Novinky

Vzhůru do Harrachova! Závod Red Bull 400 přivítá párové štafety

Jako každý rok se druhý srpnový víkend sjedou do severočeského Harrachova ti nejodvážnější běžci a běžkyně z celé republiky. Na tradičním výběhu do skokanského můstku K120 se kromě tradičních kategorií letos představí i párové štafety v rámci Nočního sprintu s Benzina. Novinka se uskuteční v jedinečné atmosféře umělého osvětlení.

red bull k400

Čtyři sta metrů od dojezdu skokanského můstku až po odrazovou lavici může trvat několik minut. Pro netrénovaného závodníka může jít o desítky vteřin utrpení. Životní sportovní výzvě se každý rok postaví i stovky nadšených závodnic.

d

„Strašně se chcete dostat nahoru, ale nohy odmítají spolupracovat. A ačkoliv se to nezdá, a kdybych to neměla za sebou, jen těžko bych někomu uvěřila, že pouhých 400 metrů může způsobit to, že nemůžete popadnout dech a chcete umřít na místě,“ svěřila se po loňském závodě bloggerka Markéta Zvolská z populárního blogu EatRunLove.

ben red bull

Red Bull 400 je prostě trochu jiný závod. Na harrachovském kopci si každý sáhne na úplné dno fyzických i psychických sil. Tady víc než kde jinde platí, že není důležité vyhrát nebo doběhnout v nejlepším čase, na prvním místě je dostat se do cíle.

dk

Letošní ročník navíc představí jedinečnou novinku. Tu si užijí hlavně páry, pro které je již v pátek večer za umělého osvětlení připraven Noční sprint s Benzina. Při něm si budou moci vyběhnout poloviční trať harrachovského můstku a užít si atmosféru umělého osvětlení.

redbullFoto: Redbullcontentpool.com

„Na letošní závod už se moc těším. Loni jsem byla jen fandit a byl to skvělý zážitek. Atmosféra byla parádní a nakonec mi bylo i líto, že jsem si to nevyzkoušela. Tak letos to napravím u párové štafety! Pro mě to bude asi tak akorát a pro přítele snad hezká rozcvička na hlavní závod,“ těší se na svůj první výběh Lucie Ehrenbergerová z bloggerského dua A Cup of Style.

Více informací na redbull.cz/400

   
02.08.2017 - Redakční novinky - autor: Kristina Vodičková

Komentáře:

  1. [2] babinka [*]

    To je masakr...obdivuji závodníky...Sml67Sml67

    superkarma: 0 02.08.2017, 15:56:57
  2. [1] MARIE MATEJKOVA [*]

    Žádná procházka rozkvetlým sadem to určitě nebude. Ale fandím všem,kteří se do toho pustí Sml59Sml59

    superkarma: 0 02.08.2017, 12:48:12

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme