mask

Co děláte, když na vás padnou chmury? Znám spoustu žen, ale i některé muže, kteří se rádi zavřou doma a věnují se zkrášlování sebe sama. Když vás přepadne touha se hýčkat a dopřát svojí pleti nějakou tu potřebnou masku, zřejmě sáhnete do skříňky v koupelně a hotovo.

Co dělat, když v té skříňce najdete jen prázdnou tubu? Máte vlastně dvě možnosti. Skočit si do nejbližší prodejny vaší oblíbené kosmetiky, anebo otevřít ledničku a omrknout, co je k dispozici. Dobré masky si totiž můžete vyrobit i doma. Stačí najít mezi potravinami ty správné ingredience.

Protože většina z nás se snaží vypadat aspoň o trochu mladší, povíme vám, co potřebujete pro masky omlazující.

Výživný banán

Banánová maska Je vhodná i pro suchou a citlivou pleť. Obsahuje mnoho prospěšných mastných kyselin, vitaminů a minerálů, dodá pleti pružnost a potřebné živiny a vrátí jí mladistvý vzhled.

Potřebujete: 1 zralý banán, 1 vaječný žloutek, 2 lžičky panenského olivového oleje, máte-li mastnou pleť, postačí jedna, nebo olej vynechejte úplně.
Příprava: Oloupaný banán rozmělněte na jemnou kaši, přidejte vaječný žloutek a olej a důkladně promíchejte. Poté ihned naneste na pleť, zbytek masky můžete použít na krk a dekolt. Masku nechte působit 15–30 minut a poté opláchněte vlažnou vodou.

Zvláčňující maska z jogurtu nebo tvarohu a jahod

Tvaroh nebo bílý jogurt zvláčňuje a výborně čistí pleť. Jahoda pomáhá odstraňovat projevy stárnutí, jako jsou například stařecké skvrny.

Potřebujete: 1 bílý jogurt nebo tučný tvaroh, 2–3 jahody
Příprava: Jahody rozmělněte vidličkou a smíchejte s tvarohem případně s jogurtem. Naneste na pleť, krk a dekolt a nechte působit, dokud maska úplně nezaschne. Pak ji smyjte vlažnou vodou.

Reklama