a dokonce se přistihla při koketování s myšlenkou zkusit vakcínu proti malárii a žluté zimnici, přestože jezdí na jih nejdále do Českých Budějovic. Napsala vtipně naše čtenářka s nickem Setury

Hezký den redakci a ženám-in, péče o zdraví je široké téma, mohu říct že pro mě je to téma košaté a z každého životního období úplně jiné.

Od zdravotního flegmatika jsem se dostala k pedantské ochránkyni zdraví svého a všech okolo. A v některém období by se dal můj zájem přirovnat k pověstné hypochondrii pana Brodského. O zdraví se starám systematicky, nekouřím, připravuji zdravou stravu bohatou na zeleninu a ovoce, pravidelně sportuju a vařím bylinkové čaje. Kdysi jsem si vystačila s heřmánkem a lipovým květem, postupem času s rostoucí nabídkou v lékárně se můj zájem rozrostl o doplňky stravy a vitamíny v kapslích.

Využívám každého očkování, které se namane a dokonce jsem se přistihla při koketování s myšlenkou zkusit vakcínu proti malárii a žluté zimnici, přestože jezdím na jih nejdále do Českých Budějovic. Prevence a sbírání informací z letáků se stalo mým hobby a napětí při jejich čtení si nijak nezadá s romány Agathy Christie. A jelikož českému zdravotnictví nerozumím, tak se nebudu pouštět do analýzy jeho problematiky a namísto toho chci i do tohoto vážnějšího tématu zapojit úsměv a čtenáře pobavit. 

Historky z lékařského prostředí jsou někdy tragikomické a několik kratších Vám povím. Jeden hypochondr šel na preventivní prohlídku, měl jako vždycky strach co mu najdou za nemoc, ale tentokrát výsledek předčil jeho očekávání. Lékař ho vyšetřil a pacient měl počkat vedle v kabince. Mezitím za lékařem přišel jeho kolega a při rozhovoru ukázal na rostlinu na okně a povídá: nevypadá moc dobře co? Druhý lékař odpoví: jo, vypadá strašně, určitě dlouho nevydrží a brzy bude kaput. Co dokáže s člověkem udělat tento vyslechnutý banální rozhovor si neumíte představit. Sice pacientovi lékař po chvilce sdělil že je úplně v pořádku, ale on mu neveřil a měl zato, že mu jen nechce říci pravdu a pomalu sepisoval závěť. 

Další historka je o hypochondrovi, který se zázračně vyléčil při asi 150 návštěvě lékaře. Vsugeroval si že má nemocné srdce a čas od času šel za svým lékařem a byl vděčný že se mu chvilku věnuje. Poté šel domů spokojený a uklidněný a na čas mu to vydrželo než ho přepadly další obavy o své zdraví. Takto se návštěvy opakovaly a z vděčnosti vždy lékaři dal nějaký peníz. Při poslední prohlídce vyslechl rozhovor mezi lékařem a sestrou a nestačil se divit. Sestra povídá lékaři, máte tam ještě toho pacienta, je to vážný? Odpověď: prdlajs mu je ale vždycky když přijde tak mi dá stovku. Hypochondr byl najednou zdravý jako řípa, tomu se říká léčba šokem.

A nebo neposlouchat cizí rozhovory, u někoho kdo má potíže se sluchem to není problém. Jako jedna slečna, která po letech decibelů ze sluchátek byla skoro hluchá a přišla k doktorovi kvůli řidičáku, tak jejich rozhovor vypadal asi takto:

slyšíte dobře?

cože?

jestli dobře slyšíte?

koho?

slyšíte?

jistě, jako ostříž

To myslíte asi zrak co?

To razítko pane doktore

Myslím že humor zpříjemní i chvíle u lékaře a pokud je jím Zdeněk Izer, tak je vše lege artis   

http://youtu.be/MCqWBEzXzng

setury

Milá setury, tak to mě fakt pobavilo. Díky za vtipnou tečku za dnešním, poměrně vážným tématem

Text nebyl redakčně upraven

Reklama