Vánoční pečení? Máte tím na mysli tu nádhernou činnost, kdy se bytem line nádherná vůně připálených vanilkových rohlíčku? Máte tím na mysli tu
nádhernou činnost, kdy sousedé chodí kolem našeho bytu s plynovou maskou na obličeji a brýlích pro noční vidění? Máte tím na mysli tu činnost, kdy bych chtěla vypadat jako ta nádherně upravená paní, v čisté zástěrce s perfektně učesaným drdolem, jak romanticky a spokojeně hledí do trouby na vzdouvající se perníčky, zatímco já vypadám, jako bych si dopřávala univerzální těstovou masku na tělo, vlasy i obličej? Máte tím na mysli tu činnost, kdy kuchyň přestává být kuchyní, ale bojištěm, kde hlavní municí je těsto rozličných druhů? Kdy mám těsto snad i za nehty u palce u nohy, a to i přes tlustou ponožku a bačkůrky? Ano? V tom případě můžu hrdě říct: „Ano, peču."

Každým rokem mívám tak kolem sedmi až osmi druhů cukroví, které bych mohla rozdělit do čtyř podskupin, a to:
1. Vzhledné, leč nejedlé
2. Jedlé, leč nevzhledné
3. Nevzhledné a nejedlé
4. V supermarketu pečené - v porovnání v mým cukrovím - vzhledné, jedlé až lahodné... takže se na našem vánočním stole na tácu nacházejí pochutinky z podskupiny č. 1 a 4:o)
(Zbylé podskupiny včetně podskupiny číslo 1 v lednu za stálého hrkání
vysýpám do popelnice - a to se tý popelnici musím ještě omluvit.)
Po letech začínám zjišťovat, že nejspíš můj drahý miláček příchozím návštěvám již mezi dveřmi podává důkladnou instruktáž, jak se zachovat v případě, že dostanou nezvladatelnou chuť ochutnat ke kávě nějakou sladkou lahůdku, které cukroví si mohou brát, aby si případným pozřením mého výtvoru nezpůsobily nějaké zdravotní potíže :o)


Krásný den, pa rarášek
Milý/lá rarášku,
díky za milé a vtipné ukončení dnešního tématu o vánočním pečení

Reklama