Základem dobrého zdravotního stavu psů je kvalitní výživa se správným poměrem živin a energie. Krmení dnes neslouží jen k naplnění žaludku, ale k celkovému řešení zdravotního stavu zvířete. Výzkumná veterinární centra pracují na tom, aby nové receptury pozitivně ovlivňovaly život a vývin zvířat, a výrobci kvalitních krmiv pak na základě vědeckých poznatků neustále vylepšují receptury svých produktů.

Vylepšená receptura granulí Pedigree s formulí Vital Protection byla vyvinuta ve výzkumném veterinárním centru Waltham a odpovídá posledním výzkumům v oblasti výživy malých zvířat. Nové granule Pedigree Vital Protection přinášejí pokrok ve čtyřech hlavních oblastech psího zdraví:

pedigree

Dobré zažívání

Kvalita krmiva se nejrychleji pozná podle trusu psa. Pokud je strava hodnotná, správně vyvážená a dobře stravitelná, pes ji využije téměř beze zbytku. Z těla pak vycházejí pouze nezbytné nestravitelné složky a odpadové produkty. U psa krmeného dobře stravitelným krmivem jsou výkaly malé, pevné, dobře formované, bez výrazně nepříjemného zápachu. Kvalitní krmiva pro psy mají vysokou stravitelnost (vyšší než 80 %), tzn. vyšší míru zužitkování energie přijaté ze stravy. Nové granule Pedigree Vital Protection mají stravitelnost 82 %.

Zdravá kůže a srst

Stav kůže a srsti je viditelný indikátor celkového zdraví psa a odráží vhodnost podávané stravy. Nové granule Pedigree Vital Protection obsahují všechny důležité složky na podporu zdravé srsti a kůže, např. kyselinu linoleovou (reguluje růst a zrání kůže, udržuje normální strukturu kůže), zinek (podporuje regeneraci buněk, předchází zarudnutí a zánětům kůže, vypadávání srsti, tvorbě lupů) a vitamin E (chrání buňky před škodlivými účinky volných radikálů, předchází tvorbě lupů, zarudnutí kůže, vypadávání srsti).

Posílená imunita

pedigreeStrava s obsahem antioxidantů je jedním z prostředků, které dokáží zvýšit obranyschopnost psího organizmu vůči nepříznivým vnějším vlivům. Antioxidanty představují hlavní obranu v těle proti oxidativnímu stresu, proti poškození buněk volnými radikály. Studie výzkumného veterinárního centra Waltham ukázaly, že přidávání antioxidantů do stravy zvyšuje odolnost štěňat různých plemen proti parvoviróze, psince a adenoviru. Nové granule Pedigree Vital Protection přináší vylepšení také v této oblasti.

Zdravé zuby a dutina ústní

Vlastnosti granulí jako velikost, tvar a textura ovlivňují zdraví dutiny ústní. Granule, které nutí psa k důkladnému žvýkání a přitom neulpívají na zubech, mohou stírat ze zubů nečistoty a díky abrazivnímu účinku snižovat tvorbu zubního plaku. Nové granule Pedigree Vital Protection byly vyvinuty pro podporu zdraví dutiny ústní, jejich velikost a tvar je speciálně upraven podle věku a velikosti psa.

Krmiva značky Pedigree obsahují ve správných poměrech všechny živiny podporující zdraví psů. Plně zohledňují nároky v závislosti na životní fázi a velikost psího plemene. Vstupní suroviny krmiv Pedigree mají potravinářskou kvalitu a podléhají přísným laboratorním testům. Za recepturou krmiv Pedigree stojí anglické výzkumné veterinární centrum Waltham, které patří mezi jedno z nejuznávanějších vědeckých pracovišť zabývajících se výživou psů a koček. Za 50 let své činnosti se podílelo na více než 1 500 publikacích v odborných titulech a svými objevy pomohlo zlepšit zdravotní a životní úroveň domácích psů a koček. Více informací na www.pedigree.cz.

Reklama