Plavete a kolem vás je jenom vodní hladina. Zkuste si z ní vyvěstit.  Že to nejde? U všech ne, ale silně senzibilním jedincům se to může podařit.

wasr

Vzpomínáte na věštbu z vodní hladiny u Štědrého večera z Erbenovy Kytice? Tato sbírka hororových básní je založena na starých pověrách a pořekadlech, kterým lidé dlouhá léta věřili a řídili se jimi.
Ve vodní hladině tak mohli vidět i nevěstu u oltáře i rakev a černý kříž. Raději se tam nedívat. Ale zvědavost je přece jen větší...

Kytice / Štědrý večer

Věštění z vodní hladiny / hydromantie

Jak sám název napovídá, věštění z vodní hladiny (hydromantie)  je věštění z vody, přesněji z vodní hladiny. Tento druh věštění používali už staří Slované, kdy na den sv. Jana po západu slunce vhodily do řeky květy a věštily pak podle obrazců, tvořících se na hladině.

Věštění z vodní hladiny je prastará technika využívaná téměř všemi světovými kulturami. Znaly ji už dávné židovské národy, používali ji také Řekové, kteří házeli do řek a potoků nejrůznější předměty a podle nich pak odhadovali budoucnost.

Vize na vodní hladině

Třpytící se hladina vody, ať už na slunci nebo při měsíci, dokáže být stejně magická a záhadná jako třpytící se zrcadlo nebo skleněná koule.
Vize na vodní hladině lze dosáhnout upřeným pohledem na jedno místo. Je potřeba se dokonale soustředit na určité místo lesklého povrchu hladiny. Po chvíli se vaše mysl ukolébá a před očima uvidíte míhající se postavy.
Při tomto stavu však stůjte na místě, kam dosáhnete na dno a rozhodně se nepouštějte do větších hloubek, nedejbože abyste plavaly. Váš hypnotický stav by pak mohl být také stav poslední.
A kdo má strach největší, ať zůstane raději na břehu a vodní hladinu pozoruje z dáli.

Při hypnóze dostanete samy sebe do zvláštního transu a záleží jen na vaší obrazotvornosti a fantazii, jaké rekvizity se prostřednictvím vodní hladiny ve vaší mysli odehrají a koho se budou týkat.

Vodní hladina byla odnepaměti přírodním zrcadlem.

Pokud se vám hypnotickým stavem nic neobjeví, můžete použít listy nebo květiny, které na vodě utváří zajímavé obrazce, ze kterých pak vyčtete budoucnost (většinou, co chcete).  
Pokud nejste senzibilní, může se stát, že vidíte pouhý kvítek na vodě. A tak zkuste studnu nebo studánku.

Pokud máte „čisté“ úmysly, ne zlé, na ty to neplatí, jděte ke studni nebo i ke studánce (důležitý je kulatý tvar) a položte svoji otázku. Potom počkejte, až hladina malinko potemní a vy spatříte obraz, jenž je odpovědí.

 Vodní hladina slouží především k hlubšímu soustředění a k probuzení intuice, kterou můžeme nazvat také fantazií. Pokud ji máte velkou, s chutí do plavek a na vodní hladinu. :)

zdroj: E. Hrych, Velká kniha magie a čarování, Regia 2000

Čtěte také:

Reklama