Jakub D. KočíZnám jen jednoho člověka, o kterém jsem si na sto procent jistý, že by nikdy v životě úplatek nevzal. Je to prostě rozený zásadovec... ale o tom dnes psát nechci.

Dnes mám pro vás dvě ankety, jedna přijde hned ze začátku tohoto krátkého článku a druhá na jeho konci. Je to taková hra...

NEČTĚTE DÁL, NEJDŘÍV HLASUJTE!

Tak a teď si představte, že stojíte doma za žehlicím prknem, do toho vyndáváte pračku, poklízíte, na plotně vám bublá večeře... Další všední den, ve kterém setsakramentsky nestíháte. Večer se složíte do postele a manžel, místo aby vás politoval a nechal klidně usnout na rameni, chce po vašem unaveném tělíčku akrobatické sexuální výkony. Ani se těm ranním vakům pod očima nedivíte.

Představte si také, že příjem vaší domácnosti summa summarum není dvakrát valný. On 15.000 čistého, vy 12.000 čistého. To máme roční příjem 324.000 korun, ať neškudlím, prémie vám to dorovnají na 350.000. Žádná sláva, ale vyžít se z toho dá. Máte dvě děti a nějak jste se naučili mít své příjmy a výdaje pod kontrolou, takže nic nedlužíte, ale ani nic nešetříte. Váš vysněný domek je v absolutním nedohlednu, na dovolenou jezdíte k rodičům na chatu, vlastní nemáte. Dovolenou v zahraničí si dovolit nemůžete. Taková je vaše situace.

Když tu se na vás obrátí štěstí - tedy, jak se to vezme... Jste prodavačka a všimnete si, že vám chybí část zboží. Není to nic markantního, jde jen o hmotnost u věci, která se prodává na kusy. Máte štěstí, že se znáte s dodavatelem, je to švagrův bratranec. A tak se ho zeptáte, jestli o tom ví. Jeho reakce vás překvapí, místo aby zapíral, pozve vás na další den na kafe do luxusní restaurace. Tam vám navrhne, abyste o tom pomlčela. Řekne, že se vám to určitě vyplatí a že to zůstane v rodině, ať si to necháte projít hlavou a nic neříkáte svým šéfům.

Máte z toho hlavu v pejru. Doma si všimnete, že vám hodil do kabelky obálku a v ní 100.000 s lístečkem, že se tahle suma desetkrát rozmnoží, když ho neprásknete. Jste v šoku - takové peníze a děti zrovna potřebují nové věci do školy! Kde vůbec k takovým penězům příbuzný přišel? Začnete počítat a zjistíte, že na těch troškách si ročně přivydělá nejméně tři miliony do vlastní kapsy...

Svěříte se manželovi? Vrátíte obálku? Prodiskutujete tuhle situaci? Milion není tak moc, domek si za něj asi nekoupíte, ale vyřešilo by vám to hodně, vždyť to jsou skoro tři roční příjmy celé vaší domácnosti! Hlavou se vám prostě honí všelijaké myšlenky... Navíc je váš potenciální miliondárce příbuzný, žádný grázl na pohled, ale evidentně ani svatoušek. Ví, kde bydlíte, ví, kam chodí děti do školy.

A teď hlasujte znovu...

Reklama