Dobré poledne všem,

u nás se už delší dobu slaví Vánoce ve čtyřech - moji rodiče, můj starší bratr a já. Na Štědrý den já, jakožto nejmladší (i když už téměř třicetileté dítě) zdobím vánoční stromek s tátou. My máme takový speciální vánoční stromek, ale o tom vám napíšu třeba někdy jindy. Chce to fotky, a ty mám uložené v jiném počítači, takže třeba příští týden, až budu doma.
Mamka zatím dělá bramborový salát na večer a zelňačku k obědu. Sice vidět zlaté prasátko by bylo prima, ale asi bychom za ten den všichni umřeli hladem :-))
Odpoledne mi všichni donesou svoje dárky, teda kromě těch pro mě, a zabalím je, protože nikomu jinému se nechce.
Pak začneme s mámou smažit řízky a kapra. Ke štědrovečerní večeři si dáváme řízek s bramborovým salátem, potom čteme chvíli z bible o narození Ježíše Krista (věřící nejsme, ale je to taková tradice u nás v rodině, která se zachovala z dřívějška) a jdou se rozbalovat dárky - rozdává opět nejmladší člen rodiny, což jsem zatím pořád ještě já :-))
Potom si každý dle chuti dá buď ještě kapra, jako druhý chod, nebo se jen zobe cukroví a povídá se.

Je to asi dva roky a my se rozhodli, že si nebudeme dávat žádné dárky, že to prostě vyzkoušíme, jaké to je. Milé ženy-in, nedělejte to, chce to dát si alespoň maličkost, protože to byly fakt ubohé Vánoce a nikdo z nás na ně nevzpomíná v dobrém.

Přeji prima den :-)

Sweety77


Milá Sweety77,
myslím, že o Vánocích bez dárků už leckdo přemýšlel. Ale asi k tomu buď nenašel odvahu, nebo dopadl jako vy.
Nebo je tady snad někdo, komu to tak vyhovuje?
Napište a podělte se o své zkušenosti.


Reklama