Vaření

Vyzkoušeli jsme Křupavé kuřecí nugetky s dipem

Právě v těchto týdnech vám na Žena-in představujeme novinku pro chutný oběd či večeři - Křupavé kuřecí nugetky s dipem od Maggi. Abychom vám mohli říci, jaké jsou, rozhodli jsme se v redakci je vyzkoušet a ochutnat. Každá z nás si tedy domů na víkend odnesla oba druhy nugetek - Křupavé česnekově-bylinkové nugetky s česnekovým dipem a Křupavé sýrové nugetky s paprikovým dipem s tím, že je připravíme svým rodinám.

kure

Jak testování dopadlo?

Klára Křížová

Oba druhy nugetek jsme si udělali v sobotu k večeři. Pozvali jsme ještě bratrance našeho Alberta, který je dost vybíravý a jediné, co vždy uspěje, jsou kuřecí řízky či nugetky z fast foodu. Spolu s ním přišla i má sestra, takže nás bylo celkem pět strávníků. Snědly se všechny nugetky, do jedné. Úplně se po nich zaprášilo. Nejvíce chutnaly dětem. Preferovaly však česnekový dip, nugetky jim chutnaly oba druhy. Sama za sebe musím říci, že mě oslovily více sýrové nugetky, omáčky byly skvělé obě.
Pro pečení jsme nepoužili pečicí papír, ale pro příště jej použijeme, protože některé nugetky byly zespoda tmavší než z vrchu. Je také dobré si hlídat čas a teplotu v troubě, aby nebyly nugetky vysušené. Je to dobrý tip na večeři či oběd pro celou rodinu, zejména pro děti, které mají rády kuřecí maso.

Ivana Dvořáková

Přišla v pondělí do práce a byla nadšená. Má doma dvanáctiletá dvojčata - dcery, které jsou poměrně vybíravé, rády si kontrolují, co jim máma připravuje. Nugetky jim chutnaly tak, že jim Ivana musela dojít koupit další sáček pro přípravu a udělat jim je ještě v neděli. Chutnaly jim oba druhy. Staly se tak oblíbenými, že je připsaly mámě na seznam, co má koupit tento týden - seznam visí na ledničce.

kure

Věra Forejtová

Jsem ráda, že jsem měla možnost otestovat Křupavé kuřecí nugetky.
První, co mš zaujalo, byla jednoduchost přípravy. Žádné misky na mouku, strouhanku, vajíčko... žádný zamaštěný sporák od klasického smažení.
Stačilo potřít olejem a obalit v připravené směsi, dát do trouby a pak už jen čekat. Je fakt, že po 10 minutách pečení šla z trouby úžasná bylinková vůně, která do kuchyně přilákala takřka všechny členy naší rodiny.
Výsledek byl perfektní!
Mému velkému dítku nejvíce chutnala příchuť sýrová a já s manželem jsem ocenila nugetky česneko-bylinkové. Malá Lucka se cpala a mám pocit, že příchuť jí byla úplně jedno. :)
Jediné nad čím se manžel pozastavil, že řízky nesolím. On je taková pochodující slánka. Nevydržela jsem a podlehla a jeho část řízků jsem osolila, ještě že jen tu jeho. Opravdu není potřeba nic solit, já bych jeho osolenou část nesnědla, takže věřte návodu a nesolte.
Já jsem po dlouhé době neměla po řízkách problémy. Většinou, když si dám řízek, ozve se můj nespokojený žlučník. Tentokrát jsem toho byla ušetřena.
I to rozhodlo, že Křupavé kuřecí nugetky od Maggi zařadím do svého seznamu oblíbených jídel. :)
P.S.: musím se přiznat, že jsem nedělala omáčky, ne že bych na ně neměla chuť, ale protože jsem si vzpomněla na Vánoce, a řízky jsem udělala s bramborovým salátem

Zuzana Sommerová

K testování jsem si vybrala křupavé nugetky sýrové i česnekové.
Co se týká přípravy, i pro takovou „kuchařku“, jako jsem já, záležitost absolutně jednoduchá. Koupila jsem kuřecí maso a připravila jsem si asi 12 menších řízků. Obalené jsem je měla hned, i množství jsem docela odhadla - obalovací hmota ze dvou pytlíků mi v pohodě stačila.
Trochu jsem si upravila finální přípravu a řízky jsem smažila na oleji na pánvičce, maso bylo úžasně šťavnaté. Příště zkusím nugetky připravit přesně podle receptu - upeču je v troubě.
Celá rodina máme v oblibě česneková jídla, takže jsem čekala, že nám budou víc chutnat česnekově bylinkové, ale kupodivu byli všichni spokojenější s těmi sýrovými.
Příprava omáček je také jednoduchá, chutné jsou obě. Já jsem upřednostnila česnekovou, protože moc nemusím kečup.

kure

Křupavé kuřecí nugetky s dipem si nyní můžete jednoduše připravit i doma! Stačí použít Maggi Nápady Křupavé nugetky s dipem. Vybrat si můžete ze dvou atraktivních variant :

 • Křupavé česnekově-bylinkové nugetky s česnekovým dipem
 • Křupavé sýrové nugetky s paprikovým dipem

Příprava je velmi jednoduchá - nakrájíte kuřecí maso na kousky, namočíte v trošce oleje (stačí 3 lžíce), obalíte v obalovací směsi a dáte péct do trouby. Mezitím si z přibalené kořenící směsi připravíte dip - omáčku, která se k pečeným nugetkám skvěle hodí. Pro přípravu dipu můžete podle své chuti použít zakysanou smetanu nebo majonézu. Výhoda pečení: Příprava nugetek v troubě vám umožní připravit chutné a křupavé nugetky s použitím menšího množství oleje než je potřeba při smažení! Pečení je také pro zažívání zdravější, při smažení vzniká přepálený tuk.

Receptura je bez přídavku glutamátu a konzervantů.

nugetky

Více na www.maggi.cz a na http://www.maggi.cz/krupave-nugetky/

   
26.09.2011 - Maso a ryby - autor: (red)

Komentáře:

 1. [14] kajinek [*]

  musím to vyzkoušet

  superkarma: 0 20.12.2011, 01:06:57
 2. avatar
  [13] marcela-1 [*]

  už mám vyzlošeno,fakt pochoutka Sml67

  superkarma: 0 03.12.2011, 07:49:22
 3. [12] FAXÍK [*]

  vypadá to moc dobře, ráda to vyzkouším

  superkarma: 0 25.11.2011, 17:55:17
 4. [11] Wolviecat [*]

  No, pokud musíte mít všechno v češtině, bylo by asi správné používat místo slova dip výraz "omáčka na namáčení" (jak poradila tetka Wiki). Což jak uznáte zní blbě, takže já zůstávám u dipu.

  superkarma: 0 28.09.2011, 22:21:16
 5. [10] bles [*]

  Omáčka mi vůbec nevadí - já také dělám omáčky - a říkám jim i dip - tohle určitě vyzkouším. Standardně si nějaký dip vyrábím z majolky (konkurenční Hellmanns:)) a různé přísady a koření.

  superkarma: 0 28.09.2011, 21:34:13
 6. avatar
  [9] kobližka [*]

  Věra Forejtová — #8 Ale není to tak,v pořadech o vaření se slovo omáčka běžně používá i k takovému tomu "cákavému zdobení" na talíři,kdy se kolem masa jen lžící "ukápne".Ale proč mluvit obyčejně česky,když to můžu říct,aby to znělo světově.

  Altamora — #7 Nejseš Sml79

  superkarma: 0 26.09.2011, 18:53:39
 7. [8] Věra Forejtová [*]

  femme — #3 Mám pocit, že slovo omáčka se používá hlavně v teplé kuchyni. Jak jde o studenou "omáčku" používá se dip nebo salsa (to je i podle surovin). Ale je to pouze má zkušenost nebo to co jse vypozorovala Sml16

  1. na komentář reaguje kobližka — #9
  superkarma: 0 26.09.2011, 15:28:01
 8. avatar
  [7] Altamora [*]

  kobližka — #2 Jak jinak se mají obyčejní lidé naučit anglickySml32? A tak nosí top, outfit, jedí dip, čistí obličej milkem a lotionem, Škoda je simply clever, jako příspěvek k všeobecné vzdělanosti teď běží reklama s titulky, ... Taky mě to štve a při hovoru s cizími lidmi předstírám, že anglicky neumím ani slovo. Většinou se ukáže, že jejich slovní zásoba je tak mizerná, že mi to česky nejen neumějí říct, ale dokonce ani vysvětlit. Jsem baba zlomyslnáSml22

  1. na komentář reaguje kobližka — #9
  superkarma: 0 26.09.2011, 14:51:19
 9. avatar
  [6] HANÝŠKA [*]

  Měli jsme v sobotu k obědu s Americkými bramborami,nebylo to špatný,ale zachránila to miska zeleninového salátu.

  superkarma: 0 26.09.2011, 13:58:24
 10. avatar
  [5] femme [*]

  kobližka — #4  moje slova Sml22 Sml67 fakt nevím, proč se česká slova nahrazují cizími Sml80 a dost mě to štve Sml31

  superkarma: 0 26.09.2011, 13:33:11
 11. avatar
  [4] kobližka [*]

  femme — #3 už asi jo.Ono napsat omáčka už není takový tahák a není to prostě trendy...Sml31Sml31Sml31.Sami si můžeme za to,že mizí plno českých slov.

  1. na komentář reaguje femme — #5
  superkarma: 0 26.09.2011, 13:31:37
 12. avatar
  [3] femme [*]

  kobližka — #2  že by bylo slovo omáčka out? Sml58

  1. na komentář reaguje kobližka — #4
  2. na komentář reaguje Věra Forejtová — #8
  superkarma: 0 26.09.2011, 13:16:41
 13. avatar
  [2] kobližka [*]

  Dip,dip.....sakra,proč to nemůže být normálně omáčka????

  1. na komentář reaguje femme — #3
  2. na komentář reaguje Altamora — #7
  superkarma: 0 26.09.2011, 13:11:51
 14. avatar
  [1] femme [*]

  ochutnala jsem, ale nechutnalo Sml24

  superkarma: 0 26.09.2011, 11:09:09

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme