Také čtenářka Ivam je zručnou domácí švadlenkou. Kdysi si navrhla i svatební šaty a nedá dopustit na střihy, co vycházely v časopise Burda…

S dalším příspěvkem k dnešnímu tématu si společně se čtenářkou Ivam můžete zavzpomínat na časopis Burda…


Dobrý den redakci a všem čtenářkám,
moc ráda bych se zúčastnila dnešního téma, protože o módu se zajímám od svého dětství. Měla jsem vystřihovací panenky, na které  jsem si kreslila různé oblečení. Když jsem se vdávala, navrhla jsem si svatebnií šaty, které mi ušila švadlena.
Sama jsem začala tvořit až na mateřské, kdy jsem vyšívala a pletla jako samouk. Později jsem šila nejdříve na děti, později i sobě. Ušila jsem od jednoduchých věcí až po zimní bundy, kabáty, klobouky, tašky. Používala jsem většinou střihy z BURDY, většinou tam byly modely, na které se tu nedal sehnat materiál, jako náhradu jsem používala docela často potahové látky. Docela dost jsem i pletla, mám dokonce dva pletací stroje. Bavily mně  velkoplošné různobarevné vzory, u kterých se nemuselo počítat, jen vymýšlet barvy k sobě ladící. Minulý týden si dcera odvezla jeden obří svetr, který jsem pletla asi před 10 lety, kdy to bylo in a zase se to vrací. Bohužel, nemám možnost ukázat fotky, protože nemám fotoaparát, vnuk mi slíbil, že mi nafotí co budu potřebovat, zatím nafotil jen něco málo, není to moc zdařilé, podívejte se.  

domaci vyroba

domaci vyroba

domaci vyroba

Ivam

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 4. listopadu 2011: Pletení, háčkování, šití...

Zasílání příspěvků k tomuto tématu již skončilo. Po čtvrté hodině odpolední se dnes dozvíte, kterou z přispěvatelek jsem odměnil darkem, totiž: stylovou solničkou a pepřenkou - panáček a panenka.

solnicka a peprenka

Reklama