Dnes jsou tomu přesně tři roky, co zemřel Václav Havel, jak jsme vás již informovali v naší polední aktualitě, celé Česko si jeho osobu dnes připomíná. Ne jinak tomu bylo u nás, v redakci.

 

rffff

Přesně před třemi roky zemřel Václav Havel. Bývalý český prezident, dramatik, kritik komunistického režimu a předně člověk, který vnášel naději do našich životů. Osobně i v rámci svých vysokoškolských studií, která byla zaměřena na politiku, jsem byla jeho osobou a smýšlením velmi ovlivněna. Václav Havel pro mne vždy znamenal a bude znamenat synonymum svobody, pravdy, úcty a lásky.

rrrr

Ať už patříte mezi často naivizované „pravdoláskaře“, či Havlovy kritiky, myslím si, že prokázáním úcty a vzpomínky v uspěchaném předvánočním čase nic nezkazíme. Těsně po poledni jsem se tedy se svými přítelkyněmi vydala na Václavské náměstí, abych za nás všechny v redakci zapálila u pietního místa svíčku a vzdala mu tak svůj hold. Nebyla jsem samozřejmě jediná, po celý den budou v Česku probíhat pietní akce, které vyvrcholí v 18:00 v pražském kostele sv. Anny zádušní mší kardinála Dominika Duky.

vvvv

Pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí! R.I.P Václave...

Reklama