V polovině října byla v Praze na Václavském náměstí otevřena první mozková posilovna – Neurotrenink.cz. Jedná se o specializovaný trénink mozku založený na technologiích, které čtou a zesilují mozkové vlny, Neutreninkpřičemž za pomocí funkčního tréninku zlepšíte a zvýšíte kognitivní funkce mozku. Tedy funkce jako paměť, koncentrace, pozornost nebo například zpracování informace. Trénink probíhá na přístrojích snímajících mozkové vlny skrze EEG čelenky, a díky speciálnímu algoritmu jsou tyto vlny přenášeny na objekty. Můžete tak pohybovat například kuličkou, střílet či ovládat přístroje pomocí mozkových vln. Činnost a reakci mozkových vln můžeme měřit, zaznamenávat a trénovat. Vyzkoušet můžete mozkový fotbal, mozkostřelbu nebo brain jogging. Hodina takového tréninku vás pak vyjde na 1100Kč.

Celý fenomén tréninku mozku je postaven na tzv. neuroplasticitě, tedy poměrně nedávné záležitosti, která umožňuje, že pokud váš mozek správně používáte a posilujete, je schopen proměny a regenerace. Díky těmto tréninkům lze dosáhnout výborných výsledků s lidmi po úrazech, nemoci, manažery nebo sportovci, respektive se všemi, kteří chtějí navýšit kvalitu svého života, protože v podstatě vše co děláme, řídí náš mozek.

Co vás čeká?

Po příchodu do mozkové posilovny se vás ujme mentální trenér. Tento speciálně vyškolený odborník vám ukáže zásady trénování mozku a seznámí vás s jednotlivými přístroji a na základě absolvovaného testu vám připraví individuální plán tréninku. Na konci tréninku vám pak připraví závěrečnou zprávu s doporučením.

Přístroje v neurolaboratoři

  • Mindball - mozkový fotbal

Pohyb kuličky na dráze stolu ovládáte pouze svou koncentrací. Využívá se k digitálnímu koučinku například sportovců, manažerů, policistů, dětí a osob s poruchou koncentrace, ale také jako zábavný program pro firemní setkání, konference a večírky.

Co trénuje: schopnost koncentrace, eliminaci rušivých vjemů, rozptýlení pozornosti a zpětné soustředění, odstraňuje stresové stavy, rozvíjí kreativní myšlení a zlepšuje proces učení.

  • Mozkostřelba – střelba myšlenkou

Zábavnou a netradiční formou rozvíjí schopnost se rychle zkoncentrovat. Na hlavě je snímač EEG a v ruce zbraň (útočnou pušku či pistoli), míříte mozkem, respektive silou vaší koncentrace. Míra koncentrace se vizualizuje na promítacím plátně, kde míříte na terč. Ve chvíli vysoké koncentrace zmáčknete spoušť a vystřelíte, zásah je označen na terčovnici.

Ve skutečnosti zasáhl váš mozek. Poté je nutné rozptýlit pozornost a opět se koncentrovat. Na mozkostřelbě je možno nastavit vyšší stupně obtížnosti a trénovat tak na profesionální úrovni.

  • Brain Jogging, mozkový software

Brain Jogging byl vyvinut předními neurology a jedná se o speciální hry, které se zaměřují na kognitivní funkce mozku. Patří sem paměť, koncentrace, vizuální a prostorová představivost, logické myšlení, pozornost, řečové funkce, rychlost reakce na situace, rychlost řešení problémů, vytváření úsudků. Hry jsou rozděleny do pěti oblastí: stimulaci paměti, prohlubování koncentrace, rozšiřování slovní zásoby, zdokonalování logického myšlení, zlepšení vizuálně-prostorové orientace.

  • Mindball trainer

Přístroj z dílny švédské společnosti Mindball pro jednoho hráče. Umožňuje trénink mozku na dva základní předpoklady úspěchu: relaxaci a koncentraci. Čelenka snímá vaše alfa a theta vlny a jejich vzájemné působení, díky tomu jste schopni efektivně trénovat stav koncentrace a odpočinku zároveň. Trenažér má různé stupně obtížnosti, z vašeho tréninku vám vypracuje zprávu pro mentálního trenéra. Díky tomu můžeme zaznamenávat a měřit vaše zlepšení.

  • Zpožděné zrcadlo

Jedná se o speciální zrcadlo, které promítá obraz o 3 vteřiny zpožděně. Mozek není schopen najednou vysílat pokyny ke gestům a zároveň optimálně vyhodnocovat vjemy těchto gest ze zrcadla. Se zpožděním o 3 vteřiny se dostanete na optimální hranici vnímání pro mozek a ten se tak lépe a efektivněji učí a přesto ještě nezapomněl svoje jednání. Vhodné pro nácvik mimiky, vyjadřování a dalších vizuálních gest.

  • Mozkové hračky Necomimi, perplexus, mindflex a další

Překážková dráha Mindflex, kde mozkem ovládáte kuličku a procházíte náročnou trasu, trénink různých stupňů koncentrace.

Perplexus 3D bludiště k trénování jemné motoriky, představivosti a myšlení ve 3D.

Necomimi, mozková ouška či růžky přenášejí pomocí EEG vaše emoce, které lze číst z pohybů 'vašich' oušek či růžků.

Více informací, možnost objednávek a kontakty naleznete na www.neurotrenink.cz

Neuro trénink

Reklama