Domácnost

Vzpomeňte si na zvířata bez domova


Mezinárodní den zvířat bez domova patří například v USA mezi významné dny a slaví se od roku 1992, vždy třetí sobotu v srpnu (letos tedy 16. 8. 2008).

Součástí dne, kterého se účastní ochránci zvířat, útulky, významné osobnosti, zastupitelé měst, média a veřejnost, jsou i tzv. candlelight vigilie – tedy vigilie se svíčkami na připomínku zvířat, která přišla o život, protože pro ně nebylo dost domovů, a také na počest obětavých lidí, kteří věnují svůj život tomu, aby zabránili utrpení a nekontrolovatelnému množení opuštěných a nikým nechtěných koček a psů.

International Society for Animal Rights (ISAR) nás požádala, abychom iniciovali zavedení Mezinárodního dne zvířat bez domova a svíčkových vigilií také u nás. Snažíme se na tuto tradici navázat. Zavedení Dne a vigilií v ČR pokládáme za důležité, protože zviditelní problematiku opuštěných koček a psů (nezodpovědnost majitelů zvířat, dysfunkci st. správy a stávající legislativy).

Jedná se o mimořádně důležitou osvětovou akci, na které by se měla podílet většina českých spolků na ochranu zvířat, zejména koček a psů, a to včetně již stávajících útulků, azýlků a bytových depozit, aby prosadila zřízení dostatečného počtu útulků pro ztracená a opuštěná zvířata a fungující kastrační program. Letos u nás proběhnou lokální oslavy Dne a svíčkové vigilie opět v Příboře.

Mimo to jsme připravili virtuální vigilie. Vyzýváme všechny soucitné lidi, příznivce a přátele zvířat, aby se k vigiliím připojili, a to jak zapálením virtuální svíčky za zemřelá zvířátka na výše uvedené stránce, tak k celosvětovým vigiliím na stránkách ISAR, a případně i vlastním domácím obřadem.

Prosíme, v sobotu, 16. srpna v 18. hodin, vzpomeňte na zbytečně zemřelá zvířata, napište na papírek jméno svého zemřelého kamaráda nebo vzpomeňte na kočky, které jste viděli na ulici a nemohli jim poskytnout domov, či vás zaujal starý pejsek v nabídce útulku, který zemřel, protože se pro něj nenašel domov.

Položte před sebe fotku, obrázek, jméno zvířete, zapalte svíčku a řekněte básničku, modlitbu, odpuštění...

Děkujeme za vzpomínku na zvířátka.

Alice Oppová, První společnost za práva koček

   
15.08.2008 - Dům a byt - autor: Pavel Miškovský

Komentáře:

 1. [7] Champy [*]

  Už jsem na to přišla, našla jsem si stránky ISARu. Opravdu krásný a dojemný.

  superkarma: 0 15.08.2008, 23:59:34
 2. [6] Champy [*]

  Nemůžu najít, na jaké stránce můžu tu svíčku rozsvítit.

  superkarma: 0 15.08.2008, 23:28:42
 3. [5] Champy [*]

  No, mě je taky do breku a mám neustále vztek na ty zlý lidi, co nevinným zvířátkům ubližují. Jak s tím mohou žít? Přeju jim hodně zlého v životě, aby se to proti nim obrátilo. Hodně koukám v televizi na programu Animal Planet na zvířecí policii v Americe. To by jsme u nás moc potřebovali a ještě vyšší tresty.

  superkarma: 0 15.08.2008, 23:20:26
 4. avatar
  [4] shb [*]

  wich:
  my už doma 2 nalezence máme...je to a andulka

  superkarma: 0 15.08.2008, 16:56:47
 5. avatar
  [3] wich [*]

  Daniela_: Když jsem naposledy pomáhala zvířecímu bezdomovci před utýráním opálenými spoluobčany, setkala sem se s nechutným vulgárním policajtem. Ale neodradilo mne to od pomoci zvířatům.

  superkarma: 0 15.08.2008, 14:29:23
 6. [2] Daniela_ [*]

  je mi do breku když vidím lidmi opuštěná zvířata...sama jsem zachránila 4 pejsky před životem na ulici a ubližováním zlých lidí a našla jim krásný, nový domov s hodnými páníčky. Kéž by bylo v mých silách udělat mnohem více pro záchranu lidmi týrajících tvorečků

  superkarma: 0 15.08.2008, 12:32:09
 7. avatar
  [1] Arči [*]

  superkarma: 0 15.08.2008, 08:07:35

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme