Zdraví

Vyzkoušela jsem a funguje to: Workshop pro ženy v pohybu a s nadhledem

S lékařkami Marií Skalskou a Terezou Hodycovou, zakladatelkami Pro Fit Institutu, jsem vás na našich stránkách už seznámila. Zvala jsme vás na jednodenní workshop v Praze, kterého jsem se také zúčastnila, a moje zkušenosti a zážitky jsou velmi pozitivní. Co všechno jsem se od Terezy a Marie dozvěděla a naučila?

Protože jsem workshop vyzkoušela na vlastní kůži, je můj tip osobní a opravdu tento kurz mohu doporučit. Tolik praktických rad do běžného života, které jsem načerpala během osmi hodin jednoho pošmourného nedělního dne, jsem dosud nikde jinde nezískala.

lekarky

Co jsem se naučila... (a vy můžete také)

Věřte mi, že je toho opravdu hodně, co se od Marie a Terezy můžete naučit. Já se svou vrozenou skepsí jsem šla na workshop s myšlenkou: To jsem tedy zvědavá, co mi tak můžou poradit. A odcházela jsem s novou energií do života, se zjištěním, že moje problémy prostě mají řešení, jen musím chtít hlavně já sama. :) Možná namítnete, že k podobnému zjištění už jste dávno došla sama. Pak se vás zeptám: A dokázala naplánované změny opravdu udělat? Pokud odpovíte ne, není se čemu divit. V běžném životě, kdy má všechno rychlý spád, není moc času na to se pozastavit, zamyslet se a hlavně si věci naplánovat.
Behěm workshopu k tomu budete ale mít prostoru dost, a navíc dostanete od Marie i Terezy opravdu velké množství praktických informací, které vám pomohou se zorientovat:

 • Dobré jídlo: Naučíte se například rozeznat, která potravina je zdravá a která se jako zdravá jen „tváří“ (často se zbytečně stresujeme kvůli tomu, abychom jedly zdravě, což nám už samo o sobě ubírá dost energie, přitom zdravá strava není žádná alchymie, stačí vzít rozum a pár vědomostí do hrsti).
 • Tipy pro praxi: Naučíte se jednoduché techniky, které vám pomohou ať už v práci nebo doma rychle odbourat akutní stres, naučíte se také jednoduchá kompenzační cvičení, která je možné provozovat v kanceláři, zvládnete i základní relaxační techniky.
 • Optimální pohyb: A v neposlední řadě se také zamyslíte nad svým životním stylem, zjistíte, kde děláte chybu, jestli se dostatečně hýbete (víte, že i opravdu MÁLO, čili deset minut pohybu denně, může mít VELKÝ vliv na váš zlepšení vašeho zdravotní stavu?).

Přesvědčila jsem se, že spojení odborných znalostí obou lékařek Marie i Terezy, jejich nadstandardně vlídného a milého osobního přístupu ke každé účastnici workshopu a v neposlední řadě také jejich vlastní životní zkušenosti (obě jsou matkami tří dětí) - je přímo předurčuje k tomu, aby opravdu dokázaly nejen poradit, ale i pomoci.

Aktuální nabídka Pro Fit Institut: PRO ŽENY V POHYBU A S NADHLEDEM, Krkonoše 28. - 30.11. 2014

Unikátní víkendový workshop pro ženy, které chtějí být fit i při každodenních všedních povinnostech, s minimem volného času. Je pro vás připraveno 10 hodin interaktivního programu a 3 hodiny funkčního posilovacího cvičení (použitelné i „na doma“). Akce je pořádána ve spolupráci s CK Fit.

Přihlásit se můžete ZDE.

PDF

Nemůžete jet na workshop? Nevadí, spoustu inspirace najdete přímo na stránkách Marie a Terezy zde: Pro Fit Institut.
   
21.10.2014 - Zdraví - autor: Klára Wimmerová

Komentáře:

 1. avatar
  [3] Léthé [*]

  Klára Wimmerová — #2 moc ti přeji, abys vydržela co nejdéle a aby to "zapůsobení" z tebe nevyprchalo. To i já mám vždy velkou motivaci jednat správně, ale v nestřeženém okamžiku, většinou když jsem vším tak nějak unavená, převládne moje druhé já, najednou moje reakce řídí moje raněné ego a tatam je moje předsevzetí a um řešit věci správně. A s odstupem si to pak vyčítám, že opět jsem to nezvládla. Teorie a realita v praxi se u mě rozchází velice často. Bohužel.Sml80

  superkarma: 0 21.10.2014, 15:05:53
 2. avatar
  [2] Klára Wimmerová [*]

  Léthé — #1 Souhlasím. :) Já zatím dodržuji, co jsem na workshopu "slíbila" - tedy slíbila především sama sobě, tak snad to vydržím.

  Cesty motivace jsou opravdu rozmanité a bez ní to nejde. Jak se znám, vím, že na mě jen tak něco neplatí, ale tady jsem se zřejmě setkala s něčím, co na mě skutečně zapůsobilo. Sml16

  1. na komentář reaguje Léthé — #3
  superkarma: 0 21.10.2014, 14:32:15
 3. avatar
  [1] Léthé [*]

  No...proč neSml80. Už jen to, že žena vypadne třeba z domova a řeší věci, které zrovna chce řešit je dobré. Moje vědomosti o tom, jak bych se měla stravovat, žít a řešit problémy a stres jsou velice bohaté, jen jedna věc je nejtěžší a to vám žádný kurs vám nedá. To je, všechny ty poznatky dodržovat a řídit se tím. Někdy to jde, někdy neSml80....tedy spíš častěji je to ne.Sml30

  1. na komentář reaguje Klára Wimmerová — #2
  superkarma: 0 21.10.2014, 14:12:50

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme