Bulvár

VyVolení: Věra - Pusťte mě na koncert!”

 

V sobotu se konal celovečerní benefiční koncert v rámci týdenní akce: VyVolení pro Kapku naděje.

Pro bývalou obyvatelku Vily, Věrku, to byl ale traumatizující zážitek – organizátoři VyVolených ji a ostatní novináře nechtěli pustit na koncert!

 

Pořadatelé tohoto projektu nezvládli situaci. Možnost přiblížit se k VyVoleným měli pouze ti, jenž byli napsáni na jakémsi seznamu. Problém nastal ve chvíli, kdy jsme zjistili, že bychom na onom seznamu měli být také, ale nejsme. „Počkejte si do půl osmé. To budeme pouštět každého,“ zněla nekompromisní odpověď jednoho z černých šerifů.

Brzy jsem si ověřila, že se vyplatí být ve správnou chvíli na správném místě. Ochranka se bezdůvodně rozhodla, že pustí pět lidí dovnitř a toho jsem  využila.

Jaké bylo překvapení, když jsem došla k pódiu a vedle mě stála bývalá obyvatelka Vily - Věra! Začaly jsme si spolu povídat. Zjistila jsem, že musela řešit stejný problém. Jak přinutit černé gorily, aby ji pustili na koncert, když není uvedena v seznamu! „Cítila jsem se trapně,“ říkala. „Černý šerif mě nechtěl pustit dovnitř a musela jsem volat manažerce projektu. To byl fičák,“ znělo z jejích úst. Že to byl s Věrou „fičák“ a že je to skvělá ženská, která si ráda povídá, jsem se přesvědčila na vlastní kůži. Na koncertu byla se svou dcerou, která mi řekla, že chce jít další rok do Vily!

 

Ve spontánním hovoru, na který jsem nebyla připravená, jsem si s Věrou povídala o všem možném i nemožném. Probraly jsme VyVolené i část jejího nového života. Měla jsem pocit, že se známe už dlouho a prostě jsme se zase náhodně potkaly. Věrka je opravdu nesmírně otevřený, důvěřivý a přímý člověk a na nic si nehraje. Zářila radostí, rozdávala úsměvy a téměř mě nepustila ke slovu. Když jsem tu možnost nakonec dostala, zeptala jsem se, co jí pobyt ve Vile dal a vzal.

„Jo, první dny byly dost perný. Nestačila jsem se rozloučit se svou dcerou a už jsem byla ve Vile. Po pár dnech  jsem měla pocit, že mám vygumovanou hlavu. Ztratila jsem kontakt se světem a zapomněla i číslo PINu svý kreditní karty. Za týden jsem se ale „aklimatizovala“ a myslím, že docela dobře zapadla do kolektivu. Zlomové místo, kdy jsem se rozhodla, že odejdu, pro mne nastalo ten večer, kdy nás organizátoři pozvali do divadla a na slavnostní večeři. Strašně se mi chtělo domů, za mojí dcerou. Bylo to děsně silný. Později jsem si začala uvědomovat, že stejně nevyhraju a že by to bylo jen prodlužování mýho odchodu a návratu k dceři, na kterou jsem se den za dnem víc těšila. To byl taky důvod, proč jsem dělala všechno pro to, aby mne vyhodili, a ještě si to „posichrovala“ Duelem s tak silným partnerem, jako je Vladko. V záloze jsem měla ještě další variantu - vylézt na střechu a přeskočit zeď. Teď jsem šťastná, snad i trochu známá, a doufám, že si budu moc realizovat svoje životní představy.“

 

Koncert začal. Věrku přehlušily ampliony a náš rozhovor byl u konce. Věrka mi ale dala termín na naše "první" interview. A to je šance i pro Vás – nahlédnout do jejího soukromí a zeptat se na co chcete.

 

Mezitím jsem si odskočila do zákulisí. Čekal mě další bojový úkol - přesvědčit ochranku u vchodu, aby mě pustila. Bylo mi trapné vydávat se za fotografku, když jsem neměla profesionální fotoaparát s půlmetrovým kanónem. Bleskově jsem vyndala z kapsy kartu redaktora a stejně tak rychle jsem ji zasunula zase zpátky. Byla jsem uvnitř.

Zákulisí jsem dobře znala, a tak jsem na ostatní působila dojmem, že tam zkrátka patřím. Další šok jsem zažila, když jsem se chystala vyfotit Vendulu Svobodovou.

 

Malý, škaredý a hodně nepříjemný černý šerif na mě vyrukoval!
„Tady fotit nesmíte, co tady děláte!

„Ale můžu. Jsem fotografka!"
„To mi chcete říct, že jste fotografka, když máte v ruce tohle!“ Myslel tím můj fotoaparát. „Nemám peníze na dražší, a jak si myslíte, že bych se sem asi dostala!“ odpověděla jsem. To ho uspokojilo a nechal mě pracovat.

Brousila jsem si zuby na VyVolené, kteří se připravovali na vystoupení. V blízkosti jejich Vily mě oslovil další šerif. 
"Ukažte mi průkazku!" 
I ten mě pustil. Uvnitř jsem si udělala pohodlí a začala fotit. Jindra z VyVolených seděl na posteli a civěl přímo na mě!
„Ta černovláska mě fotí!" řekl ostatním.

Vůbec mi nedošlo, že na mě civěl i zbytek VyVolených. Šly na mě mrákoty. Trvalo mi půl minuty, než jsem zjistila, co se děje. Kladla jsem si otázku, jak je možné, že mě viděli!  Jeden z kameramanů mi na ni ihned odpověděl. Máte zapnuté zaostřování laserem a stojíte blízko u okna. Je na vás zkrátka dobře vidět. 

 

 

Protože jsem byla prozrazena a u VyVolených, už jsem nemohla fotografovat, vydala jsem se zpátky k pódiu. Uprostřed hlučného davu se objevila prázdná židle. Nikdo o ni neprojevoval zájem, a tak jsem si na ni stoupla. Chtěla jsem pro vás získat lepší záběry a mít i lepší výhled, až příjdou VyVolení. Nedočkala jsem se. Půda se mi začala houpat pod nohama. Postarší agresivní paní mi lomcuje židlí!  
"Nevidím a ti lidé za mnou taky ne!" odvětila.

Po zjištění, že za onou dámou nikdo nestojí, se mi udělaly mžitky před očima. Někteří lidé přihlíželi, jak to mezi námi dopadne, a VyVolení je přestali zajímat. Rozpoutala se válka v boji o židli a o to, kdo ji bude vlastnit. Pokoušela jsem se dál fotografovat, ale fotky byly rozmazané. Židli jsem později věnovala Věře, aby si mohla podat ruku s VyVolenými.

 

 

Jaké zážitky a postřehy jsem si odnesla z  trochu nepovedeného vystoupení?

Všechny kapely  hrály na play-back!  Během vystoupení Vlasty Horváta vypadl proud a vše rázem utichlo!

Petr Kolář přišel na koncert přímo z hospody. Nedopalek cigarety strčil Věře do ruky s tím, ať to po něm dokouří! Věra odmítla, že je nekuřák!

 

Lidé, kteří vyhráli lístky, aby mohli být přímo v centru dění, netušili, že dělají pouze křoví a ještě k tomu zdarma!

 

 

Někteří interpreti účinkovali pro Kapku naděje z toho důvodu, aby se oprášilo jejich jméno!

 

Diváci se na koncertu nudili!

 

Dávejte si pozor na Černé šerify - myslí si, že oni jsou ti VyVolení!

 

 

Jak jste se mohli dovtípit, být redaktorkou není jednoduché.  Nicméně, zážitky, které tato akce přinesla, vše vynahradily.

 

   
03.10.2005 - Společnost - autor: Kateřina Plachetková

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [89] Meander [*]

  Nyotaimori: Staminax ti leze do prdele. Máš tam dost místa?
  staminax: Koho z redakce jsi krycí nick?

  superkarma: 0 05.10.2005, 10:47:11
 2. avatar
  [88] Avilka [*]

  Baronka z Kratihájů:

  superkarma: 0 04.10.2005, 20:14:27
 3. avatar
  [87] Avilka [*]

  Nyotaimori: 81, tak to musia byť suprovné boty, že staminax stiahla chvost a dokonca ti podlieza..

  superkarma: 0 04.10.2005, 20:14:02
 4. avatar
  [83] Vivian [*]

  staminax: ale no tak pusť si nějakej hezkej film nebo jdi na procházku, je tam dneska hezky provětráš si hlavu a bude líp Jestli se budeš pořád takhle vztekat, bude tě bolet hlava a budeš mít vysokej tlak. Držím palečky, ať je líp

  superkarma: 0 04.10.2005, 17:30:55
 5. avatar
  [76] Vivian [*]

  staminax: Ublížil ti někdo? Co tě trápí, že jsi taková?
  Všechno bude o.k., uvidíš

  superkarma: 0 04.10.2005, 12:47:32
 6. avatar
  [74] Meander [*]

  Kdo je to "staminax"?

  superkarma: 0 04.10.2005, 11:12:14
 7. avatar
  [73] Avilka [*]

  staminax: Máš recht, tiež si pripadám ako slon v porceláne. Mala by som byť viac šikovnejšia, že?

  Ako sa má Katka vyvíjať v písaní, keď bude mať okolo seba neúprimných pochvaľovačov? Proste tento článok nedotiahla k dokonalosti a pani Viera s tým nič nemá spoločné. Alebo písala článok s Katkou?

  superkarma: 0 04.10.2005, 10:14:13
 8. avatar
  [71] Veroniké [*]

  staminax: Tak k tvým slovním výlevům nemám slov...
  BTW: Osvez si vyjmenovana slova po "z"

  superkarma: 0 04.10.2005, 09:47:11
 9. avatar
  [69] Avilka [*]

  Vivian: nie je náhodou staminax autorka článku?

  superkarma: 0 04.10.2005, 08:45:58
 10. avatar
  [68] Avilka [*]

  staminax: Tak empatia ti rozhodne nejde.
  Kde sa chceš stretnúť? Ja bych ťa holka rada chcela vieť ako mi toto povieš face to face.
  Mne sa článok nepáči a je mi fuk, či to rozchodíš alebo nie.

  superkarma: 0 04.10.2005, 08:43:25
 11. avatar
  [67] Vivian [*]

  staminax: tak co, už je to lepší? Doufám, že ses vyspala dorůžova a už je líp Zkus se na ten svět kolem sebe koukat trošku víc optimisticky, pozitivně. Uvidíš, že se bude žít líp tobě i lidem okolo tebe

  superkarma: 0 04.10.2005, 07:56:45
 12. avatar
  [64] Vivian [*]

  staminax: myslíš "pozitivně" jako ty? Mám taky hned po ránu někam vlítnout jak ďas a začít všechny rovnat na jednu hromadu?
  Nechápu, co (si) tady řešíš... Nejdřív se zhurta obuješ do všech, kteří si dovolili mít názor (že prý je to agresivní ), pak sjedeš i mě, která jsem na tebe reagovala naprosto normálně a v klidu... Sotva ses zaregistrovala, už tady útočíš na všechny okolo a jsi schopná vynadat komukoli za cokoli. Tolik negativního v jednom člověku jsem už dlouho neviděla . Vůbec nechápu, co jsi tady všem chtěla sdělit . Nikoho tu neznáš, ale všichni jsou samozřejmě slaboši zakomplexovaný a agresívní. Diskuse probíhala úplně normálně, dokud jsi sem nevtrhla ty a nezačala hysterčit. Obviňuješ všechny okolo, ale nejsi schopná vidět ten největší problém, který máš uvnitř sebe.
  Ať tě trápí, co chce, kopni do sebe něco na uklidnění, vydýchej to nebo zaspi. Fakt nemá cenu řvát tady na všechny okolo. Nikdo tady nemůže za to, že jsi tak nasraná. A až zítra vstaneš, zkus to pozitivně. Uvidíš, že se ti nakonec bude dýchat mnohem líp .

  superkarma: 0 04.10.2005, 00:07:02
 13. avatar
  [61] Vivian [*]

  Končím seanci, jdu hajat Dobrou všem...

  superkarma: 0 03.10.2005, 23:38:26
 14. avatar
  [59] Vivian [*]

  staminax: tvoje péče o sexuální život Nyotaimori je dojemná Ty chceš někoho učit diskutovat na úrovni?

  superkarma: 0 03.10.2005, 23:35:29

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. avatar
  [57] Vivian [*]

  staminax: agresívní se ti nelíběj, vlídný se ti taky nelíběj... Udělej si v tom, holka, nějakej pořádek Mám dojem, že si ty kritické poznámky bereš moc osobně.
  Chceš nás probudit, ale k čemu? Chceš docílit toho, aby nikdo nereagoval na něco, co se mu nelíbí?
  Já problém na tvou stranu neodvracím, on tam prostě je

  superkarma: 0 03.10.2005, 23:33:00
 2. [51] žížalkaxx [*]

  Ježiš vy jste se tu rozjely

  superkarma: 0 03.10.2005, 23:08:00
 3. avatar
  [50] Vivian [*]

  staminax: nic ve zlém, ale uvědomuješ si, že nejagresivněji ses v téhle diskusi projevila ty? Nenapsala jsi ani žádný názor na článek, prostě ses hned zle pustila do jedné z přispěvatelek, jejíž příspěvek nebyl zdaleka! ten nejdrsnější v téhle diskusi

  Argument "schováváte se v anonymitě" taky neberu . To máme před vstupem do diskusí všichni hlásit jméno, příjmení, bydliště, rodné číslo...? Nevím, jak dlouho se pohybuješ na internetu, ale věř tomu, že v 99% diskusí je naprosto normální, že se diskutuje pod přezdívkami a nikdo nikomu nehlásí svoje nacionále.

  Ad "víte, že se vám nic nestane" - a co by se nám mělo stát? Co by se mělo stát člověku, který slušně! napíše svůj názor?

  A proč je Avilka podle tebe slaboch? Nikomu neublížila, nikomu nenadává, chová se slušně...
  Tak si říkám, jestlipak by sis ty sama v reálu dovolila třeba vyštěknout na Nyotaimori, kolik má za rok orgasmů, nebo vynadat Avilce do očí, že je agresivní a nechutná, kdyby slušně řekla, co si myslí...

  Píšeš o pozitivním přístupu a sama tu zatím jen nadáváš a obviňuješ druhé z agresivity, ačkoli nejagresivnější jsi tady bohužel ty...
  Špatnej den?

  superkarma: 0 03.10.2005, 23:04:02
 4. avatar
  [49] risina [*]

  staminax: v anonYmitě, děvče (nebo chlapče?), v anonymitě...

  superkarma: 0 03.10.2005, 23:03:26
 5. avatar
  [44] Vivian [*]

  staminax: proč tolik zloby a zášti??
  Avilka je náhodou prima ženská s nadhledem, a svoje názory (i když někdy možná nepopulární) umí podat vtipně a bez toho, aby byla sprostá... Ne vždycky s ní souhlasím, ale je tu jedna z mála, s nimiž se dá diskutovat v klidu a bez napadání.
  V téhle diskusi nespáchala nic horšího, než že si jen dovolila napsat svůj názor. Chápu, že se ti nelíbí, ale to neumíš napsat v klidu? To ji musíš hned takle agresivně napadat??

  superkarma: 0 03.10.2005, 22:45:01
 6. avatar
  [40] Vivian [*]

  Avilka: kto si nechce hubu spáliť, musí mlčať alebo chváliť A keby si, milá čitateľka, náhodou mala nejaký vlastný názor, tak si ho nechaj pre seba

  superkarma: 0 03.10.2005, 21:48:50
 7. avatar
  [39] Avilka [*]

  Black..Angel: Aha, takže Katka vyjadrila svoj osobný názor, kým u ostatných to samé nazývaš kritizovaním a pomlúvaním.
  Je fajn, že sa Kačenka nebála napísať svoj subjektívny pohľad, i keď to jádro dení jej jemne uniklo. A ak ju to stálo dosť síl splodiť slohovú úlohu na úrovni žiaka 1. triedy gymnázia, čo sa väčšine nepáči, tak by stálo za pováženú prehodnotiť svoje možnosti a uplatniť svoju silu a energiu niekde inde. Možná v charite.

  superkarma: 0 03.10.2005, 21:38:42
 8. avatar
  [38] Ťapina [*]

  Není nad profesionální nadhled

  superkarma: 0 03.10.2005, 21:22:30
 9. avatar
  [36] Motty [*]

  Tak tenhle článek je teda blaf všech blafů Ale aspoň že jsem se dozvěděla, jaká je vlastně Věrka skvělá a perfektní žena, hned bych ji chtěla za mamku Ty jo, a "Jiří" Kolář přišel na koncert rovnou z hospody Tak takováhle informace mi fakticky chyběla
  No prostě potěš koště

  superkarma: 0 03.10.2005, 17:43:04
 10. [35] Larola [*]

  Vůbec mě nezajímá další profesní osud Věry. Předvedla co v ní je ve vile a to mi stačilo. Myslím, že si ani úspěch nezaslouží.

  superkarma: 0 03.10.2005, 17:28:48
 11. avatar
  [34] Meander [*]

  Ano, být redaktorkou není jednoduché. Proto to nemůže dělat každý.

  superkarma: 0 03.10.2005, 15:58:24
 12. avatar
  [33] milili [*]

  superkarma: 0 03.10.2005, 15:56:18
 13. avatar
  [31] risina [*]

  Panebože

  superkarma: 0 03.10.2005, 15:51:08
 14. avatar
  [30] Avilka [*]

  Vivian: 28 - možná fotila mobilom..

  superkarma: 0 03.10.2005, 15:44:29
 15. avatar
  [29] Avilka [*]

  Kteřina Plachetkova, na koncerte, ktorý ide do TV, hrá sa na ulici a ide priamo do vysielania sa hrá vždy na play back. .
  Posledná časť mi pripadá ako ako skandovanie na 1. mája.

  superkarma: 0 03.10.2005, 15:44:01
 16. avatar
  [28] Vivian [*]

  Méma: není nad laserové ostření

  Kateřino Plachetková, já taky nevěřím, že jste fotografka . A je úplně jedno, čím fotíte

  superkarma: 0 03.10.2005, 12:52:45
 17. avatar
  [27] zrza [*]

  Věra je hééééérečka

  superkarma: 0 03.10.2005, 12:49:12
 18. avatar
  [26] Meander [*]

  marcela.cl: Teď tu máme F@una, abychom se mohly po ránu dobře

  superkarma: 0 03.10.2005, 12:43:50
 19. avatar
  [25] Veroniké [*]

  Myslim, ze nejenom nekeri interpreti se ucastnili koncertu z "vypocitavosti". Sem si jista, ze i Vera tam byla z tehoz duvodu...

  A celkem me zarazi nadseni autorky pro tuto osobu, ktera se ve sve podstate projevila dostatecne ve Vile...

  superkarma: 0 03.10.2005, 12:39:28
 20. avatar
  [24] Lenika [*]

  COŽE??? MERYL UŽ TU NENÍ?

  superkarma: 0 03.10.2005, 12:19:59
 21. avatar
  [22] malenina [*]

  Nechápu, jak může hodnotit Věru po jednom rozhovoru. Jaká je nám ukázala ve vile tak nechápu ta slova chvály a přetvařovat se umí skoro každý

  superkarma: 0 03.10.2005, 11:10:53
 22. avatar
  [21] Lilijka [*]

  jeeezis, proc lezete na tyhle priblbly akce?

  superkarma: 0 03.10.2005, 10:53:52
 23. avatar
  [17] zn0uz4 [*]

  kdyz je nekdo blbej...

  superkarma: 0 03.10.2005, 10:30:46
 24. avatar
  [15] Mici [*]

  Danuše Venuše: třeba má Věra osobní kouzlo a kdyby ses s ní potkala "z oka do oka", taky bys třeba mluvila jinak . Na mě Věra zapůsobila ve vile přímo STRAŠNĚ

  superkarma: 0 03.10.2005, 10:02:42
 25. avatar
  [14] spetulka [*]


  tohle je náhrada za Meryl a spol???
  No to teda potěš koště

  superkarma: 0 03.10.2005, 09:58:05
 26. avatar
  [13] Aja [*]

  Obávám se, že Věra ulovila redaktorku, který může hrát divadýlko a lhát o stošest, aby jí vylepšila image

  superkarma: 0 03.10.2005, 09:45:21
 27. avatar
  [6] Chica [*]

  Článek ve školním časopisu by byl vtipnější, tohle není ani vtipné ani informativní, jakýsi hybrid mezi

  superkarma: 0 03.10.2005, 08:20:01
 28. avatar
  [3] mimozaclub [*]

  Věra ve VILE určitě kouřila!

  superkarma: 0 03.10.2005, 01:45:26
 29. avatar
  [2] Mici [*]

  Jediné, co mě zmátlo je to, že Věra je nekuřák... Mám pocit, že ve Vile hulila jako fabrika... Nebo se pletu?

  superkarma: 0 03.10.2005, 01:22:14
 30. avatar
  [1] Mici [*]

  A zde opět Kateřina a její seriál VV i s fotkami

  superkarma: 0 03.10.2005, 01:16:15

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme