Práce na mužské a ženské v naší rodině nedělíme. Děláme každý to, co umíme, a vzájemně si pomáháme.  Je to ale něco, co moji tchyni vždy šokuje.  Podle ní má žena být celý den doma, uklízet, vařit a starat se o rodinu... a muž má chodit do práce a starat se o zahradu. Nepřu se s ní, ona tak žije celý život a je spokojená. Co mě ale překvapilo, byl její názor na to, kdo má kupovat nový sporák. Podle ní je to úkol pro muže. Tak nevím, vždyť sporák je přece v kuchyni a vařit na něm bude ona.

Jitka

....

Mě tedy udivuje už ten samotný název tématu - pravomoci, přece nežijem v 19. století... dneska snad už tyhle věci nejsou rozděleny, auta řídí ženský i mužský, hřebík umí taky zatlouct oba, v předhánění se ve znalostech nejrůznějších bylinek a exotických koření a jejich směsí se pomalu předvádějí víc chlapi než ženský. Asi si už ani nedovedu nějaky to "tradiční" rozdělování "pravomocí" představit, hlavně by mě to teda nebavilo, to už by bylo i doma jak v práci.

Hezký den

gabinka-kopretinka

...

...a to mezi životními partnery? Tento výraz patří do světa úředníků a podnikatelů, ale rozhodně ne do domácnosti. Tam je to přece o vzájemné domluvě, úctě, ohleduplnosti k těm ostatním a hlavně lásce.
Manžel, který má správné předpoklady z domova, nikdy nenechá svoji ženu  aby kolem něho lítala, zatímco on čte noviny. Dobře vychované děti si samy všimnou, že je potřeba doma s něčím vypomoct. 
Takže si nemyslím, že domácnost je třeba "nalajnovat" - ten dělá to a ten zas tohle -  u nás stačilo a stačí jen požádat.
Je pravda, že s dítky v pubertě je situace poněkud složitější, ale nucené práce nic neřeší.
 
Ale hlavně kvůli nevysypaným odpadkům nebo včas nevyluxované podlaze si neznepříjemňujte společný život - nikdo nemůže vědět, jak dlouho potrvá.
Eva   

Podobně laděné příspěvky... doufám, že to jen tak neříkáte a doma pak perete, žehlíte, vytíráte, nakupujete a manžel jednou za měsíc zašroubuje žárovku :-). Hezký den!

Dnes si povídáme o vašich domácích pravomocích. Jak je máte doma rozdělené, kdo co může a nemůže. Co je u vás výhradně ženská práce a co výhradně mužská. Uvidíte, jak se budeme v názorech na rozdělení domácích prací a pravomocí lišit.

A odměna? Balzám na vlasy Asia Beauty od firmy Schwarzkopf. Možná právě váš příspěvek oceníme.
Soutěžte s námi! Pravidle najdete zde. Soutěž končí v 16:00. Sestavte přísloví a pak už jen klikněte na soutěžní stránku, vyplňte a držte si palce!!!


Jak je to u vás? Jak jste si rozdělili/nerozdělili domácí práce?

Co jsou mužské a co ženské práce?

Jaké jsou vaše pravomoci, když se zavřou dveře domova? Kdo rozhoduje o penězích, o výletě, kdo o jídle? Kdo má moc nad žaludky, kdo nad kulturou bydlení? Omezuje vás to, nebo to naprosto vyhovuje vašemu naturelu?

Kde je doma vaše pole a kde jeho?

A co přístup k dětem?
Kdo je doma ten zlý, co trestá, a ten, ke komu se chodí na mazlení a usmiřování? Za kým dítě jde, když něco moc chce?
Jak to měli vaši rodiče, prarodiče a praprarodiče? Máte jejich fotku?
Jak to chcete mít vy? Musely jste si některé pravomoci „vydupat“?
Kdy jste se kvůli pravomocím pohádali a proč?
Jak by to mělo být? 

redakce@zena-in.cz


 

Reklama