Bulvár

Vzala jsem si ho pro peníze, na jeho přání!


Jitka neměla nic, jen spoustu dluhů z prvního manželství. Klausovi bylo 78 a jí 25. Chtěl, aby si ho vzala. Ona nechtěla být zlatokopkou. Vzal si ji kvůli svým penězům. Přál si jí je dát.

Poprvé se Jitka vdávala v devatenácti za svoji školní lásku. Co nestihl její manžel utratit za součástky k motorkám a alkohol, to „investoval“ do slečen. „Vzal si také spoustu půjček, které nesplácel." Snažila se to táhnout, ale spíš se propadala hlouběji. Půjčky jsem si vzala i já sama, na své jméno, abych mu dopomohla splácet ty jeho. Byla jsem hloupá,“ přiznává dnes již paní Richterová.

Z manželství nakonec doslova utekla.

 

Jen další zlatokopka?

 

„Klause jsem poznala na narozeninách mé sestry Ivety. Byl tam jako známý manžela její kamarádky,“ vypráví Jitka. „Povídala jsem si s ním celý večer. Jednou jsme si také spolu zatančili. Já sama jsem tehdy byla nejdál v Tatrách a on měl mnoho zážitků z mnoha zemí.“ Klaus byl starý pán, rodilý Němec, který se celý život zabýval profesionální fotografií a grafikou. Zcestoval a nafotil velkou část světa. Jeho život se odvíjel dobrodružně a akčně. Vydával kalendáře, alba, průvodce i bulletiny. Nikdy se neoženil a neměl žádné děti. Ani Jitka neměla děti. Naštěstí si je se svým prvním manželem nestihla pořídit.

Imponoval mi. Choval se jako gentleman, byl pozorný a neskutečně krásně se mluvil o ženách. Připadala jsem si vedle něho jako Popelka vedle krále,“ vzpomíná Jitka.

 

Jitku tehdy ani nenapadlo, že by mezi nimi mohlo něco být. Ani o to neusilovala, a ve chvíli, kdy souhlasila, že se ještě uvidí, ani netušila, jak je Klaus situovaný. Chodili na večeře, na výstavy, pozval ji do Německa, do Mexika, na Srí Lanku, a jí rychle došlo, že je bohatý muž.

 

Se svatbou přišel on

 

„Když mi řekl, abych si ho vzala, nesouhlasila jsem. Nemilovala jsem ho. Byl spíš jako táta a já byla v jeho přítomnosti šťastná. Cítila jsem se v bezpečí. Spíš jsem ho uctívala.

Jitka s Klausem ani intimně nežila. Nenapadlo ji to a on to po ní ani nežádal. „Řekla jsem mu tehdy, že si ho vážím, že ho obdivuji, ale že ho nemiluji, že si ho nedokážu představit jako manžela.“  

Klausovi  bylo jasné, že ona ho nemiluje, jenže v jeho případě tomu bylo jinak. Byla pro něho ztělesněním všeho, co nestihl. Ženské krásy, milenky, dcery. Její vděk za všechno, co pro ni dělal, a její obdiv, kterým ho zahrnovala, pro něho byly doslova omamnou kombinací.

„Řekla jsem mu, že nechci být tou, která si ho vezme pro prachy. On mi na to odpověděl, že právě to si přeje. Řekl mi, že za těch pár měsíců u mě našel všechno, co nenašel za léta po celém světě, a já brečela.

 

O 53 let mladší paní Richterová

 

Svatba proběhla v Mnichově a byli na ní hlavně Klausovi známí, spolupracovníci a obchodní partneři. Jediným zástupcem jeho rodiny byl Klausův bratr.

Z Jitčiny strany přijeli rodiče a kamarádka. Přestěhovala se s ním do Freisingu, do jeho domu. „Prožila jsem s ním krásné chvíle, ať mi to druzí věří, nebo ne. Byla jsem šťastná, říká Jitka. „Byl něžný, pozorný, zajímavý a nekonečně hodný. Těšilo mě, že i já mohu pro něho něco udělat.“ To něco byl jakýsi druh intimního života, který mezi nimi byl. „Nemělo to klasickou formu. Klaus byl již starý pán a byl trochu nemocný. Ale jeho dotek mi byl příjemný a on to měl rád. Někdy se jen díval, jak některé věci dělám sama. Bylo to to jediné, co jsem dokázala poskytnout já jemu. A ráda. Za to, co dal on mně, je to žalostně málo. Změnil můj život,“ hodnotí Jitka.

 

Nebyla víc než Dirne aus Prag

 

Klaus zemřel po pěti letech, letos v lednu. Havaroval v autě. Jitka se musela z Freisingu odstěhovat. „Nikdy mě tam nepřijali. Oni si ho tam považovali. Byl pro ně někdo. Bez něho jsem byla taková holá. Nechápali, že já si ho vážila stejně jako oni.

Krátce po pohřbu někdo přes noc napsal na zeď Klausova domu Dirne aus Prag. „Každý den to bylo něco jiného. Nenáviděli mě. Nezdravili. Křivdili mi, to si myslím. Němci jsou velmi tvrdí.“ Jitka se vrátila do Prahy jako bohatá vdova.

 

Nakonec jsem ho milovala

 

Tady také nepůsobí Jitka na některé lidi právě seriózně, ale není to malé město a navíc tu má přátele. „Chtěla jsem zůstat ve Freisingu. Ne pro ten dům. Ty si tu mohu koupit teď tři. Ale pro vzpomínky. Byl všude, ve všem, co bylo v tom  domě. Nechtěla jsem to opustit, protože nakonec jsem ho velmi milovala.“

 

Láska má skutečně mnoho podob.

   
16.05.2008 - Společnost - autor: Michaela Kudláčková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [65] danca79 [*]

  ja teda nevim co je tu k reseni...proste se stalo a nazdar, a Jitku teda rozhodne neodsuzuju, proc taky ????

  superkarma: 0 19.05.2008, 22:14:11
 2. avatar
  [64] shb [*]

  hmmm a co jako? vzala si ho pro prachy....to je výkon ale každýho věc....

  superkarma: 0 19.05.2008, 15:16:35

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [63] Kimmy [*]

  Evikus # 6: +11111 (to je lingo, ktore sa pouziva na jednej druhom diskusnom fore, kde chodim, a znaci to suhlas (cim viacej jednotiek, tim vacsi suhlas ))

  superkarma: 0 18.05.2008, 18:57:53
 2. [62] bruna [*]

  Jo a jeste neco k tematu: redaktor jednoho ruskyho casaku si chtel overit, co je pravdy na tom, ze Rusky jsou prodejne a vzaly by si pro mrsky peniz i certa samotneho . Zverejnil tedy v ruskym magazinu v casti "Seznameni" inzerat s nasledujim obsahem: Zamozny Nemec starsiho veku hleda pritelkyni a/nebo i budouci manzelku... a prilozil fotografii starika asi osmdesatileteho, kterou objevil na nejakem americkem webu. Dotycny starik byl znamy mnoha sexualnimi delikty a na uchyla fakt vypadal. Odezva byla dle ocekavani ohromna, prihlasila se spousta zen a divek ze zemi byvaleho Sovetskeho svazu. Do blahobytneho Nemecka se chtely odstehovat vsechny, jedna dokonce poslala svoji fotografii ve svatebnich satech a v priloze poslala i uctenku, aby nastavajici tyto nezbytne vydaje zaplatil.

  superkarma: 0 18.05.2008, 03:27:05
 3. [61] bruna [*]

  Hm, tak ja znam docela hodne holek, ktere starsi pany (tak sedesat a vys, pricemz slecnam bylo mezi 20 a 30) fakt milovaly a obdivovaly. A rozhodne nejen kvuli majetku... Takze verim, ze takovy pribeh se skutecne mohl stat, a uhajit se mezi Nemci? Oni to jaksi nejsou zadni lidozrouti, nijak uhajovat se clovek v Nemecku nemusi, ba naopak, vsem je takova vec "u prdele" a spis jeho kamosi jeste zavideli, jakou mladou slicnou kost zadrapl , zatimco oni maji sporive, nudne, kratkovlase valcovite Nemky

  superkarma: 0 18.05.2008, 03:10:29
 4. avatar
  [60] Lotka [*]

  átéčko: ty jí vidíš fakt až do žaludku, co?

  superkarma: 0 17.05.2008, 20:19:33
 5. avatar
  [59] Ťapina [*]

  átéčko: Hm, já si ale třeba dovedu představit, že bych měla ráda staříka. Jasně, že věděla, že s ním nebude moc dlouho, ale asi jí to i tak za to stálo - a teď nemyslím tu finanční stránku.

  superkarma: 0 17.05.2008, 14:16:30
 6. avatar
  [58] IRISS215 [*]

  někoho jen pro peníze bych si vzít nedokázala To radši chudého, ale z lásky. Abych si skutečně někoho vzala, tak ho musím milovat, musím mu věřit, spolehnout se na něj, ale vždy mne k němu musí něco poutat a přitahovat

  superkarma: 0 17.05.2008, 14:09:10
 7. avatar
  [57] átéčko [*]

  Vivian: Typy žen co na muži mají rády jen prachy a majetek. vezmou si starého pána a pak se to snaží ostatním vysvětlit, že ho fakt měla ráda...že jí nevadilo, že si to před ním dělala sama. Téměř 80 letého staříka si nikdo nebere na celý život. To "pokud nás smrt nerozdělí" tuhle ženu nezasáhlo tak, jako kdyby si vzala mladšího muže, čekala s ním třeba dítě....
  Tenhle typ žen myslím

  superkarma: 0 17.05.2008, 13:53:52
 8. [56] Rikina [*]

  tomáš: kdo píše osobní články na internet, by byl blázen, kdyby tam uváděl skutečná jména a další údaje.

  superkarma: 0 17.05.2008, 11:29:20
 9. avatar
  [55] Eva_CZ [*]

  tomáš: zajimave divci jmeno - a zkusila jsi blbej prohlizec, nebo spatny zadani

  superkarma: 0 16.05.2008, 23:38:20
 10. avatar
  [54] tomáš [*]

  ...tak mi to připadá jako vymyšlený příběh, i když se třeba mohl stát. Zkusila jsem vyhledávač, nějak se mi žádný Klaus Richter coby slovutný fotograf nebo grafik nevyloupnul, no nešť.Je obdivuhodné, že se mladá holka dokázala uhájit 5 let mezi Němci (dnes se mladí učí spíš anglicky) - navíc v odmítavém prostředí.Ale dokázala si vypořádat pro sebe dědictví, a to je asi to hlavní sdělení tohoto článku. Červená knihovna?

  superkarma: 0 16.05.2008, 21:57:29
 11. avatar
  [53] Meander [*]

  mindulinka: V některých případech musí jít slušnost stranou - ma hrubý pytel hrubá záplata

  superkarma: 0 16.05.2008, 17:47:47
 12. [52] mindulinka [*]

  Mně jednou tchán řekl, že jsem si muže vzala pro peníze. Sice nevím pro jaký (jsme zadlužený až na půdu). Muž je o rok starší a musím říct, že žádný ošklivec taky není, spíš naopak. Slušnost mi to nedovolila, ale měla jsem sto chutí mu vpálit, že jsem si ho vzala, protože je dost dobrý v posteli

  superkarma: 0 16.05.2008, 17:28:02
 13. avatar
  [51] Meander [*]

  Mánička: U přátel bych tu otázku očekávala, neb ti mě nemají rádi. Neptej se na důvod, nevím ho. Snad jen, že jsem v jejich očích zpovykaný snob, který jim kazí kamaráda a beztak je s ním jenom pro prachy Už po tom nepátrám. Nemám zapotřebí snažit se zavděčit všem
  Rodiče se pravděpodobně nezeptají, neb nejsou pitomí

  superkarma: 0 16.05.2008, 16:06:16
 14. avatar
  [50] Vivian [*]

  átéčko: JAKÉ typy?

  superkarma: 0 16.05.2008, 15:56:44
 15. avatar
  [49] Mánička [*]

  Meander: co to má Tvůj milý za přátele a rodinu?? Ani od jedněch bych otázku PROČ rozhodně nečekala a připadali by mi všichni padlí na hlavu, co jim je do toho

  superkarma: 0 16.05.2008, 15:50:50
 16. avatar
  [48] Juana [*]

  Sestřenice mojí matky si zase jako mladá holka vzala v roce 1969 jednoho Rakušana, aby si legalizovala pobyt. Bylo to domluveno přes jejího otce, onen pán byl asi o dvacet let starší, byl nějak trohu tělesně postižený a navíc nemohl mít děti, byl to nějaký vysoký státní úředník, takže chudý taky nebyl a ona po něm měla velice slušný vdovský důchod. Starala se o něj asi dvacet let, než zemřel. Přitom měli nakonec pěkné manželství, protože ona nebyla klasická emigrantka, ale provdala se do ciziny, tak mohla i s ním jezdit do Československa na návštěvy, takže to mohu posoudit - byl to hodný a milý člověk. Důvody pro manželství mohou být různé, nevím, proč to odsuzovat. Třeba takový domluvený vztah vydrží déle, než nějaké manželství uzavřené z vášnivé lásky.

  superkarma: 0 16.05.2008, 15:29:06
 17. avatar
  [47] gwen [*]

  Já bych si chlapa pro peníze vzala, ale musela bych mít jistotu, že mě po čase nevymění za mladší model.

  superkarma: 0 16.05.2008, 14:45:26
 18. avatar
  [46] ToraToraTora [*]

  vydělávat, omlouvám se

  superkarma: 0 16.05.2008, 13:42:03
 19. avatar
  [45] ToraToraTora [*]

  Znám několik případů, kdy se lidi vzali pro peníze: ona byla na prachy a potřebovala nadstandard, on uměl prachy vidělávat a dělalo mu radost, že je takovej chlapák, že uživí i takovou bezednou kasičku, jako je ta jeho drahá polovice. Klape jim to, alespoň si nepředstírají lásku. Na mínění lidí s..ou a je jim blaze

  superkarma: 0 16.05.2008, 13:28:24
 20. [44] FAXÍK [*]

  Lotka: já zůstala navždy chudší, peníze se mě nedrží

  superkarma: 0 16.05.2008, 13:12:01
 21. avatar
  [43] kareta [*]

  Meander: pravda, není to nejvhodnější téma k nedělnímu obědu

  superkarma: 0 16.05.2008, 13:05:27
 22. avatar
  [42] Meander [*]

  kareta: U nich se o takových věcech nemluví A přitom je to v podstatě přesně tak

  superkarma: 0 16.05.2008, 13:03:36
 23. avatar
  [41] kareta [*]

  Meander: já bych byla ráda, kdyby si jednou moje snacha chválila syna v sexu

  superkarma: 0 16.05.2008, 12:57:06
 24. avatar
  [40] tyrkys [*]

  Meander:

  superkarma: 0 16.05.2008, 12:55:06
 25. avatar
  [39] átéčko [*]

  Tak tyhle typy žen já nesnáším.

  superkarma: 0 16.05.2008, 12:42:52
 26. avatar
  [38] OlgaMarie [*]

  Meander: Mě jednou tak naštvala tchýně, že jsem jí řekla, že jsem si jejího syna vzala, protože to byl první chlap, který se mi v posteli líbil.

  superkarma: 0 16.05.2008, 12:08:30
 27. avatar
  [37] Meander [*]

  Manx: Pssst

  superkarma: 0 16.05.2008, 12:04:20
 28. avatar
  [35] Meander [*]

  Jestli se mě přátelé mého milého zeptají, proč si ho chci vzít, mám v úmyslu odpovědět, že pro peníze. Stejně si přesně tohle myslí Jeho rodičům ovšem hodlám říct, že kvůli sexu

  superkarma: 0 16.05.2008, 11:55:21
 29. avatar
  [34] OlgaMarie [*]

  Nyotaimori: P.S. Ale impotentní nebyl. Stěžovala si mně na něj nejedna zdravotní sestřička.

  superkarma: 0 16.05.2008, 11:41:59
 30. avatar
  [33] OlgaMarie [*]

  Nyotaimori: Táta žil v Praze-Žižkov. Ale už zemřel.

  superkarma: 0 16.05.2008, 11:40:00

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme