Vzkaz svatému Martinovi nám přišel od čtenářky (nebo čtenáře?) s nickem 1002. Přeje si, aby Martin opravdu vozil sníh, alespoň každý druhý rok.

No nevím, milý 1002, dnes to na sníh opravdu nevypadá... Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásný den.


Vážený svatý Martine,

o tradicích spojených s Tebou toho moc nevím. Snad jen Svatomartinské víno - což mě nijak nebere a husička, bez níž také mohu fungovat.

Ale měli by jsme si velmi vážně promluvit o tom, že máš přivést sníh. Nepamatuji si, že by si to nějaký rok dodržel.. Tomu říkáš odpovědnost? Nezlob se na mě, ale víš Ty vůbec kolik dětí takhle každým rokem rozesmutníš? Asi si to vůbec neuvědomuješ co?

Zřejmě ale děláš radost silničářům, protože oni jsou stále nepřipraveni, nic nečekají (sníh v zimě, kdo by ho také čekal, že? :) a nebo nemají posypový materiál či dostatek techniky - jen těch výmluv mají stále dost..

Nechci Ti ale křivdit, je možné, že jsi někdy ten sníh dovezl a to i po roce mého narození. Ale všechno si pamatovat nemohu. Tak jako tak se mnohokráte stalo že si se na ten sníh prostě a jednoduše vykašlal a nebo si ho dovezl jen někam.. Jsi sice svatý, ale to neznamená, že tím pádem nic nemusíš a za nic neneseš odpovědnost. Nebo že by si poslanecká imunita vztahovala i na Tebe? Myslím, že ne, ale i když u nás je vše možné..

Martine, co takhle to letos napravit a vozit ho alespoň každý druhý rok?

Né, prosím, nevymlouvej se...

Tak letos zase doufám, že své povinnosti splníš...

A vše nejlepší k jmeninám, Martine - a polepši se :)

1002

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Tématem dneška je: Svatý Martin

  • Znáte tuto tradici?
  • Co o ní víte?
  • Jaké zvyky dodržujete na svatého Martina?
  • Koná se u vás v okolí nějaká martinská slavnost?
  • Chutná vám pečená husa?
  • A těšíte se na sníh?

O tom všem si dnes budeme povídat. Těším se, že mi zase napíšete. A pro jednu z vás mám za odměnu připravený dárek: Kolekci zelených čajů, Kolekci čajů PIGI, obojí od firmy Jemča, a dva balíčky kávy Nescafé 3 v 1.

Na vaše příspěvky se těším do dnešních 14.30 hodin na adrese redakce@zena-in.cz, heslo je MARTIN. Pěkný den!

martin

Reklama