píše naše čtenářka s nickem Gerda. Když pracujete v kanceláři, kde je 17stupňů, neřešíte, jestli vám to sluší. Snažíte se být hlavně v teple a nabalíte se klidně jako pumpa

Dobrý den, zdravím všechny ženy otužilé i ženy zimomřivé, protože tohle téma je pro obě dvě skupiny! Myslím, že v mrazech pod 10 stupňů nepohrdne teplým oblečením ani nejzarytější odpůrkyně jégrovek:) Ono taky záleží pracovišti anebo na terénu, kde se kdo vyskytuje.

Pochybuju, že z krkonošské horské boudy vyjede dolů dívka s holými zády a jen tak, nalehko. Osobně si myslím, že když jde do tuhého, doslova, tak najednou přestane záležet na eleganci a módě, a člověk na sebe navleče všecko, co je právě k mání.

Nemusím chodit daleko a nemusí ani moc mrznout. Měla jsem pracoviště, kde bylo „teplo“ při 19 stupních. Pokud byl malér s topením - (které bylo proti zdravému rozumu v posledním patře budovy a teplo ke mně hledalo cestu dolů opravdu dlouho) - tak jsem pracovala i v krásných +15 - +17 st. C. K tomu sedavé zaměstnání u počítače.

Vydržte to v elegantní halence, sukni a lodičkách skoro 9 hodin bez drkotajících zubů! Takže paráda stranou: seděla jsem v tlustých zimních punčocháčích, dlouhých kalhotách, teplých botách s fuseklemi uvnitř, na klíně kožešinovou vestu č. 1 a přes sebe tu druhou. Občas jsem uvažovala o rukavicích.

Sice jsem byla nabalená jak pumpa, ale jestli mi to sluší, mi bylo fuk. Nejvíc mi záleželo na zdraví, nemoc se dnes hodně prodraží, takže kdybych je měla, vzala bych si kliďánko i ty bombarďáky. Košilka pod oblečením byla samozřejmá. Konečně, i Limonádový Joe přece skrz zuby utrousil „noci jsou zde chladné, to abych si vzal.....TEPLÉ PRÁDLO!!!“

Hřejivý pozdrav posílá Gerda

Milá Gerdo, tak to jsme se dnes vzácně shodly, tké jsem citovala „Limonádníka“

Text nebyl redakčně upraven

Co vy a spodní prádlo, milé ženy-in?

  • Možná si vzpomenete na doby, kdy jste odmítaly nosit teplé košilky, kdy jste ohrnovaly nos nad punčocháči a klidně ukazovaly holá bedra v bokovkách a krátkých bundičkách.
  • Jak je to dnes? Poučily jste se trochu? Nosíte v zimě jiné prádlo než v létě? Čím se přioblékáte?
  • Jste zimomřivá, nebo otužilá? Kterou část těla musíte mít bezpodmínečně v teple?
  • Chodíte i v zimě v tangách, nebo bez podprsenky?
  • Vítáte návrat spodního prádla, kterému se říká jednoduše „body“? Nosily jste ho rády, nebo jste dávaly přednost košilkám.

Napište nám. Na vaše příhody, rady, postřehy a diskuze se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

 

 

Reklama