V říjnu skončil unikátní projekt značky BeBe Dobré ráno „60 sekund, 30 dní, 1 výzva“, do kterého se zapojilo rekordních 14 732 nadšenců z Čech i ze Slovenska. Cílem projektu bylo motivovat a podpořit ženy, aby změnily svá rána a nastartovaly svůj den krátkou kardio rozcvičkou. Každý, kdo se zapojil a v období od srpna do poloviny října cvičil a snídal s BeBe Dobré ráno, měl šanci vyhrát spoustu hodnotných cen. Mnohem důležitější motivací než skvělé ceny však bylo nastartované ráno a úžasný pocit pro každého účastníka. Celkem dobrá motivace, co říkáte?

Nejtěžší bylo odhodlat se

Průzkum ranního chování a rituálů Češek, který realizovala značka BeBe Dobré ráno v červenci potvrdil, že pouze 6% žen ráno cvičí a to pouze s velkým sebezapřením. Hlavními výmluvami jsou lenost (51%), nedostatek času a 30% žen cvičení prostě nebaví. Průzkum potvrdil i to, že i když jsme se naučili snídat, stále ráno bojujeme s únavou a nedostatkem energie. Paradoxně, nikdy nás nenapadlo, že nejlepším lékem na ranní únavu je krátká ranní kardio rozcvička, kterou si dáme před snídaní. Proto značka BeBe Dobré ráno připravila unikátní program „60 sekund, 30 dní, 1 výzva“. BeBe výzvu přijalo neuvěřitelných 14 732 účastnic a nebyly to jen dámy! Zapojilo se také poměrně hodně mužů. Všichni však měli společné to, že se rozhodli zabojovat a skoncovat s ranní únavou prostřednictvím krátkých jedno až čtyřminutových kardio rozcviček. Myslíte, že takové krátké cvičení nestačí na změnu? Každý, kdo se zapojil, cvičil a snídal, je důkazem toho, že jedna jediná minuta ranní kardio rozcvičky stačí k tomu, abyste nastartovali své ráno a rozzářili svůj den.

BeBe

Podle výsledků všech cvičících, jich nejvíce odcvičilo 30 a více dní. Kdo se dostal přes tuto hranici, ten už také většinou pokračoval ve cvičení dál. Mnozí odcvičili i více než 60 dnů, což je důkazem toho, že si zvykli na každodenní ranní cvičící rituál. Pondělní rána jsou náročnější, po víkendovém pohodovém režimu se nám velmi cvičit nechtělo.

Podobně to bylo i přes víkendová rána, která patří lenošení v posteli a pozdnímu vstávání. V průběhu týdne se však účastníci rychle dostali do svého ranního rytmu a začínali den krátkým ranním kardio cvičením.

Dlouhodobá změna díky ranní rozcvičce

Silnou motivací účastníků programu byla podpora při rozhodnutí změnit svůj životní styl na zdravější – chtěli vyzkoušet něco nového, potřebovali poradit s tím jak cvičit a chyběl jim pohyb. Mnozí cvičili s cílem naučit se a vypěstovat si návyk na ranní cvičení. Hana, která odcvičila více než 30 dní, říká: „Chtěla jsem zkusit pravidelné cvičení jako součást nového životního stylu, chtěla jsem se to naučit“. Vladimíra je milovnicí sušenek BeBe Dobré ráno, proto se rozhodla zapojit i do cvičení – „Sušenky BeBe snídám už dlouho, tak jsem se rozhodla přijmout i Výzvu na pravidelné cvičení“. Vladimíra nakonec vydržela cvičit více než 30 dní a snídat s BeBe Dobré ráno.

Tip: Vyzkoušejte některý z našich receptů na vyvážené snídaně (tipy na celý měsíc najdete na: http://bebevyzva.cz/breakfasts/detail?id=31&page=11)

  Vyplatilo se vydržet!

Čím více rán účastníci odcvičili, tím více je to bavilo. Krátká kardio rozcvička nastartuje metabolismus a s vyváženými snídaněmi je to ideální začátek náročného dne. Výzva donutila i ty největší odpůrce snídaně alespoň zkusit po cvičení pravidelně a vyváženě snídat. Kromě dobrého pocitu z nastartovaného dne získali mnozí účastníci skvělé hodnotné ceny. Stačilo jen pravidelně ráno cvičit a snídat. Nejvíce motivující cenou bylo samozřejmě 20 iPadů, o které bojovali všichni, kteří odcvičili 30 rán.

„Když mají lidé podporu v podobě receptů na vyvážené snídaně na celý měsíc, plán cvičení a trošku odhodlání, jde to téměř samo. Velmi pozitivně hodnotíme to, že celá 1/3 uživatelů, kteří s námi začali cvičit, Výzvu i dokončili,“říká Lydie Miňová, Brand Manager značky BeBe Dobré ráno, která samozřejmě cvičila také.

A jak se změnily rána účastníků díky pravidelnému cvičení? Cvičící účastníci se shodli, že se cítí svěžejší, vitálnější a šťastnější. Díky jednoduchým snídaňovým tipům a receptům si dokonce zvykli pravidelně snídat. Mnozí oceňovali i to, že je ranní cvičení donutilo vstát z postele dříve a díky tomu byly jejich rána klidnější, protože měli vše pod kontrolou. Veronika, která odcvičila více než 30 dní, je nadšená: „Pro mě to znamenalo velký posun k lepšímu a nyní beru cvičení jako samozřejmost!“.

Pokud jste se zapojili a cvičili pro svá rána plná elánu, gratulujeme Vám. A pokud jste se nezapojily, stále máte šanci zažít pozitivní změnu. Všechna videa s kardio rozcvičkami, snídaňové tipy a rady nutricionistky a trenérky jsou stále dostupné na stránce http://www.bebevyzva.cz/sk. Tak neváhejte, cvičte, snídejte a rozzařte svá rána plná elánu!

Reklama