Bulvár

Vzala bych si fotografie

Vzpomněla jsem si na dobu před pár lety, kdy byly v Čechách a na Moravě povodně. Sice bydlíme od řeky pár kilometrů, ale člověk nikdy neví, co si příroda umane.

Doporučovalo se mít připravené základní věci a jídlo na případnou evakuaci. Jsem poměrně dost citově založená a mám ke spoustě věcem v našem domě nějaký vztah. Je mi líto, když přijdu o věc, která ve mně vyvolává nějaké příjemné vzpomínky na místa nebo konkrétního člověka. Bylo by mi smutno opouštět domov.

Vždy jsem si říkala, že při jakékoli evakuaci bych s sebou rozhodně vzala fotografie, a že jich mám hodně. Jsou na nich i lidé, kteří už nežijí, nebo už s nimi nejsem v kontaktu. Mám je uložené v mysli, ale když si je prohlížím na fotkách, cítím je nějak blíž.

A na pustý ostrov bych si vzala svého manžela, abych nebyla sama. Samota je pro člověka snad to nejhorší, co ho může potkat.

Sarka


Děkujeme za krásný příspěvek.

Mě třeba k fotografiím citový vztah neváže, i když jich taky nemám málo - byla doba, kdy jsem na spoustě akcí sloužila jako fotograf, ještě s klasickým foťákem. Pořád si slibuju, že tyhle fotky někdy naskenuju, abych je měla elektronicky. Ale pořád se k tomu nemůžu dostat...

Nikdy nezapomenu, jak jsme při povodních pomáhli jedné staré paní vyklidit dům. Neplakala, když jsme vyhazovali drahé koberce, obrazy, oblečení... Ale když jsme vypáčili šuflíky od sekretáře, ve kterém byly fotky, rozbrečela se. A tak jsme se je pokusili usušit. A protože jeden z kamarádů studoval archivnictví a věděl, jak na to, u většiny se nám to povedlo...

Co byste v případě evakuace zachraňovaly Vy, ženy-in? Máte doma něco, k čemu Vás váže hluboký citový vztah? Něco, co byste nechtěla ztratit? Nebo pro Vás věci nic neznamenají a klidně si koupíte nové?

Podělte se s námi o své názory, vzpomínky a pocity na redakce@zena-in.cz!

   
23.01.2007 - Společnost - autor: Ivana Kuglerová

Komentáře:

 1. avatar
  [5] Suzanne [*]

  Já fotky moc neschraňuju, ale chápu to.

  superkarma: 0 23.01.2007, 15:18:59
 2. [4] Macek123 [*]

  doklady-udělají se nové. Peníze a šperky doma nemám. Oblečení jde koupit nové a nemám ke starému citovou vazbu. Zachraňovala bych fotky, videozáznamy dětí, léky které potřebuji, hygienické potřeby.....

  superkarma: 0 23.01.2007, 13:23:41
 3. avatar
  [3] Ireth [*]

  Taky by mi bylo moc líto fotek, vše lze nahradit, ale okamžiky zachycené na fotkách se už nikdy opakovat nebudou... A jak člověk stárne, tak i zapomíná a připomenout si ty okamžiky pomocí fotek je někdy k nezaplacení.

  superkarma: 0 23.01.2007, 13:19:41
 4. [2] FAXÍK [*]

  Samota je strašná,ale fotky nevím,jestli bych si na ně vůbec vzpoměla?

  superkarma: 0 23.01.2007, 11:17:08
 5. [1] Samík97 [*]

  Mám pro vás pochopení.Po smrti rodičů a před postupným vyklizením domu byla alba fotek první věcí,kterou jsem si odvezla.

  superkarma: 0 23.01.2007, 11:10:44

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme