Smažené pokrmy jsou u nás velmi oblíbené, nicméně ale obsahují jak velké množství tuku, jehož příjem je v naší populaci nadměrný, tak jsou také hůře stravitelné než pokrmy připravené jinými způsoby.

Philips Airfryer

Nová vzdušná fritéza Philips AirFryer s příkonem 1 425 W a objemem 2,2 l disponuje unikátní technologií Rapid Air, jejíž podstatou je kombinace roštu a rychle cirkulujícího horkého vzduchu. To umožňuje snadno připravit nejen celou řadu smažených pokrmů jako např. hranolky, krokety či smažený sýr, ale také křupavá kuřecí stehýnka, masové kuličky až po brownies nebo muffiny. Kromě snížení obsahu tuku ve  smažených pokrmech až o 80 % také vytváří daleko méně zápachu a velmi snadno se čistí.

Jelikož fritujete pouze vzduchem, vzniká mnohem méně výparů a zápachu než při běžném fritování, navíc fritéza je vybavena ještě integrovaným vzduchovým filtrem. Oddělovač potravin umožňuje fritování různých jídel najednou.

Součástí fritézy je také zabudovaný časovač na 30 minut se signálem „hotovo“ a automatickým vypnutím. Jednotlivé části lze mýt v myčce nádobí, praktický je i systém uložení napájecí šňůry. Součástí balení každého přístroje je brožurka obsahující zajímavé tipy a triky stejně jako inspirující recepty. A tady je jeden z nich.

Gratinované brambory (4 porce)

Doba přípravy: 10 minut + 15 minut  příprava ve Philips AirfryerPhilips Airfryer

400 g oloupaných salátových brambor

50 ml mléka

50 ml smetany

čerstvě mletý pepř

muškátový oříšek

40 g strouhaného sýru Gruyère nebo jiného polozralého sýru

malá, kulatá zapékací miska o průměru  zhruba 15 cm, lehce naolejovaná

1. Předehřejeme si Philips Airfryer na 180 °C. Nakrájíme brambory na tenké plátky.

2. V míse smícháme mléko a smetanu a dochutíme solí, pepřem a muškátovým oříškem. Plátky brambor postupně v této směsi namočíme a naskládáme do zapékací misky.

3. Zbytek „mléčné“ směsi nalijeme na brambory a po celé ploše je pokryjeme nastrouhaným sýrem.

4. Zapékací misku vložíme do fritovacího koše a fritézu zavřeme. Nastavíme časovač na 15-18 minut a pečeme dokud brambory nezískají zlatavou, křupavou kůrku.

5. Brambory můžeme ve čtvercích servírovat samotné nebo s rybou či pečení.

TIP: Polovinu brambor je také možné zaměnit za plátky cuket, mrkve a/nebo pastiňáku.

Speciální promo akce „Záruka vrácení peněz 90 dnů“

Philips Airfryer

Pokud si nejste nákupem úplně jisti, tak není důvod váhat, protože nyní máte šanci si výrobek bezplatně vyzkoušet. Společnost Philips pro všechny své zákazníky připravila speciální promo akci s názvem „Záruka vrácení peněz 90 dnů“, která probíhá od 1. 9. 2012 do 31. 1. 2013 po celé České republice. Pokud si tedy v tomto období zakoupíte ve vybraném obchodě novou fritézu Philips AirFryer HD9220 a ona nesplní vaše očekávání, stačí ji během 90 dnů od zakoupení zaslat spolu s originálem účtenky a s vyplněným kuponem z promo letáčku na uvedenou adresu. Výrobek musí být nepoškozený, v původním obalu, se všemi doplňky. Pokud splníte tyto základní podmínky, budou vám zaslány peníze zpět dle vašeho výběru buď poštovní poukázkou, nebo na bankovní účet.

Philips Airfryer

Více na www.philips.cz.

Reklama