.

Vzhůru do Harrachova! Závod Red Bull 400 přivítá párové štafety

Novinky

Vzhůru do Harrachova! Závod Red Bull 400 přivítá párové štafety

Jako každý rok se druhý srpnový víkend sjedou do severočeského Harrachova ti nejodvážnější běžci a běžkyně z celé republiky. Na tradičním výběhu do skokanského můstku K120 se kromě tradičních kategorií letos představí i párové štafety v rámci Nočního sprintu s Benzina. Novinka se uskuteční v jedinečné atmosféře umělého osvětlení.

red bull k400

Čtyři sta metrů od dojezdu skokanského můstku až po odrazovou lavici může trvat několik minut. Pro netrénovaného závodníka může jít o desítky vteřin utrpení. Životní sportovní výzvě se každý rok postaví i stovky nadšených závodnic.

d

„Strašně se chcete dostat nahoru, ale nohy odmítají spolupracovat. A ačkoliv se to nezdá, a kdybych to neměla za sebou, jen těžko bych někomu uvěřila, že pouhých 400 metrů může způsobit to, že nemůžete popadnout dech a chcete umřít na místě,“ svěřila se po loňském závodě bloggerka Markéta Zvolská z populárního blogu EatRunLove.

ben red bull

Red Bull 400 je prostě trochu jiný závod. Na harrachovském kopci si každý sáhne na úplné dno fyzických i psychických sil. Tady víc než kde jinde platí, že není důležité vyhrát nebo doběhnout v nejlepším čase, na prvním místě je dostat se do cíle.

dk

Letošní ročník navíc představí jedinečnou novinku. Tu si užijí hlavně páry, pro které je již v pátek večer za umělého osvětlení připraven Noční sprint s Benzina. Při něm si budou moci vyběhnout poloviční trať harrachovského můstku a užít si atmosféru umělého osvětlení.

redbullFoto: Redbullcontentpool.com

„Na letošní závod už se moc těším. Loni jsem byla jen fandit a byl to skvělý zážitek. Atmosféra byla parádní a nakonec mi bylo i líto, že jsem si to nevyzkoušela. Tak letos to napravím u párové štafety! Pro mě to bude asi tak akorát a pro přítele snad hezká rozcvička na hlavní závod,“ těší se na svůj první výběh Lucie Ehrenbergerová z bloggerského dua A Cup of Style.

Více informací na redbull.cz/400

   
02.08.2017 - Redakční novinky - autor: Kristina Vodičková

Komentáře:

  1. [2] babinka [*]

    To je masakr...obdivuji závodníky...Sml67Sml67

    superkarma: 0 02.08.2017, 15:56:57
  2. [1] MARIE MATEJKOVA [*]

    Žádná procházka rozkvetlým sadem to určitě nebude. Ale fandím všem,kteří se do toho pustí Sml59Sml59

    superkarma: 0 02.08.2017, 12:48:12

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme