Máme tady dnešní první příspěvek, který nám poslala čtenářka Blanka. Jako hodně mladá holka začala chodit do práce, a jak to tak bývá, zalíbila se šéfovi. Jak to dopadlo, si můžete přečíst samy.

No jo, někteří chlapi si myslí, že jsou neodolatelní, navíc když jsou to šéfové... Moc Vám děkuju za příspěvek, milá Blanko, a přeju krásný den.


Dobrý den,

no tak vztahy v práci, to je na dlouhé povídání.

Prací jsem už vystřídala docela dost a nikde to nebylo ideální, ale asi nejhůř vzpomínám na svou první práci, kdy mi bylo čerstvých osmnáct, šla jsem tam rovnou ze školy. Protože jsem byla mladá a hezká, všichni mi pomáhali, pořád chodili ke mě do kanceláře a ptali se, jestli něco nepotřebuju, hlavně teda chlapi. Často se zastavili na kus řeči, dokonce i šéf, což byl muž tak kolem pětapadesátky, ženatý, s dospělými dětmi. Ten se ze začátku choval skvěle, dával mi tak akorát práce, nekřičel na mě, prostě to bylo dobré.

Jenže pak jsme spolu jeli někam na služební cestu nebo na nějakou kontrolu, to už si nepamatuju, a on mi v autě začal dělat návrhy. Nevěřila jsem svým uším, že by si myslel, že bych ho chtěla! Vždyť by to mohl být pomalu můj děda! Nereagovala jsem na jeho řeči, nějak jsem to přetrpěla, ale musel si všimnout, že se mi to nelíbilo. Takže pak už se ke mě choval mnohem hůř, dával mi víc práce, často kritizoval, dokonce na mě i řval. Byla jsem šťastná, když jsem se po roce vdala a šla na mateřskou, protože ten tlak byl pořád větší, a bylo to jenom kvůli jeho uražené ješitnosti, protože jsem mu dala najevo, že ho nechci.

Mrzelo mě to jen kvůli kolegům, protože ti byli fajn. V dalších pracích už jsem takového šéfa naštěstí neměla, ale zase tam byly jiné věci.

Blanka

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Téma dnešního dne: Vztahy na pracovišti

  • Jaké máte vztahy v práci?
  • Jste spíš kamarádky/i, nebo soupeřky/i?
  • Chodíte rády do práce, abyste si tam „pokecaly“?
  • Jaký máte vztah se šéfem (šéfovou)?
  • Jaká panuje ve vaší práci atmosféra?
  • Máte nějakou vtipnou nebo zajímavou příhodu z práce?

Napište mi, budu se těšit na vaše příspěvky. Na jednu z vás opět čeká dárek, a to kniha Marci Shimoffové Tajemství lásky z nakladatelství IKAR. Příspěvky posílejte do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je VZTAHY V PRÁCI. Předem děkuju!

tajemstvi

Reklama