Cestování

Vyzkoušeli jsme: wellness, relax, spa


Před několika dny jsme vás informovali o malebné vinařsko-konopné oblasti v Dolním Rakousku. Byl by téměř hřích nevydat se do lázeňského městečka Laa an der Thaya a nevyzkoušet si vše na vlastní kůži. Nejvýraznější atrakcí v městečku, které se rozprostírá na rakousko-českých hranicích, je místní lázeňský a wellness komplex Therme Laa, jehož součástí je i elegantní čtyřhvězdičkový hotel tradičně vysoké rakouské kvality. Naše první kroky směřují právě tam.

 

Možná se ohradíte, že relaxovat či odpočívat můžete i doma. Ale přiznejme si, máte doma snad maséra, kosmetičku, pokojovou službu a několik různých bazénů?

Přestože hotelový personál čítá jak česky, tak německy hovořící personál, na recepci jsme narazili bohužel jen na zástupce té druhé skupiny. K mojí „němgličtině“ byli naštěstí shovívaví a snažili se co nejjednodušeji vysvětlit, že „hodinky“, které mi podávají, jsou čipové zařízení, které bude po celou dobu pobytu fungovat jako klíč k pokoji, vstupenka do termálních lázní a jako peněženka. Za několik málo minut se prý začnou podávat večeře. A protože, jak jsme později zjistili, se v tomto hotelu nenechává nic náhodě, dostal se nám do rukou ještě český návod k použití klíče.

Následující minuty byly vlastně celé ve znamení návodů. Návody k použití lcd televize, dálkového ovladače, pokojového trezoru, klimatizace, malé ledničky plné sladkostí, dokonce i kohoutků ve vaně či u umyvadla a návody na neverbální komunikaci s personálem (visačku pověste na kliku v případě, že chcete snídani na pokoj, vhoďte ručník do vany, chcete-li ho vyměnit, apod.) byly pečlivě seřazeny v kancelářských deskách, které nás možná překvapily více než ovocný pozdrav – mísa plná ovoce čeká na pokoji na každého příchozího hosta. Dalším pěkným bodem přivítání byla také žlutá růže, která čekala v koupelně.

Že neumíte německy? Žádný problém, personál hovoří i česky. A pokud na vaše dveře večer zaklepe německy hovořící pokojová služba, vystačíte si s větou: „Alles in Ordnung.“ Česky si objednáte i večeři, která se mimochodem skládá z pěti chodů. Po večeři se přesouváme k baru, kde nalévají to nejlepší víno, a zrak upíráme do plamenů, které šlehají z krbu. O půl deváté se ke klavíru uprostřed sálu posadí muž, který bude až dlouho do noci zpívat a hrát. Parket se během několika minut zcela zaplní.

Snídaně se pak podávají formou švédských stolů a opravdu na nich najdete vše od jogurtů a müsli po smažené klobásky. Jako hotelový host si po snídani můžete zdarma dopřát termální bazén, venkovní vířivku, vodopády, 90 metrů dlouhý tobogán, solný venkovní bazén s teplotou 35 °C a podvodní hudbou, saunový svět, termální kino, zimní zahradu, masážní programy či zkrášlovací procedury. A pokud si chcete dát trochu do těla, můžete navštívit fitness zónu, tenisové kurty či využít cyklistické trasy s možností zapůjčení kola a běžecké trasy vedoucí přímo od hotelu. Určitě oceníte i procházky romantickým prostředím Laa.

Za zmínku určitě stojí relaxační Asijský pokoj, který je po celodenním kolotoči procedur, saunování a plavání přesně tím pravým. Místnost je ponořená v šeru, ratanová lehátka jsou od sebe oddělena přepážkou, na stropě se odráží barevná světla a skrz papírovou stěnu potištěnou čínskými znaky doléhá jen tlumené světlo. Do absolutního ticha lehounce hrají tóny orientální hudby a člověk má co dělat, aby se neoddal spánku.

Na masáže, zábaly a kosmetiku je lepší objednat se předem, je o ně velký zájem. Vybírat můžete z mnoha druhů masáží: masáž s použitím konopných olejů, medová masáž, lymfatická masáž, akupunkturní masáž, reflexní či antistresová masáž či reiky. Kromě masáží se nabízí i i kosmetické či léčebné zábaly a koupele, péče o tvář i celé tělo.

Nelámte si hlavu, kam s dětmi. Masáže jsou připraveny i pro ně. Mohou navštívit i loutkové divadlo, lekce vodní gymnastiky, modelování, soutěže či dětský vodní svět.

Pro všechny, kteří by se chtěli vydat do sousedních vesniček a měst (zmiňovali jsme je již v předešlém článku), jsou připravovány výlety do okolí s výkladem, prohlídkou pivovaru a vinných sklípků s ochutnávkou či návštěvou kulturních a uměleckých akcí. A pozor! Domácí mazlíčci jsou v hotelu vítání.

Z návštěvy wellness komplexu si odnášíme plno dojmů. A jedno důležité ponaučení. Opravdová relaxace neznamená jen zvednout nohy na stůl, ale zmizet do prostředí, které člověku nebude připomínat, že má ještě spoustu věcí na práci a že ten koš s prádlem v ložnici se o sebe sám nepostará, do prostředí, které vám nedovolí dělat si s něčím těžkou hlavu a které vás jednoduše donutí vypnout a čas věnovat jen sobě, žít a užívat si. Kouzlo odpočinku spočívá v tom najít si čas nic nedělat, nevyčítat si to a zároveň nemyslet na to, co se udělat musí.

Více na www.therme-laa.at

   
23.10.2008 - Zahraničí - autor: Eva Soukupová

Komentáře:

 1. [6] podprsenka [*]

  Krásné! Hned bych jela! Miluju tyhle relaxace!

  superkarma: 0 05.11.2008, 15:01:31
 2. avatar
  [5] Ťapina [*]

  Ježiš, tohle je taky daleko a drahý? My se tam teda pravidelně koupat jezdíme, a nebo poslední dobou ještě dál, do maďarského Györu

  superkarma: 0 23.10.2008, 16:35:19
 3. avatar
  [4] Suzanne [*]

  Mít čas, hned bych jela Hlavně víkend lázně + taneční kurs se mi líbí

  superkarma: 0 23.10.2008, 09:29:06
 4. avatar
  [3] Pentlička [*]

  Mít peníze, hned bych jela!
  V Laa jsem byla, je to tam super, ale byla jsem jen v lázních, ne v hotelu a masáže jsem si taky nedopřála, na mě moc drahé. Ale bazény a sauna a pára byly moc príma a určitě se tam zase podívám.

  superkarma: 0 23.10.2008, 09:23:57
 5. avatar
  [2] irene [*]

  Uz vidim.

  superkarma: 0 23.10.2008, 07:01:09
 6. avatar
  [1] irene [*]

  A co cena? Neni tam nic.

  superkarma: 0 23.10.2008, 06:58:19

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa: Výživa v nemoci
Hledáme čtenářky, které rády čtou knihy
Anketní otázky pro čtenářky, které chtějí testovat Canesten Intim Gel
Anketa: Bolí vás záda?

Náš tip

Doporučujeme