Vztahy

„Vždyť by mohla být jeho máma!“

Pravidelní čtenáři bulváru si už dávno zvykli na zprávy z „velkého“ světa, kdy si bohatá podnikatelka nebo herečka pořídila „zajíčka“. Asi je vám jasné, že nemám na mysli toho roztomilého ušáčka, co si koupíte ve zverimexu, ale partnera o mnoho let mladšího.

No a co, dámy dobře vypadají, jsou finančně zabezpečené, tak proč se „nezkrášlit“ pohledným mladíkem? Je otázkou, zda těm mladíkům nejde spíš o získání vlastní společenské prestiže. Prostě se po boku známé ženy vyšvihnout nahoru.

Mladý muž - starší žena - láskaVraťme se ale na zem. Myslím, že většina z nás se už s věkově odlišným párem někdy setkala. Zralá žena a mladý muž.

Zatímco je celkem běžné, že si padesátníci berou mladé „holky“ a zakládají nové rodiny, když si žena v tomto věku „pořídí“ mladšího partnera, je společností vnímána spíš posměšně. „Vždyť by mohla být jeho máma! Co si chce dokazovat?“ 

 Co si o tom myslíte vy? Mají takové vztahy vůbec perspektivu? Co si budeme povídat, ženy stárnou rychleji, a dříve nebo později se věkový rozdíl začne projevovat negativně. Třeba v  případě, kdy partner chce děti a žena je ve věku, kdy je mít už nechce, nebo nemůže.

Na tom zkrachoval jeden pár, který znám už jen z vyprávění. Přestože spolu navzdory pochybnostem přátel a známých vydrželi deset let, údajně šťastných, muž potkal mladší ženu a manželství šlo „do kopru“. S novou partnerkou teď čeká vytouženého potomka, je šťastný jak blecha a bývalá manželka si rve vlasy. Dokonce mu ze žárlivosti a vzteku zdemolovala celý byt. Ale co čekala? Vždyť do vztahu šla s rizikem, že to takhle může skončit.

Ale to si zřejmě v počátcích nikdo nepřipouští a říká si, že mu to stojí za to, i kdyby to mělo trvat jen chvíli. A takovou filozofii zastává další „nerovný“ pár, se kterým jsem se seznámila nedávno.

Mladý muž - starší žena - láskaVlaďce je 41, Michalovi 28. Zamilovanost je na nich patrná na první pohled. Řeknete si, že jsou to rozvášněné hormony. Omyl!  Už jsou spolu třetím rokem. Rozdíl věku byste také nepoznali. Kdybych neznala jejich pravý věk, hádala bych oběma tak Kristova léta. Vlaďka je krásná žena, navíc takový ten „nestárnoucí“ typ, a Michal kus chlapa, za kterým se možná leckterá slečna či paní ohlédne. 

Zeptala jsem se:

Jak vnímáte věkový rozdíl mezi vámi?
Michal:
Hodně lidí se diví, že mám starší ženu, ale mě nebavily mladé holky. Měl jsem pár vztahů, jeden trval 4 roky, ale nenaplňovaly mě. Po nějaké době se vytratil cit, neměli jsme si co říct, nebyli jsme schopní skloubit zájmy, přizpůsobit se. S Vlaďkou je to jiné. Je to žena s velkým Ž. Nikdy jsem se s ní nenudil. Je krásná, vzdělaná, má úžasný smysl pro humor. Rozumíme si. A to ve všech směrech!
Vlaďka: To víš, že jsem si vyslechla své. Že bývalému manželovi vracím to, že jsme se rozvedli kvůli jeho mladé milence, a chci mu dokázat, že i já můžu mít mladšího partnera. Ale já se prostě zamilovala. Věk nehrál roli. A rozum, jak mi někteří radili, jsem do toho opravdu nepletla.

Mimochodem, svůj vztah netají. Michal s Vlaďkou spolu chodí do společnosti, na koncerty, sportují, cestují. Mají přátele své i přátele společné.

Jak se na to dívají tvoji rodiče, Michale?
Nevím, jestli se s tím už smířili, ale neřešíme to. Vnímají Vlaďku jakou mou partnerku, ne jako přechodnou známost, a ona s nimi vychází velmi dobře.

Co tvoje dcera, Vlaďko?
Tajila jsem to. Bála jsem se, jak bude reagovat. Ale překvapila mě - prý už mne dlouho neviděla tak šťastnou a věkový rozdíl je jen naše věc. 

Myslíte na to, co bude dál?
Michal:
Znáte písničku z filmu Kristián? Jen pro ten dnešní den, stojí za to žít... Tak k tomu přistupujeme, užíváme si každého dne. Jsme tady a teď a plánování budoucnosti jsme odstavili na vedlejší kolej. Vím, že Vlaďku miluju a je mi s ní hrozně fajn.
Vlaďka: Vytěsnili jsme z mysli to, co bude, co kdyby. Má smysl zabývat se tím, že si jednou najde mladší partnerku, protože už budu stará? Že bude chtít děti? Jsem šťastná, opravdu šťastná za každý den, co jsme spolu. Když bude chtít odejít, nemůžu mu bránit.

„Já jí také ne,“dodal Michal

Když jsem je poslouchala a dívala se na ně, viděla jsem spokojený, pohodový pár. Nezjistila jsem, kdo z nich je vůdčí osobnost v jejich vztahu. Oba byli zdravě sebevědomí, energičtí. Jejich budoucnost opravdu nemá smysl řešit.
Mladý muž - starší žena - láska

Jen na okraj,  poptávala jsem se na páry, jako jsou Vlaďka s Michalem, na to, jak se mé okolí dívá na vztah –  starší žena, mladý muž a došla k názoru, že dnešní dvacítky by se možná měly začít bát – starší ženy se mohou stát konkurencí. On ten „příznivý“ rok narození není všechno.

 

 

lupa

   
11.08.2010 - Ona s ním - autor: Dana Haklová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. [53] jan772000 [*]

  Queen4love38@yahoo.com

  Dobrý den,

  Mé jméno je Miss Jane. Váš profil upoutala mou pozornost a já jsem myslel mít vážný milostný vztah s vámi. Pokud máte zájem, a má v úmyslu předem, kontaktujte mě prostřednictvím e-mailu, miss (Queen4love38@yahoo.com). Pošlu mé krásné fotky na vás. I čeká dostávat vaši rychlou reakci. Děkuju.

  Z Janet.

  E-mailová adresa .. miss Queen4love38@yahoo.com

  -------------------------------------------------------------------

  Hello,

  My name is Miss jane. Your profile caught my attention  and I thought of having a serious love relationship with you. If you are interested and intends to advance, contact me through email;miss( Queen4love38@yahoo.com ). I shall send my beautiful pictures to you. I waits to receive your quick response. Thank you.

  From Janet.

  E-mail address..miss Queen4love38@yahoo.com

  superkarma: 0 31.08.2010, 04:24:55
 2. avatar
  [52] Myškomedvídek [*]

  můj manžel je o hodně let mladší než já a jsme s polu už 9 let,Máme moc krásné manželstí.Vše záleží na lidech a toleranci,už bych neměnila.Sml79

  superkarma: 0 11.08.2010, 23:49:25
 3. avatar
  [51] danca79 [*]

  Znala jsem par, kde jemu bylo 25 a ji 40 kdyz si poridili miminko, pricemz pani mela 3 deti z rozpadleho manzelstvi, a nejstarsimu klukovi tehda bylo 21 a nejmladsi dceri 17. A jsou spolu doted, coz je uz nejakych 10 let. Sranda byla s kocarem, kdyz vyrazila pani, dcera a mimino, lidi nevedeli ktera je matka - jestli mlada zacla brzo nebo ne Sml52Sml52Sml52

  superkarma: 0 11.08.2010, 21:37:10
 4. avatar
  [50] OlgaMarie [*]

  Když žije dědek s mladicí, přisuzuju mu, že byl celý život latentní pedofil. Pokud si žena namluví výrazně mladšího muže, pokládám ji za rozumnou ženskou.Sml57

  superkarma: 0 11.08.2010, 20:00:15
 5. avatar
  [49] danca79 [*]

  Nevidim na tom nic spatneho. Jo, problem je kdyz chlap chce deti a zena uz je mit nemuze, ale jinak to je vec kazdeho, co na tom ma okoli co resit? Teta ma partnera mladsiho o 8 let (nebo 10? ani uz nevim) a klape jim to uz leta - a nikdo ten rozdil nehada. Fakt je to o lidech. A jak se tak rika...Nikdy nerikej nikdy....

  superkarma: 0 11.08.2010, 19:48:32
 6. avatar
  [48] denkas [*]

  Myslim si ,že je to každého věc! Když jim to tak vyhovuje! A myslet na to ,co bude za pár let! Vždyť to nikdo neví! Vladka měla určitě prvního muže věkově k sobě a opustil ji!  Třeba zrovna s mladým jí to vyjde. A i znám případy ,že byl muž o 10let mladší a vydrželi spolu dlouho a měli se stále rádi. A každý muž netrvá na tom ,mít svý děti.

  superkarma: 0 11.08.2010, 18:47:08
 7. avatar
  [47] peetrax [*]

  Já jsem vždycky měla co do činění s kluky mého věku, plus mínus rok ode mě. Můj bývalý budoucí manžel byl o dva roky mladší než já. A mám takovou jakousi předtuchu, že jednou se zařadím po bok Anai a Rikiny. Sml57

  superkarma: 0 11.08.2010, 18:04:17
 8. avatar
  [46] peetrax [*]

  Rikina — #31 to je krásný! Sml16

  superkarma: 0 11.08.2010, 17:58:15
 9. avatar
  [45] Altamora [*]

  Nechápu řeči o tom, že dospělá žena nemá užívat života. To by žena, které je přes čtyřicet, děti má už dost velké, manžel zdrhnul k mladší nebo byl alkoholik, gambler, násilník nebo se s ním nedalo žít z jiného důvodu, měla sedět doma v koutě, štrikovat fusekle a modlit se, a hlavně žádný sex? Jestli žije se starším, s vrstevníkem nebo s mladším, to by mělo být každému putýnka. Je to věc těch dvou. Ostatně každý vztah dvou dospělých lidí je jen jejich věc.  Pokud padesátnice nesbalí kluka pod osmnáct, tak do toho nikomu nic není. A to říkám jako žena, která žije 37 let s jedním mužem a rozhodně nemá v úmyslu ho vyměnit ani za staršího, ani za mladšího. Vlastně už žádného muže nechci, pokud se stane, že zůstanu sama. Sml16

  superkarma: 2 11.08.2010, 16:04:21
 10. avatar
  [44] Esara Cacobes [*]

  wich — #5 také mám raději o něco starší muže a vyšší atd. Sml16 mám o 4 roky staršího partnera a jsem spokojená!Sml67 a právě o té spokojenosti to je! když jim to vyhovuje ať je kdo s kým chce, nehledě na věk či vzhled!Sml22

  superkarma: 1 11.08.2010, 15:53:16
 11. avatar
  [43] Francaise [*]

  heligona — #41 Aha, tak to promiň, to jsem nepochopila. To víš, když se do mě všichni tak pustili Sml68..

  maje — #39 Užívání ve smyslu -prožívat každý den s celou odpovědností-  beru, ale dnes je to většinou ve smyslu -po mně potopa- Sml80

  maje — #37 Já a emancipace? Pokud ve smyslu feministickém, tak to se směji smíchem velikým Sml30.

  Mějte se krásně holky -  přeji všem ze srdce, ať jsou naše názory jakékoli. Pro dnešek stačilo..Sml16

  superkarma: 0 11.08.2010, 14:35:28
 12. avatar
  [42] tortora [*]

  jsme měla v práci kolegu,který si našl ženskou tuším o 12 let starší,nejstarší děti byly jen o pár let mladší než on(asi 4-5 let),ona měla 4 děti,když jsem se ho ptala,proč s ní je a jestli budou mít ještě děti,tak mi řekl,že je rád,že je má už odrostlý,že miminka moc nemusí,ale větší  mu nevadí a že je takhle spokojenej,že mu to vyhovuje,prej,co s mladou holkouSml80takže někteří kluci/chlapi cíleně vyhledávají starší a vrstevnice opomíjejí

  superkarma: 0 11.08.2010, 14:29:14
 13. avatar
  [41] heligona [*]

  Francaise — #38 Kdo píše o tobě? Reagovala jsem na Anai, na to co napsala a že by ji někdo odsoudil Sml16 Nevím o tobě nic a snad ani nechci Sml30

  1. na komentář reaguje Francaise — #43
  superkarma: 2 11.08.2010, 14:15:26
 14. avatar
  [40] maje [*]

  maje — #39 oprava - neudělal v životě chybu,..

  superkarma: 0 11.08.2010, 14:13:10
 15. avatar
  [39] maje [*]

  Francaise — #38 kdyby byl každý tak zodpovědný a předvídavý, tak by se hodně párů nikdy nevzalo, nenarodily by se jim děti, nikdo by nikdy neudělal v životě nudu,... není lepší hodit jednou zodpovědnost a předvídavost za hlavu a začít si svůj život užívat?Sml58Sml24

  1. na komentář reaguje maje — #40
  2. na komentář reaguje Francaise — #43
  superkarma: 1 11.08.2010, 14:12:27
 16. avatar
  [38] Francaise [*]

  heligona — #35 Co o mně víš, kromě mého dnešního názoru. Co když je jen známkou zodpovědnosti a předvídavosti?

  1. na komentář reaguje maje — #39
  2. na komentář reaguje heligona — #41
  superkarma: 0 11.08.2010, 14:09:47
 17. avatar
  [37] maje [*]

  Francaise — #36 holka zlatá, láska kvete v každém věku, srdci a rokům neporučíš. ono to platí pro všechny - když narazíš na protějšek, se kterým budete šťastní a prožijete zbytek života, tak je to obrovské štěstí. a je úplně jedno, jestli jsou stejně staří nebo jeden z nich podstatně starší nebo mladší. Sml24Sml24z tebe cítím trošku té emancipace, která je pro mě už trošku nepříjemná. Sml15to je pouze můj osobní názor.

  1. na komentář reaguje Francaise — #43
  superkarma: 1 11.08.2010, 13:59:46
 18. avatar
  [36] Francaise [*]

  Rikina — #31 Riki, a myslíš že tenhle případ je pravidlem? Já si naopak myslím, že tou pověstnou výjimkou. Čímž chci říct, že v ojedinělých případech se to může stát.

  Uznávám, že moje názory jsou pro mnohé extrémní, ale já nevěřím na náhody, ani na štěstí nebo smůlu. Jenže to už je na úplně jinou debatu, která by neměla konce Sml58.

  1. na komentář reaguje maje — #37
  superkarma: 0 11.08.2010, 13:54:56
 19. avatar
  [35] heligona [*]

  Anai — #33 Taky znám podobný případ, kdy si matka teď už dospělých dětí našla (teda spíš on si našel ji) o dost let mladšího přítele. Žijí spolu už dost dlouho a jsou spokojení. Já si teda hlavně myslím, že do takových věcí je ostatním prd a odsuzovat to nemůže být dílem dobrého člověka Sml80

  1. na komentář reaguje Francaise — #38
  superkarma: 1 11.08.2010, 13:51:53
 20. [34] Rikina [*]

  Anai — #33 Není zač. Sml67 Znám to, my jsme taková "divná" rodina. Moje teta měla manžela mladšího o 5 let, moje tchyně stále má manžela mladšího, také o 5 let. Můj exmanžel teď žije s paní o 3 roky starší, a můj syn má přítelkyni starší o rovných 10 let, než je sám. No a já sama taky pokukuju po mladších... Sml57 

  superkarma: 0 11.08.2010, 13:51:09
 21. [33] Anai [*]

  Rikina — #31 Díky za podporu Sml79

  1. na komentář reaguje Rikina — #34
  2. na komentář reaguje heligona — #35
  superkarma: 1 11.08.2010, 13:44:05
 22. [32] Anai [*]

  Francaise — #28 Asi tak, proto takhle mluvíš, protože jsi měla to obrovské štěstí na muže. Já ne. Odsoudila bys mě, jsem přesně ten případ, o kterém píšeš. Ale rozhodně jsem si nepořídila o generaci mladšího zajíčka kvůli sexu (naopak, ti starší to chtějí častěji a mají větší výdrž, protože vědí, že to za chvíli skončí Sml30) a už vůbec ne dobrovolně! Všichni věkově blízcí, které jsem cthěla, mě nechtěli, nebo se se se mnou rozcházeli,  tak jsem to hodlala zabalit, neusilovat o perspektivní vztah, žít sama a  občas si užívat sexu. Tehdy mi bylo 47. Nikoho jsem k ničemu nenutila, nepřemlouvala, v žádném případě!  Jsme spolu už osmý rok a já samozřejmě očekávám konec, ale on nějak nepřichází Sml57

  superkarma: 0 11.08.2010, 13:42:52
 23. [31] Rikina [*]

  Znávala jsem paní, kterou v době, kdy jí bylo cca 40 let a měla už velké děti, manžel opustil, a odešel za 18letou dívkou. Takové věci se stávají. Po nějaké době si ona našla přítele o 15 let mladšího. Dospělé děti ho braly jako téměř svého vrstevníka, kamaráda, žádný problém. Ostatně si stejně postupně zařídily vlastní vztahy a vlastní rodiny... A tento pár spolu žil několik následujících desetiletí. Ačkoli se nikdy nevzali. Paní zemřela v 85 letech, a její přítel ji velice vzorně opečovával poslední roky, kdy už měla nejrůznější potíže s věkem spojené. Teď žije sám, už mu minula sedmdesátka, a s jakou láskou na paní vzpomíná, to se jenom tak nevidí. Myslím, že by byl hodně překvapen, kdyby mu teď někdo sdělil, že byl celá ta léta vlastně obětí nezodpovědné a sobecké ženštiny, která si ho narazila jako mladíka. Sml24 

  1. na komentář reaguje Anai — #33
  2. na komentář reaguje Francaise — #36
  3. na komentář reaguje peetrax — #46
  superkarma: 2 11.08.2010, 13:41:02

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] heligona [*]

  Je to jejich věc, oba jsou dospělí a vědí do čeho jdou. A že se to někomu nelíbí, jeho problém. Přej a bude ti přáno Sml16

  superkarma: 2 11.08.2010, 13:33:33
 2. avatar
  [29] Francaise [*]

  tortora — #27 Nevím, proč se tě to tak dotýká, devět roků, pokud jste byli oba svobodní nebo minimálně bezdětní, bych vůbec neřešila. To skutečně nikdo nemusí ani poznat. Já mluvím o ženách, které už mají vlastní  dospělé děti a narazí si mladíka Sml23.

  superkarma: 0 11.08.2010, 13:20:28
 3. avatar
  [28] Francaise [*]

  lonkue — #26 Podstatně lépe, pokud ovšem nejde o případy, kdy se rozbíjí rodiny a kdy si chlap potřebuje dokazovat, že je ještě mladík Sml30. Co si budeme vykládat, holky dřív berou rozum, takže v dospělosti se to teprve srovná Sml67.

  Uznávám, že moje názory nekonvenují s názory dnešní (v každém ohledu) spotřební většiny Sml80. Taky se mi to možná mluví, když mám senzační rodinu, ale možná ji mám proto, že moje názory jsou takové jaké jsou Sml80.

  1. na komentář reaguje Anai — #32
  superkarma: 0 11.08.2010, 13:14:00
 4. avatar
  [27] tortora [*]

  Francaise — #24 to by mě teda taky zajímalo,já rozhodně nejsem vrstevnicí jeho matky,tedy mojí tchýně,věkově bych mohla pořád být její dceraSml22oba máme jen matku a obě to vzaly v pohodě,že je to naše věc,nikdo se nad tím nepozastavovalSml80si rozhodně nedokážu mít doma nějakýho 50-tiletýho mužeSml23netuším,co bych s ním dělalaSml80rozhodně nejsem na mladší,tohle prostě přišlo a bylo to,nevyhledávala jsem je nikdy,vždy jsem měla staršího příteleSml22a většina mých známých ani netuší,že je o tolik mladší a kdo to ví,tak říká,že to není vidět,že tak 2 max.3 rokySml24a i kdyby někdy ten vztah skončil,tak to stálo za toSml67nikde nemám záruky,že když si vezmu staršího,že se se mnou nerozvedeSml23všechno je to o těch dvou,jak si rozumí nebo nerozumí

  1. na komentář reaguje Francaise — #29
  superkarma: 1 11.08.2010, 13:10:01
 5. [26] lonkue [*]

  Francaise — #24 Promin, ale tvoje nazory mi prijdou strasne odsuzujici. Proc by si nemela starsi zena najit mladsiho muze. Kdyz to obema vyhovuje.....Sml80. Jak se divas na vztahy vyrazne starsi muz a mladsi zena...?

  1. na komentář reaguje Francaise — #28
  superkarma: 1 11.08.2010, 12:30:59
 6. [25] Ratje [*]

  Moje teta (65) mela dva manzely a pokazde extrem.

  Prvne se ve dvaceti vdala za muze o vic jak 20 let starsiho. (Jeji prvni mazel byl starsi nez jeji otec, muj dedecek). Po jeho smrti si vzala muze o 15 let mladsiho –ktery bohuzel pred mesicem zemrel, bylo mu 50 letSml15. Brali se, kdyz jemu bylo zhruba 35 a ji 50 a myslim, ze byli spolu docela spokojeni.

  superkarma: 0 11.08.2010, 12:28:05
 7. avatar
  [24] Francaise [*]

  No, já si myslím, že vztah vždycky reguluje žena. Muž si k ženě dovolí jen to, co ona dovolí.

  A myslím si, že jako starší a tudíž životem zkušenější, by měla domýšlet důsledky. I za něj. Ovšem ono to je také o hodnotách a IQ. Sml80 Opravdu si nemyslím, že matka, která má ráda svého syna, bude skákat metr třicet, když začne žít s její téměř vrstevnicí. Jenže takhle tyto ženy určitě nemyslí, dnes je to o tom užít si hned a bez omezování. Sml15

  1. na komentář reaguje lonkue — #26
  2. na komentář reaguje tortora — #27
  superkarma: 0 11.08.2010, 12:05:17
 8. [23] lonkue [*]

  gerda — #22 manzel je o 8 let starsi... takze taky ne uplne muj rocnik...Sml33. A jeste k tomu ten fakt, ze je odjinud... Ale to me prave na tom bavi. Ja bych se asi nudila s chlapem, ktery premysli a pochazi z toho sameho prostredi jako ja. Asi bych mela pocit, ze ho mam moc precteneho. My tam mame ten element prekvapni. No pravda, ze ne vzdy jsou to prekvapeni prijemna, ale o to je u nas vetsi sranda....Sml30

  superkarma: 0 11.08.2010, 12:00:27
 9. avatar
  [22] gerda [*]

  lonkue — #21 a jste věkově blízko? Já to myslila tak, že jinak myslí člověk ve 40, jinak ve 20 - prostě že jeden pro druhého má větší pochopení, když nejsou ob jednu generaci.Sml16

  1. na komentář reaguje lonkue — #23
  superkarma: 0 11.08.2010, 11:47:25
 10. [21] lonkue [*]

  gerda — #19 neni pravda! Manzel je uplne odjinud a jako handicap to opravdu nepovazuji. Prave naopak, navzajem se obohacujeme o nase jine kultury, ze kterym pochazime...

  1. na komentář reaguje gerda — #22
  superkarma: 0 11.08.2010, 11:44:42
 11. avatar
  [20] peetrax [*]

  Francaise — #17 ale ty to píšeš, jako bys zazlívala těm "starším" ženským, že si mladšího "namluví". Vždycky je to záležitost obou.

  superkarma: 2 11.08.2010, 11:37:21
 12. avatar
  [19] gerda [*]

  Přiměřeně, přiměřeněSml30, když vyprchá sexuální okouzlení, člověk přece jen ocení, když mu partner rozumí, když mají společné vzpomínky na dobu, ve které vyrůstali a nemluví každý jiným jazykem. Jestli nemáte podobné vzpomínky, partnery to rozděluje.

  1. na komentář reaguje lonkue — #21
  superkarma: 0 11.08.2010, 11:06:45
 13. [18] lonkue [*]

  Vekovy rozdil u paru neresim. Laska kvete v kazdem veku a ten klasicky model, kdy je muz o par let starsi nez zena je davno prezity. Ja napriklad mam manzela o celych 8 starsiho nez jsem ja a i kdyz mame obcasne problemy jako vsechny pary, tak si myslim, ze fundament funguje skvele uz 12 let... Take uz jsem mela partnera, ktery byl o 4 roky mladsi nez ja a taky to bylo fajn. Jen proste uplne o necem jinem. Zalezi na toleranci a povaze obou. I kdyz je fakt, ze reci okoli dokazou cloveka pekne otravit. Jinak znam tenhle model - starsi zena, mladsi muz - z domu. Moje mama je vdova. A taky ted zasadne jede po zajiccich. Jenze ona neni nejak emocionalne vyspela a zmenila se na typickeho 50-neco diblika. Je to smesne, ale budiz ji prano.

  superkarma: 0 11.08.2010, 11:02:17
 14. avatar
  [17] Francaise [*]

  peetrax — #16 Prosím tě! Jako bys neznala fungování mužského mozku! V určitých obdobích se stěhuje do nižších partií.

  1. na komentář reaguje peetrax — #20
  superkarma: 0 11.08.2010, 10:52:56
 15. avatar
  [16] peetrax [*]

  Francaise — #14 no a? Pokud do toho jde ten mladý a svobodný dobrovolně...? Sml26

  1. na komentář reaguje Francaise — #17
  superkarma: 0 11.08.2010, 10:27:51
 16. avatar
  [15] peetrax [*]

  To je každýho věc. Pokud si ti dva rozumějí, není co řešit. Sml16

  superkarma: 0 11.08.2010, 10:27:02
 17. avatar
  [14] Francaise [*]

  Alenka0010 — #11 Mně připadá sobecké i to, když si zralá žena s již dospělými dětmi namluví mladého a svobodného.

  1. na komentář reaguje peetrax — #16
  superkarma: 0 11.08.2010, 10:11:58
 18. avatar
  [13] enka1 [*]

  Každému jeho chvilku štěstíSml22.

  Mně se můj 27letý syn zdá pro život zralejší, než jeho 55letý strýcSml80.

  superkarma: 0 11.08.2010, 09:49:27
 19. avatar
  [12] Odemětobě [*]

  Znám 2 takové páry,jeden ze svého rodiště a pak spolužačku. Pár mého dětství byli bezdětní manželé a zdáli se mi stejně staří, paní byla velmi udržovaná dáma a on k ní byl vemi galantní. Vozíval ji na vozíčku, když přišla o nohu. Už jsou oba pár let mrtví.

  Spolužačka měla mladšího manžela, smála se,že tchýně je jen o 7 let starší. Letos se rozvedli, právě proto,že on chtěl děti a ty mu padesátiletá žena dát nemůže. Ale vzala to sportovně a nehroutí se.

  superkarma: 0 11.08.2010, 09:38:28
 20. avatar
  [11] Alenka0010 [*]

  U jiných mi to nevadí, neřeším to, je to jejich věc...když to vyhovuje jim, tak proč ne. Ale pro mě tohle není a nikdy bych do toho nešla, já potřebuju jistotu a tu v tomhle vztahu fakt nevidím. A ještě musím poznamenat, že nechápu, jak může například žena, která má rodinu a manžela, opustit kvůli chvilkovému poblouznění s takovým mlaďochem malé děti, a že takové případy opravdu znám....to jediná věc, která mi vadí, připadá mi to od ní neskutečně sobecké.

  1. na komentář reaguje Francaise — #14
  superkarma: 0 11.08.2010, 09:21:59
 21. [10] jastura [*]

  Je to jen jejich věc. Nikdy není jistota, že se dva nerozejdou, ať už jsou si věkově blízcí nebo je kdokoliv z nich starší. Důležité je, že jsou šťastní..Sml80

  superkarma: 0 11.08.2010, 09:21:59
 22. avatar
  [9] OlgaMarie [*]

  Kdo jde do vztahu s tím, že se stejně rozejdou?Sml80 Už tím si vytvářejí předpoklad k budoucímu rozchodu a to bez ohledu na věkový rozdíl.

  Jen si nejsem jistá, zda mladí muži, když jdou do vztahu se starší ženou, mají jasno v tom, zda chtějí nebo nechtějí děti. Také si myslím, že žena starší 35 let, by v této otázce měla mít jasno a včas by měla mladíka upozornit na případnou touhu po dětech.

  superkarma: 0 11.08.2010, 08:52:04
 23. avatar
  [8] Pentlička [*]

  Já se potřebuju o partnera opřít, potřebuju, aby měl nade mnou intelektuální převahu, potřebuju člověka moudého s životními zkušenostmi, a zároveň moc nestojím o sex, takže zajíčka v žádném případě (mám 23letého syna a vidím, jak je ještě dětský, bez zkušeností).

  Ale zas se mi nelíbí muži v mém věku a starší, už jsou takoví moc "jetí", takže by se mi líbil někdo ve věku 35-40. Ovšem zásadní otázka je, zda bych se ve svých 51 letech já líbila jim.

  superkarma: 0 11.08.2010, 08:44:12
 24. avatar
  [7] Francaise [*]

  Pro mě rozhodně NE, NE, třikrát NE!! Sml68 Nechápu to, myslím, že většinou jde o ženu, která je silně eroticky zaměřená.

  Pro mne je nejdůležitější intelektuální souznění a do toho zahrnuji i životní moudrost, kterou člověk nemůže nabýt jinak než zkušeností a zralostí. Muž je pro mne partner, se kterým se vzájemně inspirujeme a vyvíjíme. Navíc jsem hodně zaměřená na budoucnost, budovatelka vizí Sml16, u mne by to rozhodně nefungovalo.Sml80

  superkarma: 0 11.08.2010, 08:37:49
 25. avatar
  [6] tortora [*]

  ValinaK — #4 když jsem se seznámila s manželem tak mi bylo 34,jemu 25 pro jinou ženskou jsem ho nepřipravila,aspoň doufámSml30Sml30jsme spolu už 7 let(5 let manželé) a máme 2 děti,tak doufám,že nám to vydrží i dálSml32Sml24

  superkarma: 0 11.08.2010, 08:30:47
 26. avatar
  [5] wich [*]

  U sebe jsem konzervativní a tak nějak přirozeně vyžaduji, aby partner byl aspoň o rok starší, než já (+ o hodně vyšší, těžší atd. Sml30). Ten současný je. U druhých je to na nich, nikdy mi nepřišly páry s věkovým rozdílem zvláštní. Naopak, líbí se mi zajímavé páry, kdy je třeba žena vyšší apod. Sml67 Máme takový prá za kamarády a neumím si představit, že by jeden z nich měl jiného manžela/manželku.

  1. na komentář reaguje Esara Cacobes — #44
  superkarma: 0 11.08.2010, 08:26:51
 27. avatar
  [4] ValinaK [*]

  záleží na tom, v jakém životní období se najdou..... když je ženě 35 a "muži" 25, tak si žena musí uvědomit, že ho prostě "připraví" pro nějakou jinou ženu, až on sám vedle ní dospěje v muže..... ovšem věkový rozdíl třeba 50 - 40 by už mohl vydržet, dá se předpokládat, že už jsou oba dospělí a zkušení.....

  1. na komentář reaguje tortora — #6
  superkarma: 0 11.08.2010, 08:23:00
 28. avatar
  [3] femme [*]

  jsem pro mladého, mmt mám už několik let partnera mladšího o osm let Sml24 chlapy v mém věku každou chvíli někde píchne, tu mu rupne v koleni, tu v zádech, jsou většinou děsně pohodlní, nechce se jim jít do kina, nechce se jim šlapat po horách, chce se jim jen ležet u TV s lahváčem v ruce Sml31 Sml68 

  superkarma: 0 11.08.2010, 08:20:16
 29. avatar
  [2] maje [*]

  pokud se mají rádi, proč ne? neřeším věk, pohlaví,.. pokud to nikomu neubližuje a nikdo není ve vztahu z donucení, tak do toho nikomu nic neníSml24

  superkarma: 1 11.08.2010, 06:52:56
 30. avatar
  [1] 666Lilith [*]

  Fandím všem co se mají rádi, je jedno kolik mají let - hlavně že si rozumí. Sml67

  superkarma: 0 11.08.2010, 06:17:26

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme