a obdivovala raději zachovalé staré domy mezi paneláky:

Mauricius

Jeden i v židovské čtvrti:

Mauricius

V Port Louisu najdete nejen čtvrti či ulice hinduistické, ale též muslimské a židovské. Poznáte to nejen podle oblečení obyvatel, ale zejména podle obchodů s oděvy a svatostánky. Evidentně zde všichni žijí v souladu, jak to už na malých ostrovech bývá.

Příště se budeme více zabývat právě obyvateli ostrova Mauricius a posléze zavítáme do jejich kostelů všech možných věr a vyznání.

Poslední díl seriálu Zuzany Hainallové Vzpomínky na Mauricius najdete zde:

Reklama