Magie

Vyzkoušeno: Konstelace - exploze emocí!

Nebude řeč o horoskopech, ale o nejmodernější metodě řešení lidských problémů a vyrovnávání osobnosti pomocí skupinové psychoterapie.

Tato alternativní metoda je určena všem, kteří si chtějí rozšířit své duchovní obzory a porozumět lépe sami sobě, naučit se řešit běžné životní problémy, něco ve svém životě změnit, dobře nastartovat pracovní kariéru, nebo třeba jen zhubnout. Rozhodně není určena pacientům s diagnózou psychických poruch či osobám pod vlivem léků.

A tak jsem se zvědavá a natěšená už podruhé vydala k Jaroslavě Váchalové, která mně při první návštěvě vyložila tarotové karty a nabídla účast na konstelacích.

fotka

Jarka se ve výkladu zaměřuje úzce na vaši osobnost, na to, kdo jste, na stav vaší duše - teď a tady. Jarka je totiž více psychologická terapeutka než kartářka. Pro klasický karetní výklad si budete muset zajít jinam.

Konstelace se konají přímo u ní doma, v prostorné obývací místnosti, kam se vejde pohodlně až 10 lidí.

Přišla jsem jako druhá. Na pohovce už seděla starší, na první pohled dobrosrdečná paní jménem Maruška, která přijela až z Hradce Králové. Posléze se objevily dvě dámy. Korpulentní asi 40letá Eliška, která přijela společně s mnohem mladší kamarádkou, Lorou, hezkou dívkou přírodního typu ze Západních Čech. Prý se občas zúčastňují i muži, ale tentokrát naši pětici doplnila pouze příjemná a atraktivní mladá Ruska Jelena.

Jarka nás rozesadila na pohovky podél zdí, takže mezi námi vznikl prostor, který měl být později využit jako improvizované jeviště našich psychoher (tak se podobné metodě říkávalo dříve) a který se nazývá „kruh“.

Po vzájemném představení jsme ztichly a netuším proč, ale přestože do místnosti svítilo odpolední sluníčko, chvíli jsem měla pocit, že jsem se ocitla na jakési seanci a že budeme vyvolávat duchy.

Terapeutka se postupně ptala všech přítomných, jaký chtějí dnes řešit problém a jak se cítí. Poté, kdo začne.

První se přihlásila Eliška. Prý je jí pořád smutno, pláče a taky se jí nedaří zhubnout. Příčinou bude asi nedávno úmrtí maminky (ale to jsem se jen dohadovala). Eliška si zvolila z našeho kruhu svého zástupce, tedy člověka, nejblíže sdílejícího její energii. Stala se jí Lora. Poté měla najít osobu, která bude představovat „smutek“. Vybrala si mě (třeba proto, že jsem si ten den oblékla černý top, ale možná ze mě smutek cítila, co já vím... ). Eliška sama nás rozestavěla v kruhu.

A pak to začalo. Měli jsme se volně pohybovat, tak, jak to cítíme, a reagovat na sebe. Já mlčela a Lora ke mně mluvila jakoby hlasem někoho jiného, jinak než předtím... zvláštně. Její oči získaly úplně jiný výraz. Jarka „scénku“ zastavila a zeptala se nás, jak se cítíme. Já jsem necítila vůbec nic, absolutní prázdno, nevzkřísila jsem v sobě jedinou myšlenku - prostě nic. Hlavou mi proběhlo, že tohle je asi ten ideální stav, který mám mít při cvičení jógy.

Jarka požádala Marušku, ať si lehne do kruhu na zem. „Tohle je tvoje matka,“ řekla Loře.

Poté nastalo něco neuvěřitelného, z čeho jsem byla až zděšena a na chvíli měla pocit, že jsem se ocitla při herecké zkoušce nějakého divadla, kde právě probíhá velmi smutná a dojemná scéna.

Maruška ležící na zemi začala plakat, hlasitě vzlykat. Lora a já jsme byly vyzvány, abychom k ní poklekly a uchopily se za ruce. Lora začala také plakat a Marušku objímat. Vzájemně se utěšovaly, mluvily spolu a objímaly. Já cítila jen zděšení a dojetí, ale jejich příběh se mě vůbec netýkal. Posléze došlo ke smíření se situací a „svoji“ roli na pokyn Jarky si přezvala sama Eliška, poklekla a uchopila nás obě opět za ruce. I ona plakala, ale už smířena s realitou úmrtí své matky.

Když konstelace skončila, usmívala se a zdála se velmi klidná.

Další na řadě byla Lora, která řešila dilema, zda být, či nebýt se svým manželem, a podobný problém měla i Jelena. Stavění konstelací probíhalo podobně. Jarka vysvětlovala, kde je problém, a k mému překvapení vyústily obě konstelační „hry“ nikoliv k doporučení rozchodu, ale lepšímu pochopení partnera a nutnost změny přístupu obou žen.

Nejstarší z nás, Maruška, řešila výhradně svého manžela. Je na ni „ošklivý“, utrhuje se... prý se snad na stará kolena rozvede! Já představovala jejího manžela a dělala a říkala jsem opravdu jen to, co mě instinktivně napadalo. Přesto ve mně záhadně Maruška svého muže viděla. Nechápala jsem... Jarka Marušce vysvětlila, že její problém spočívá ve skutečnosti, že se chová pořád jako dítě. Manžel zastupuje její matku: poslouchá jej, ale trucuje a odsekává mu. Musí se naučit prosadit si své potřeby a dospět.

Opravdu velmi, velmi zvláštní věci se děly. Ačkoliv jsem leccos podobného v mládí absolvovala v Lobči, kde probíhala na tehdejší dobu velmi odvážná metoda skupinové psychoterapie, stejně jsem se cítila dost šokována a večer špatně usínala (a ještě hůř spala).

To je normální, Jarka vysvětlila, že po přímém osobním postavení konstelace může dojít k lehčímu průběhu například chřipky, či podobné nemoci. Probíhá tak zřejmě jakási očista.

Popsala jsem vám podrobněji jen tu první, nejdramatičtější konstelační scénku. Možná mě čekají další, ještě mnohem silnější zážitky, nevím. Tahle metoda mě velmi zajímá a hodlám se nedělních odpolední, která v současnosti probíhají jednou měsíčně a trvají asi 4 až 5 hodin, podle počtu zájemců, pravidelně zúčastňovat.

Jarka mě totiž ujistila, že by mi metoda mohla pomoci s nespavostí a strachem z psychosomatických chorob. A už to je pádný důvod, proč tyhle skupiny navštěvovat. Rozhodně metoda, která vás v žádném případě neuvrhne do závislosti na lécích, jako ta klasická, psychiatry hojně využívaná.

Když jsem se ptala, jak je možné, že tři ze čtyř žen se skutečně vtělovaly očividně do někoho jiného přímo na povel a cítily se jako jiná osoba, vysvětlila mi, že někteří už jsou už na konstelacích opakovaně, někteří lidé jsou ale výjimečně vnímaví, a proto tak skvěle „naciťují“. Hm... zajímavé, tak to jsem na sebe zvědavá (herecký talent mi tady není k ničemu).

Pokud bych kromě zlepšení zdraví dokázala ještě vyřešit věci a lidi okolo sebe, vč. správného nasměrování kariéry, považovala bych metodu za malý zázrak. Znám totiž ženu, od které jsem si kontakt na Jarku vyžádala, které konstelace převrátily život jak osobní, tak i pracovní v pozitivním slova smyslu úplně na ruby.

Příště si přečtete rozhovor s terapeutkou Jaroslavou Váchalovou, jejíž životní příběh v některých bodech připomíná nápadně i můj, a to nejen proto, že žije, stejně jako já, s partnerem o 20 let mladším.

A jestli si chcete, stejně jako já, konstelace rovnou vyzkoušet, či se jen blíže informovat, neváhejte a ozvěte se mi - ráda vás doporučím!

Související články:

   
02.10.2013 - Magie - autor: Zuzana Anai Hainallová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [40] Suzanne [*]

  Sml30Sml30Sml30Sml30Sml30Sml30Sml30Sml30Sml30

  DěkujuSml30 děkuju mocSml30Sml30Sml30

  superkarma: 0 08.10.2013, 23:45:23
 2. avatar
  [39] Maximo [*]

  Milá Kikino,tady někdo asi zamrzl v čase i v citech. Už je na čase vyplivnout stokrát přežvýkanou kůži z úst našich indiánských babiček a přenést se do 21 století, navíc v období Vodnáře, kdy končí éra individualistů a začíná doba spolupráce. Byly časy, kdy naši předkové museli skutečně potlačit svoje emoce a obrnit se vůči citům ze strachu o svůj život a životysvých dětí. Ale bohudík toto velmi těžké období už je dávno pryč (leda, že by jste paní Kikino  byla nedoceněný válečný veterán s posttraumatickým syndromem z války, váš strach by tomu tak odpovídal...Žádné Maximo, ani nikdo jiný z anonymních pisatelů není lékem na vaši hluboce ukrytou samotu a prázdnotu.To, co marně hledáte ve svých nekonečných diskuzích, tady nenajdete. Zkuste se zamyslet nad všemi odvážnými lidmi, kteří už nechtějí dostávat od života neustále "přes kokos" různými zradami a zklamáním...Oni mají odvahu podívat se na své slabosti a nezpracované emoce ,které se mohou skrývat třeba pod zlobou, vztekem, smutkem atd. Většinou se pod tím bývá strach z nedostatku, který se ale nedá ignorovat donekonečna, jednou vás stejně dožene. A odsuzovat tyto lidi za to, že chtějí řešit svoje problémy, aby našli klid a mír na duši, pocit spokojenosti, lásky a štěstí, oproti materiálnímu soutěžení, honbou za slávou a uznáním je přinejmenším ubohé...Pozornost a lásku k sobě si musí každý objevit sám. Chválabohu, že žijeme v tomto osvíceném novém věku s  nepřebernými možnostmi poznávání. Díky dostupnosti kvalitní duchovníi literatury, přednášek, kurzů a terapií máme velkou šanci vyřešit problémy, táhnoucí se naším pokolením a nepřenášet staré křivdy na naše děti a vnuky. Ale to už zabíháme moc daleko.Chápu, že pro některé anonymní pisatele je toto španělská vesnice, obzvláště pro ty, kteří jsou toho názoru, že potlačení svých slabostí je životní výhrou. Pochopením toho, že se nemusí pořád točit v bludném kruhu a opakovat stále stejné chybující vzorce chování , je už na někoho asi opravdu moc...,a už to není zřejmě ani téma tohoto článku.Sml80

  superkarma: 0 05.10.2013, 15:31:26
 3. [38] Rikina [*]

  Anette8 — #37 Ach jo. Tak jsem se zase spletla. Myslela jsem že Maximo bude inteligentní diskutér, když umí napsat souvětí. A ono si to ani nepamatuje nick, který použilo, smutná věc. Sml80

  superkarma: 0 04.10.2013, 18:13:10
 4. avatar
  [37] Anette8 [*]

  Jestliže dotyčná považuje svůj život jako boj, dnešní svět a její prostor se jí jeví jako nebezpečný,tak se lidé,kteří se jí snažíte otevřít oči,pokoušíte marně. Na to už nestačí vámi dobře míněné rady. Se svým vnitřním bojem a hroší kůží, pod kterou se schovává, si jistojistě poradí ve svém životě sama. Přece existuje zákon rezonance. Vždyť přes kritiku ostatních, kteří se rozhodnou dát vale životním krizím a uzdravit svoji duši to jde také, né?Sml32

  A ještě ve stručnosti k propíranému článku: proč se asi pod každým autentickým příběhem zobrazují osoby i jména změměná? Obzvláště tam,kde se pracuje s citlivými informacemi? A proč by nemohla paní redaktorka být součástí této terapie? A nakonec proč by šlo 5 dospělých svéprávných žen odhalovat své nitro a nechávat si pomoci od někoho,koho by vůbec neznaly a o kom by si nic nezjistily? A nezdá se vám už těch proč trochu příliž? Ale na všechny otázky má jistě odpověď paní dotyčná...Sml31 

  1. na komentář reaguje Rikina — #38
  superkarma: 0 04.10.2013, 17:37:15
 5. [36] Rikina [*]

  Mickey Mouse — #34 BTW mi klidně dál tykej, ne? Hovořím jen za sebe, no a že to do značné míry nechápu, v tom máš asi pravdu. Holt jsem primitivní. A zoufalec, viz Maximo.

  superkarma: 0 04.10.2013, 15:17:22
 6. [35] Rikina [*]

  Mickey Mouse — #34 Hmm, bezpečným způsobem na vhodném místě a ve vhodné chvíli  - v přítomnosti novinářky? Sml80 Jestlipak ty dámy vůbec věděly, že se tu o nich bude psát a debatovat? Projevení emocí je jistě v pořádku, ale je třeba zvažovat, kde a před kým. Protože projevením emocí ukazujeme zároveň svoje slabiny. Člověk by měl umět svoje emoce ovládat, ne nechat sebou cloumat, jak ho to momentálně popadne. Ne nadarmo se indiánské kmeny učily již od dětství sebeovládání - potřebovaly to k přežití. Svět se od té doby nestal místem více bezpečným. Nemyslím si, že je vhodné a bezpečné přijít někam mezi několik neznámých lidí, a začít jim říkat o svých problémech. Z toho, co bylo výše napsáno, jsem nabyla dojmu, že ty dámy mají skutečně problémy, a že by to neměly podceňovat a svěřovat se zrovna nějaké kartářce. Ale je to zajisté jejich věc, a nijak jim nebudu bránit v tomto konání. Co si o tom myslím, je zase moje věc, a kdyby tu ten článek nebyl, nebudu o tom debatovat, takhle jsem si myslela, že právě diskuze o předmětném setkání je účelem, proč tu článek je. No, asi to chápu špatně a mělo se bouřlivě souhlasit. Sml57 Strach z projevování emocí - ano, to přijde se zkušenostmi. Když člověk párkrát "dostane přes kokos", začne si rozmýšlet, co, kde a komu řekne, aby toto riziko bylo menší. Děti jsou bezelstné a upřímné, dokud nejsou poučeny mnoha zkušenostmi, že občas je dobré si ponechat některé věci pro sebe a neříkat každému všechno. Asi bych to ani nenazvala strachem. Spíše bezpečnostní opatření. Fakt, že má člověk na dveřích zámek, taky nutně neznamená, že se bojí. Jen si prostě ochraňuje to svoje. Sml80

  superkarma: 0 04.10.2013, 15:05:28
 7. avatar
  [34] Mickey Mouse [*]

  Rikina — #29 Opět. Zbytečné hodnocení chování, které nechápete. Neznáte vůbec situaci ani skutečné motivy jednajících. Takhle příkré odsouzení jen na základě toho, že přítomné prožily nějaké emoce, je prostě primitivní.

  Je opravdu prožívání emocí - bezpečným způsobem na vhodném místě a ve vhodné chvíli - takovým nepřijatelným zločinem? Není naopak strach z projevování emocí známkou vlastních problémů?

  1. na komentář reaguje Rikina — #35
  2. na komentář reaguje Rikina — #36
  superkarma: 0 04.10.2013, 13:41:59
 8. [33] Rikina [*]

  Maximo — #32  Touché. 

  Tak dobrou noc...

  superkarma: 0 03.10.2013, 23:55:35
 9. avatar
  [32] Maximo [*]

  Milá Kikino. Musím vám dát za pravdu, že tento článek jsem objevil čirou náhodou. Samozřejmě, že mě zajímají i jiná témata adekvátní mému založení. Ale pokud tady budou takoví lidé, které můj minimální zájem tolik potěší, tak věnovaná pozornost pouhým třem komentářům, opravdu stála za to. Není větší věci než pomoci zoufalému člověku a sdílet s ním jeho trápeníSml79Také já vám děkuji, že jste mi pomohla k dobrému skutku. Dnes se mi bude obzvláště dobře usínat.....Sml49    

  1. na komentář reaguje Rikina — #33
  superkarma: 0 03.10.2013, 23:43:41
 10. [31] Rikina [*]

  Maximo — #30 Sml22  i vy jste mě potěšilo, milé Maximo. Máte tu dosud jen tři komentáře, a vypadá to, že všechny kvůli mně? Tolik energie, jistě hodné vynaložení na lepší věci, mi jen tak někdo nevěnoval. Děkuji. A zkuste si tady přečíst i něco jiného, tenhle server je obsáhlý a mnohobarevný, jistě tady najdete i komentáře bližší vašemu vkusu, a jiné přispěvatele, s nimiž budete sdílet názorovou platformu. Přeji vám příjemnou zábavu na těchto stránkách. Sml16

  superkarma: 0 03.10.2013, 23:08:10

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [30] Maximo [*]

  Milá Kikino. NO SLÁVA ! Velmi mě potěšilo, že vás tento článeček donutil se nad sebou zamyslet a přiznat si, že máte vážný problém. Skvělý začátek!Sml53 Je vidět, že vás toto téma opět oslovilo a donutilo reagovat. Nehledě na nové, staré nebo alternativní metody bych použil osvědčené přísloví :Potrefená huse se vždycky ozve.Sml22

  1. na komentář reaguje Rikina — #31
  superkarma: 0 03.10.2013, 22:53:18
 2. [29] Rikina [*]

  monkee — #27 myslím, že jsem tomu už věnovala o mnoho více času, než si ten článeček zasluhoval. Sml80 Já to beru spíš jako takovou zábavnou perličku, a tím spíš, že je to v rubrice magie. Nikdy by mě nenapadlo takto řešit skutečně vážné problémy, s kterými si sama neporadím. Možná tato metoda, provedena někým fundovaným, a rozumně vedená, může pomáhat. Ale to není to, o čem je ten článek. Docela bych ráda věřila, že je psán s velkou nadsázkou a přibarvením, protože to mi přijde přijatelnější, než že se pět dospělých ženských chová popsaným způsobem. Sml80

  1. na komentář reaguje Mickey Mouse — #34
  superkarma: 1 03.10.2013, 21:44:04
 3. [28] Rikina [*]

  Maximo — #26  Sml52 milé Maximo, dejte si vlažnou heřmánkovou koupel. Říká se, že je to prospěšné. Sml79

  superkarma: 1 03.10.2013, 21:35:40
 4. avatar
  [27] monkee [*]

  Rikina — #25 Máš hodně zúžené vidění světa. Aspoň mně to tak připadá, promiň. Neřekla jsem, že dědictví po předcích zmizí, zkus si ten koment přečíst ještě jednou. Víc už snad říkat netřeba. Byť obě Češky, mluvíme různými jazyky.

  1. na komentář reaguje Rikina — #29
  superkarma: 2 03.10.2013, 21:16:58
 5. avatar
  [26] Maximo [*]

  Milá Kikino je vidět, že dokážete opravdu velmi ostře hájit jakýkoliv svůj názor. Sml31  Jen některé jsou velmi zvláštní. Vpodstatě jste uznala, že by tato metoda mohla někomu pomoci, ale naproti tomu tvrdíte že určitě nepomohla lidem v tomto článku?? S jakou jistotou můžete něco takového napsat, když jste se ničeho podobného nikdy nezúčastnila? Nevím proč, ale přijde mi to, jako velmi zvláštní chování .Tolik zájmu právě o tuto diskuzi, kde se řeší emoce a vztahy? Soudit lidi o kterých se zde píše a kteří řeší rodinné problémy, byť jsou to osoby, které vůbec neznáte, mi přijde dost nevhodné. Podle počtu vašich většinou negativních komentářů a to nejen v této diskuzi, vyplývá, že máte sama, nějaký větší osobní, odhaduji spíš rodinný problém. Zřejmě je to něco, co v sobě už dlouho nosíte a vůbec to nevidíte. Bohužel své bolesti řešíte právě zde,kde jste našla vhodný prostor na řešení svých negativních nálad. Jediný rozdíl mezi vámi a těmito lidmi je, že oni mají opravdovou odvahu si své problémy přiznat a hledají řešení. Možná by jste měla opustit svou ulitu a trochu se rozhlédnout kolem sebe. Někdy se zkusit zamyslet nad tím, proč se takto chováte, podívat se do sebe hlouběji než kdykoliv předtím.(Zřejmě je to vaší výchovou, to má mimo jiné určitou návaznost na diskuzi o předcích) bez urážky. Raději milá paní zkuste vyhledat nějakou?... odbornou pomoc dokud není úplně pozdě..Přeji mnoho štěstí....Sml59

  1. na komentář reaguje Rikina — #28
  superkarma: 0 03.10.2013, 20:34:25
 6. [25] Rikina [*]

  monkee — #21 ano, chování předků člověka částečně ovlivní, neb v tom vyrůstá. Táhne se to generacemi. A pak stačí jeden terapeut a divadýlko výše popsané, aby tohle všechno "dědictví" po předcích zmizelo a hodnoty se převrátily? To asi těžko. Vzorce ukládané desetiletí člověk nezmění, maximálně si na chvíli uvědomí, že věci mohou vypadat i jinak. Což mu může v něčem pomoct. Ale podstatu toho, v čem žije, co vstřebával dnes a denně z okolí a prostředí, to má v sobě uloženo velmi hluboko. Upřímně, ani bych to měnit nechtěla. Proč se vzdávat části své osobnosti? Problémy máme všichni. Jedny vyřešíme, jiné přijdou. Většina lidí si dokáže poorat život úplně samostatně, bez ohledu na konání předků o generaci dříve. Dá se to sice na ně pohodlně svést, že kdyby předků nebylo, mohla bych být šťastná, ale to je jen iluze. Sml57 A jak už jsem psala, můj názor se týká hlavně a především tohoto popsaného případu, a dle tohoto článku prostě nemohu uvěřit, že něco takového by mohlo být komukoli užitečné.

  1. na komentář reaguje monkee — #27
  superkarma: 1 03.10.2013, 14:12:12
 7. [24] Rikina [*]

  Mickey Mouse — #23 Vyjádřila jsem se pouze k tomuto článku. K tomu, co je v něm zcela konkrétně popsáno, a to mi připadá příšerné a dobrovolně bych to absolvovat nešla. Toť vše. Sml80 Samozřejmě je možné, že jiné konstelace, s jinými lidmi, vypadají jinak, a nevylučuji ani to, že se to někomu i líbí, nebo že to někomu pomohlo. To je jistě možné. Ale to zde popsáno není. Sml80

  superkarma: 0 03.10.2013, 13:56:27
 8. avatar
  [23] Mickey Mouse [*]

  Rikina — #19 Myslím, že soudit něco bez znalosti věci není dobře. Děláte si tady z jednoho (nebo dvou) článků strašně ukvapené závěry o tom, jací lidé tam chodí, jak to probíhá, kdo a jak sezení vede.

  Překvapivě např. není vůbec nutné odhalovat nějaké osobní informace. Stačí totiž jen popsat vzájemné chování postav (jako režisér) a pak je nechat jednat podle toho. Dokonce se zakazuje mluvit o nějaké vnitřní motivaci jednotlivých postav. Čili je autor popisuje stejně, jako by popisoval chování cizích lidí. Ani řešený problém se nepopisuje nijak detailně. Často stačí jen jedna dvě věty, něco jako "bojím se jezdit vlakem, vadí mi ten hluk" nebo "s manželem se neumím dohodnout na výchově dítěte, vyčítá mi nedůslednost".

  Lidé, kteří na tyto konstelace přijdou, jsou stejní jako v běžném životě. Několik hysterických nebo přecitlivělých jedinců, ale většina racionálních až skeptických. Představa "duchařské" seance je úplně nesprávná.

  Doporučuji se na konstelace podívat. Pokud nechcete, nemusíte řešit svůj problém (možná žádný nemáte?) ani pomáhat ostatním řešit jejich problém.

  1. na komentář reaguje Rikina — #24
  superkarma: 3 03.10.2013, 09:29:56
 9. avatar
  [22] monkee [*]

  Rikina — #19 A k erudici terapeuta: leckdy takový "pouťový" vykladač karet je lepší psycholog než vystudovaný neuměl, který šel na školu proto, že ji vystudovali jeho rodiče (v lékařských rodinách relativně častý jev). I já, ač od přírody technik (a svými zájmy napůl kluk), jsem od dětství dokázala rozkrývat ve svém okolí různé utajované myšlenky i vztahy. Je to o pozorování a vcítění. V životě bych toho nezneužila. Vštěpeno životními postoji mých předků?Sml16

  superkarma: 2 03.10.2013, 08:25:09
 10. avatar
  [21] monkee [*]

  Rikina — #19 gerda — #20 Každá máme jiný životní příběh a jiné zkušenosti. Ale jen proto bych šmahem věci, kterým nerozumím, neodsuzovala. Nepřeju nikomu, aby se mu životní situace natolik změnila a zkomplikovala, že by potom tuto metodu (nebo nějakou podobně účinnou) opravdu potřeboval.

  Rikino, chování tvých předků tě ovlivňuje prostřednictvím chování tvých rodičů, prarodičů, tet a strýců. I oni modelovali své chování na základě postojů svých předků. Pokud oni neměli problém, i ty můžeš být ok. Leč každý to štěstí nemá. A jak je známo, vztahy se mohou podepisovat i na zdraví.

  1. na komentář reaguje Rikina — #25
  superkarma: 1 03.10.2013, 08:13:49
 11. avatar
  [20] gerda [*]

  monkee — #18 nemám ráda podobné metody a jsem taková, že bych sezení podvědomě kazila. Asi to není pro každého, jsem prostě přízemní realistka, na nějaké magické zásahy z minulosti zkrátka nevěřím. Kdybych u psychiatra uviděla tarotové karty, otočím se na patě a vymluvím na nemocné dítěSml52 Rikina je větší tvrďák než já - soudíc podle příspěvků - ale v tomto jsem s ní zajedno.Sml67

  1. na komentář reaguje monkee — #21
  superkarma: 2 03.10.2013, 06:56:43
 12. [19] Rikina [*]

  monkee — #18 když já nikdy neměla pocit, že mě nějak ovlivňuje chování mých předků v době, kdy jsem ještě ani nebyla na světě. Sml80 To byla jejich věc, a případně jejich problém. Mám svých starostí dost, ještě se budu zabývat předky... proč? No a terapeut - pokud je to lékař - je vázán dodržením lékařského tajemství, ale ostatní účastníci takovéto seance nikoli. Co jim zabrání zneužít informací, které takto mohou získat? Vůbec nic. No a pokud je "terapeut" dáma vykládající tarot, jako v tomto případě, tak to už je vůbec spíš pouťová atrakce, než cokoli jiného. Sml80

  1. na komentář reaguje monkee — #21
  2. na komentář reaguje monkee — #22
  3. na komentář reaguje Mickey Mouse — #23
  superkarma: 1 03.10.2013, 02:22:27
 13. avatar
  [18] monkee [*]

  Rikina — #14 Neodhaluješ své ledví. Všichni se chovají tak, jak jim v ten okamžik velí rozum a emoce, jejich pozici (vztahovou) jim zběžně vysvětlí terapeut. Mluvila jsem s mužem, který dostal roli mého otce a on sám byl (po skončení) v šoku, co to s ním dělalo. SAMOZŘEJMĚ, že mého otce neznal.

  A účastníci nebyli na hraně zhroucení se, cítili jen, že potřebují vyřešit problém, často generační, který vznikl daleko dřív, třeba i před jejich narozením.

  Díky pohledu zvenku můžeš pochopit chování svých předků, které leckdy zasahuje i vnoučata či pravnoučata, a opravit svůj postoj (vyrovnat se s fakty).

  1. na komentář reaguje Rikina — #19
  2. na komentář reaguje gerda — #20
  superkarma: 2 03.10.2013, 00:37:47
 14. avatar
  [17] Maximo [*]

  Dobrý den,bohužel musím reagovat na některá chytrá moudra.Udivuje mě,že i v této době může mít někdo na nové formy terapií tak zastaralé názory.Sedět každý den po práci zatrpkle doma a mít jedinou radost z toho,že odradím lidi kteří hledají pomoc na své problémy od toho,čemu vůbec nerozumím a sám se toho bojím,je zřejmě uspokojující pocit.Pro vás mám dobrou radu:žijte si dál s vašimi předsudky a klidně si deně dejte dva až tři lexauriny.Vaše tělo a mozek bude jistě mlaskat blahem hlavně v důchodovém věku,pokud se toho ve zdraví  dožijeteSml79.Život je příliš krátký na to,aby člověk,který má osobní problémy nevyužil všech dostupných,třeba i alternativních metod,než se pouze cpát chemií a tupě ohlušovat.No nic,dám si strouhanou mrkev a jdu spát .........Sml6

  superkarma: 0 02.10.2013, 23:22:26
 15. avatar
  [16] Suzanne [*]

  Rikina — #15 Já znám zas holku, co šla za psychologem a on ji rozebral tak, že se totálně zhroutila a došla si k psychiatrovi pro prášky Sml57

  Což taky není dobré doporučení Sml30 Padneš-li na blba či na divoký experiment (každý do toho počítá něco jiného), je každá rada drahá.

  superkarma: 1 02.10.2013, 19:00:55
 16. [15] Rikina [*]

  O podobném sezení, ovšem nikoli u kartářky, mi vyprávěla kamarádka, která byla delší čas nezaměstnaná, a tato terapie jí byla doporučena. Po absolvování jedné jediné takové schůzky upadla do takové deprese, že šla zcela dobrovolně k psychiatrovi a půl roku pak brala prášky, než se z toho vyhrabala. Sml80 Což tedy není dobré doporučení. Svého duševního zdraví si příliš vážím, než abych ho vystavovala divokým experimentům. Sml57

  1. na komentář reaguje Suzanne — #16
  superkarma: 0 02.10.2013, 16:19:09
 17. [14] Rikina [*]

  Ano, je jistě praktické a užitečné uvidět se "zvenku". Ovšem pro mě je naprosto nepřijatelné odhalovat své ledví před úplně cizími lidmi, které vidím prvně v životě. Kteří přišli každý se svými problémy a zcela zjevně jsou sami kdesi na hraně zhroucení se. Jaký pohled by mi asi tak mohli poskytnout? Těžko něco přínosného. Sml80 Navíc pod vedením kartářky, a v přítomnosti novinářky, která pak o mně bude psát, jak jsem se válela plačíc po zemi? To akorát. Sml24

  1. na komentář reaguje monkee — #18
  superkarma: 3 02.10.2013, 16:13:28
 18. avatar
  [13] ToraToraTora [*]

  Pavla_b — #11 Takhle by se to mělo dělat, nedávno jsem o tom zrovna četla. Mluvil o tom odborník celkem podrobně a věřím, že je to úspěšné, má to hlavu a patu. Jenom nevím, jestli tomu také říkali konstelace. V článku je tomu jinak, trochu mi to nevoní

  superkarma: 0 02.10.2013, 13:18:59
 19. avatar
  [12] Suzanne [*]

  Klára Křížová — #9 Byla jsem na konstalacích. Řešení mé situace mi přišlo nelogické a pochopila jsem ho až po pár letech. Nicméně moje sestra si tam svůj problém vyřešila. Řekla bych, že záleží hodně na terapeutovi, který by měl na závěr "ošetřit" emoce a pomoci situaci rozklíčovat.

  Mickey Mouse — #6 Hezky napsáno.

  superkarma: 0 02.10.2013, 11:19:34
 20. [11] Pavla_b [*]

  ToraToraTora — #7 také jsem myslela, že u konstelace jsou  cizí "herci", kteří nepřišli řešit svůj problém, ale pouze pomáhají jedné osobě, pro kterou se konstelace děláSml80 alespoň tak mi to bylo před pár lety vysvětleno

  1. na komentář reaguje ToraToraTora — #13
  superkarma: 0 02.10.2013, 10:47:02
 21. avatar
  [10] gerda [*]

  Ať je to jak chce, kdybych potřebovala, šla bych s tím prostě ke zdravotníkovi.Sml80  V článku mi chybí dost zásadní informace - vzdělání té paní. Podotýkám, že vypadá velmi sympaticky a je zcela jistě příjemná. Jenže ve věcech mého zdraví, u duševního, věřím spíš studovaným a zkušeným lékařům.

  superkarma: 1 02.10.2013, 10:37:17
 22. [9] Klára Křížová [*]

  Máte s tím někdo zkušenost? Vyřešilo to vaše problémy? Pomohlo vám to? zajímá mě to, moje kamarádka se na to chystá

  1. na komentář reaguje Suzanne — #12
  superkarma: 0 02.10.2013, 10:27:49
 23. avatar
  [8] ToraToraTora [*]

  Mickey Mouse — #6 neřekla jsem, že jde o emočně nezralé, ale nestabilní lidi. je to dost podstatný rozdíl, pokud ho budeš vnímat, určitě pochopíš, kam jsem mířila.

  superkarma: 0 02.10.2013, 10:13:29
 24. avatar
  [7] ToraToraTora [*]

  Mickey Mouse — #6 moderní psychologie i psychiatrie zná terapii, kdy cizí lidé přehrávají postavi či emoce z života "postiženého" tito jsou však cizími herci, kteří nepřišli na seanci se svým vlastním problémem. Člověk, který si přišel léčit nějakou psychickou komplikaci a je nucen se vžít do emočně vypjaté situace někoho jiného mi nepřipadá jako dobrý nápad.

  1. na komentář reaguje Pavla_b — #11
  superkarma: 0 02.10.2013, 10:12:32
 25. avatar
  [6] Mickey Mouse [*]

  ToraToraTora — #4 Rikina — #1 Představa, že na konstelace chodí emočně nezralí lidé, je úplně nesprávná. Ani není pravda, že to vždycky musí být tak emočně vypjaté.

  Nejčastěji jde o to, že se na svoje chování a reakce s blízkými lidmi může "autor" konstelace podívat zvenku, s odstupem. Protože při tom jako režisér může upravit chování lidí tak, aby odpovídalo jeho vnímání skutečnosti, není nic divného, že se do situace "vcítí". Často v té konstelaci potom objeví něco, co "zevnitř" prostě dlohodobě přehlížel. Takže to pomáhá pochopit problém a řešit jej racionálně - oprostit se od vnitřních bloků (emocionálních) a "provozní" slepoty.

  Je to prostě jen metoda, jak lidem ukázat jejich vztahy s ostatními z "nadhledu".

  Ano, také jsem zažil konstelace, kde "na scénu" vstupovali "duchové", dokonce až ob generaci. Těmi se "zviditelňuje" nějaké vnitřní přesvědčení "autora" konstelace - často jde o zděděné hodnoty/postoje, které člověku překáží v racionálním úsudku.

  1. na komentář reaguje ToraToraTora — #7
  2. na komentář reaguje ToraToraTora — #8
  3. na komentář reaguje Suzanne — #12
  superkarma: 3 02.10.2013, 10:02:25
 26. avatar
  [5] Alenka0010 [*]

  ToraToraTora — #4 Přesně stejné pocity, tam by mě nikdo nedostal.

  superkarma: 0 02.10.2013, 09:51:23
 27. avatar
  [4] ToraToraTora [*]

  Emoční bungee jumping psychicky nevyrovnaných osob pod taktovkou alternativní terapeutky....jů, mám husí kůži od krku až na zadel, že bych mohla na ní mrkev strouhat

  1. na komentář reaguje Alenka0010 — #5
  2. na komentář reaguje Mickey Mouse — #6
  superkarma: 2 02.10.2013, 09:05:20
 28. [3] lidicka [*]

  Na žádné konstelace nevěřím. Jsou to blbosti.Sml52Sml30Sml52

  superkarma: 0 02.10.2013, 07:38:26
 29. avatar
  [2] gerda [*]

  Kdybych měla skutečný problém, dost by mi vadilo přijít do skupiny cizích lidí a před nimi se otevírat. Nic pro mě.Sml23

  superkarma: 3 02.10.2013, 06:37:18
 30. [1] Rikina [*]

  Aha. Teď budu ošklivá - po přečtení článku skutečně nevím, co by mě mohlo donutit zabít 4 - 5 hodin času ve slunném nedělním odpoledni ve společnosti lidí evidentně zralých na léčbu. Sml80 Možná pohled do hlavně pistole ráže 9 mm, to by asi byl dobrý argument.

  Ovšem teď dodatečně koukám, že jsem vlastně v rubrice magie. Tak to leccos vysvětluje.

  1. na komentář reaguje Mickey Mouse — #6
  superkarma: 0 02.10.2013, 00:32:29

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme