Na Rokycansko jezdím od malička, jsou tu nádherné lesy, krásné koupání a příjemná krajina jak na pěší turistiku, tak na kolo. Jedno z míst, kam jsem se letos vydala podívat, byl Radeč, hřeben s vrcholy Brno (718 m. n. m.) a Radeč (721 m. n. m.).

Protože mám ráda výhled a rozhleden už jsem pokořila s lehkou nevolností v žaludku dost, těšila jsem se na pohled do vzdálené krajiny s pevnou půdou pod nohama dvojnásob. Nečekala jsem ale, že bude výhled tak úžasný!

Auto jsem nechala ve vesnici Lhota pod Radčem hned u lesa a fotbalového hřiště. Cesta na vrchol Hrad (680 m. n. m.) po červené turistické trase mi trvala asi třicet minut.

posledních pár metrů k vyhlídce...

skala

hrad

Na tomto vrcholu stával hrad Mitervald založený roku 1343. Hrad stál na strmé skále, která slouží dnes jako vyhlídkové místo. Pozůstatky hradu jsou téměř neznatelné. V 19. století zde byly nalezeny mince doby Lucemburské, meč, sekera, podkova a keramika.

kniha návštěv vyhlídka Radeč

Na místě hradu je pro turisty připravena návštěvní kniha umístěna na kmeni stromu, která mne mile překvapila. Propiska mi sice dopsala, ale našla jsem svoji, tak jsem ji tam pro vás k dalším vyhlídkám nechala!

vyhled1

vyhled2

vyhled3

No posuďte sami, není to nádhera?

Kudy tam...

Do vesnice Lhota pod Radčem se dostanete nejlépe od Mýta nebo Holoubkova, které leží hned u dálnice D5 vedoucí na Plzeň. Pokud přijedete do vsi z této strany, z jihu, odbočte na návsi doleva a pokračujte až k lesu, kde lze zaparkovat u fotbalového hřiště a na Hrad se nechat vést červenou turistickou značkou.

Mapu otevřete kliknutím na obrázek...

mapa

lupa

Reklama