Někdo jeho vůni a chuť miluje, druhý ho nemůže ani cítit. Kdo ho ale řadí mezi potraviny svého jídelníčku, dělá dobře. Konzumace celeru má na fungování našeho organismu významné pozitivní účinky.

celer

Konzumaci celeru nemusíme omezovat jen na jeho bulvu, velké množství vitaminů a tělu prospěšných látek obsahuje i stonek, list či semínka celeru.

Voňavé silice

Charakteristickou vůni celeru mu dodávají silice, které dokážou chránit před bakteriemi a infekcí. Stejně jako je díky nim chráněna sama rostlina, stejně pozitivní účinky má jeho konzumace na sliznice našeho těla. Silice dokážou chránit zažívací trakt a ledviny, dýchací a močové cesty.

Když bolí klouby

Pozitivní účinky má konzumace celeru i na klouby. Díky svým diuretickým vlastnostem dokáže s těla odvádět nepotřebné látky a usazeniny. Pozitivně působí i na močové cesty, kdy je výborným pomocníkem při zánětech močového měchýře a močových cest.

Když máte nervy, nespíte...

Látky obsažené v celeru dokážou snížit krevní tlak a hladinu cukru v krvi, působí zklidňujícím způsobem na nervovou soustavu. Jeho konzumace je tedy doporučována v období nervového vypětí a při nespavosti.

Vitaminy

Kromě prospěšných silic obsahuje celer mnoho vitaminů a minerálních látek. Jsou to především vitaminy skupiny B, vitamin C, A, K a E. Z minerálních látek obsahuje velké množství draslíku, sodíku, iodu, chromu, železa, vápníku a zinku.

Co jste možná nevěděli

  • Užívání čerstvých stonků může pomáhat při stimulaci tvorby mléka po porodu.
  • listy celeru obsahují více vitaminu C než citron.
  • Celer je silné afrodisiakum. I madame de Pompadour věděla své a vařila svému milenci králi Ludvíku XV. celerovou polévku, aby v něm vyvolala touhu.
Reklama