Milé maminky chceme vám představit další testovací akci. Hledáme 50 maminek, které získají Hami mléčnou kaši dle svého výběru pro své dítě. Kaše jsou dporučeny dětem od osmého měsíce. Vyzkoušejte tyto novinky i jako chutnou snídani. Budeme se těšit na vaše zkušenosti a na to, jak vašemu dítěti kaše chutnala. Více na www.klub-maminek.cz/cerealie

Z jakých kaší si můžete vybrat?

Hami mléčna kaše rýžová vanilková s ovocem a rýžovými křupinkami:

Hami

Hami mléčná kaše s oblíbenou vanilkovou příchutí je pro Vaše děťátko vydatnou snídaní nebo sytivou večeří, na které si pochutná a nabere tak energii pro celý den plný objevů. Je zdrojem obilnin, které dodávají díky komlpexním sacharidům dítěti zdravou energii. Díky rýžovým křupinkám představuje vhodnou konzistenci pro batolata. Pomáhá utvářet zdravé stravovací návyky od útlého věku a zavádět nové chutě obilnin či ovoce. A navíc je kaše bez přidaného cukru.*

*Obsahuje přirozeně se vyskytující cukry. Potravina pro zvláštní výživu. Další informace na obalech výrobku nebo na www.klub-maminek.cz.

Hami mléčna kaše celozrnná s banány křupinkami a corn-flakes

Hami

Hami mléčná kaše s banány křupinkami a corn-flakes představuje svým unikátním založením zdravou cereální snídani, na které si Vaše děťátko pochutná a nabere energii do začátku dne. Je kombinací vhodného kojeneckého mléka pro spokojené bříško a obilnin, které dodávají díky komplexním sacharidům dítěti zdravou energii. Rýžové křupinky a corn-flakes představují konzistenci vhodnou pro rozvoj žvýkaní batolat. A navíc je kaše je bez přidaného cukru.*

*Obsahuje přirozeně se vyskytující cukry. Potravina pro zvláštní výživu. Další informace na obalech výrobku nebo na www.klub-maminek.cz.

Každá maminka získá ještě navíc k vybrané kaši balíček se sušenkami Hami Keksíky pro děti.

 

HamiObilné křupavé sušenky Hami Keksíky jsou vyrobené ze 6 druhů obilovin a obsahují vápník, železo a vitamíny skupiny B. Pro svou lahodnou chuť jsou Hami Keksíky ideální na svačinku. Tvarem a velikostí jsou speciálně uzpůsobeny do malých dětských ručiček a v ústech se snadno rozpouští. Receptura odpovídá požadavkům České pediatrické společnosti. Obilný příkrm určený pro kojence a malé deti od ukonč. 6. měsíce.

Potravina pro zvláštní výživu. Další informace na obalech výrobku nebo na www.klub-maminek.cz.

Chcete se do testování zapojit? Pak se zapojte do naší soutěže! Vyberte si kaši dle svého přání a těšte se na balíček, který doputuje k vám a k vašemu dítěti. Zašleme vám následně elektronický dotazník, který budeme rádi, když vyplníte – jak jste byla s kaší spokojená, jak dítěti chutnala.

Soutěž spojenou s testováním najdete na této stránce

Redakční tip – Kaše a zdravá snídaně pro start do nového dne i pro malé dítě

Ne nadarmo se říká, že snídaně je hlavním zdrojem energie pro celý den, a proto bychom ji neměli vynechávat. Toto pravidlo platí u kojenců a batolat dvojnásob. Pravidelné snídání patří ke správným stravovacím návykům, které si člověk buduje právě už od raného dětství. Malé děti však často dostávají snídani zcela nevhodnou – snídají pečivo se sýrem, máslem, šunkou nebo sladké pečivo, jako jsou vánočky, koláče či sušenky. Takové snídaně, typické pro jídelníček dospělého, ale obsahují příliš mnoho soli, jednoduchých cukrů či nevhodných tuků. Z aktuální studie provedené na více než 800 českých dětech ve věku do tří let vyplývá, že dětský jídelníček je především přesolený. Zároveň mají děti ve stravě i nadmíru cukrů. Není se čemu divit, protože podle studie přijímají dvouleté děti 20 % energie ze sladkostí! To logicky vede k nadváze a obezitě. Navíc malým dětem chybí železo. „Zdravá dětská snídaně by měla obsahovat především komplexní sacharidy bez přidané soli či jednoduchých cukrů. Sacharidy z obilnin jsou ideálním zdrojem zdravé energie a výrazně mohou pokrýt zdroje cenných látek pro každý den,“ upozorňuje MUDr. Frühauf.

Obilné kaše jsou snadné na přípravu a určené přesně pro malé děti podle jejich věku. Právě věkové určení by mělo být základním vodítkem, jak kaše a cereálie vybírat. Není totiž vhodné podávat kojencům a batolatům sladké cereálie či kuličky plné cukru nebo celozrnné pečivo, které jejich trávicí trakt neumí ještě správně zpracovat. Na trhu je k dostání řada kojeneckých a batolecích obilných kaší a snídaňových cereálií, mezi kterými si každé dítě najde svého favorita, ať už se jedná o rýžové, krupicové či vícezrnné kaše s příchutí medu, vanilky nebo různých druhů ovoce. „Obilné kaše s věkovým určením jsou vhodnou potravinou s ohledem na výživovou hodnotu i surovinovou kvalitu. Jako potraviny určené kojencům a batolatům totiž podléhají přísným pravidlům pro bezpečnost potravin. V neposlední řadě rodiče vyberou díky věkovému určení kaši správné konzistence – pro kojence zcela jemné kaše, pro batolata hustější kaše s drobnými kousky,“ vysvětluje MUDr. Frühauf.

Více na www.klub-maminek.cz/cerealie

Více se o zdravé snídani dozvíte zde.

Vyzkoušejte si také interaktivní kvíz zde.

Reklama